Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

PU ERH MINI TOU CHA GOLD PREMIUM

Kod: 1731

Jakość premium można rozpoznać nie tylko po nazwie, ale przede wszystkim po smaku. Jeśli przygotujecie Pu Erh Mini Toucha Gold Premium, możecie spodziewać się specyficznego ziemistego smaku z bardzo subtelnymi nutami mchu i zapachem jesiennych liści. Główną rolę odgrywają w nim jednak suszone owoce i umami, a wśród nich można rozpoznać rodzynki. Ogólny efekt jest słodki i świeży. Może Was to trochę zaskoczyć przy pierwszej filiżance, ale z każdą następną pokochacie tę herbatę jeszcze bardziej. 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
61,5 zł /250 g 24,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 1. 6. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Yunnan
Smak
Smak:
Ziemisty, Delikatny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 10 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
2300

Skład

Czerwona herbata Pu Erh Mini Tou Cha 100%

Napar i smak herbaty

Pu Erh Mini Toucha Gold Premium po zalaniu gorącą wodą uzyskuje brązowo-czerwony, bardzo ciemny kolor. Warto wiedzieć, że pierwszy napar jest bardzo mocny w smaku, czasem nawet niesympatyczny. Z tego powodu tradycyjnie używa się go do polewania posągów bogów herbaty. Inne napary są bardziej delikatne, słodsze, łagodniejsze i lżejsze. 

Pochodzenie herbaty

Wu Liang Shan, z którego pochodzi ta herbata, to pasmo górskie położone w prefekturze Simao w regionie Yunnan. Jego najwyższe wzgórza wznoszą się na wysokość 3300 m n.p.m. i stanowią tło dla kilku plantacji herbaty. W najwyższej z nich (2 300 m n.p.m.) rosną jedne z najstarszych krzewów herbacianych na świecie. Zdrowe, dwustuletnie drzewa herbaciane rosną dziko na stromych zboczach i grzbietach gór. Słaby dostęp do tych obszarów gwarantuje niezakłócone środowisko. Herbaty pochodzące z tego i okolicznych ogrodów charakteryzują się doskonałymi walorami sensorycznymi i absolutną czystością smaku.

Produkcja Pu Erh podlega ścisłym zasadom. Zwykle zbiera się tylko pąki z dwoma lub trzema liśćmi. Następnie robotnicy prażą je na patelniach w cieniu, aby straciły część wilgoci. I robią to w dużych partiach. Dzięki temu enzymy fermentacyjne nie ulegają całkowitemu zniszczeniu, ponieważ to właśnie one przyczyniają się do pożądanego dojrzewania Pu Erh. Gorące i wilgotne liście muszą być szybko zwinięte, a następnie herbata jest suszona na słońcu, najlepiej bardzo intensywnie. Tak przyrządzoną herbatę nazywa się Mao Cha. W przypadku Pu Erhu jest to rodzaj półproduktu. Mao Qi jest następnie gotowany na parze, prasowany i suszony przez długi czas w niskiej temperaturze.

Pu Erh przez długi czas były towarem nieosiągalnym dla zwykłych konsumentów. Pierwotnie były one dostarczane tylko cesarzowi i jego gościom. Z tego też powodu są one czasem nazywane "herbatą cesarzy".

Ten szczególny Pu Erh został sprasowany w kształt małych gniazd (lub uli pszczelich). Inne herbaty mają kształt dużych ciastek lub cegieł. Z nich należy jednak obrać pożądaną ilość herbaty za pomocą ostrego narzędzia. W przeciwieństwie do tradycyjnych herbat zielonych lub czarnych, Pu Erh są przechowywane przez dłuższy okres czasu (niektóre przez kilkadziesiąt lat), aby w pełni rozwinąć wszystkie smaki i aromaty.

Efekty herbaty

Pu Erh
Efekty pu erhu

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství pół gniazda na 150-200 ml

Sposób przygotowania

Pu Erh Mini Tou Cha sparzyć wrzącą wodą (woda powinna gotować się przez 1 minutę).
Zaparzać przez kilka sekund, wylać wodę i zalać drugi napar. Herbatę należy parzyć przez 3-5 minut, a następnie przecedzić.
Można zaparzyć Pu Erh Mini Tuo Cha 5 razy.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


PU ERH MINI TOU CHA
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH MINI TOU CHA

Tradycyjny chiński Pu Erh to pojęcie. Herbata prasowana, dodatkowofermentowana zyskuje zwolenników zarówno w kraju swego pochodzenia, jak ina całym świecie. Jej specyficzny, ziemisty smak czasami przypominającyzapach liści lub mchu, plasuje ją wśród herbat, którymi należy się„przepijać”. Jednak w przypadku Pu Erh Mini Tou należy spodziewać sięłagodnej ziemistości, lekkiej goryczki i zwieńczenia ogólnego smaku nutąsłodyczy. W kolejnych naparach możecie spodziewać się… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
57,9 zł /250 g 23,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 1. 6. 2022

PU ERH MINI TOU CHA -15 lat
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH MINI TOU CHA -15 lat

 Ten czterogramowy smakołyk to prawdziwy unikat wśród herbat. Minęło piętnaście lat, aby dojrzał i stał się jednym z najlepszych herbat na świecie. Pu Erh Mini Tou Cha jest właściwym wyborem dla miłośników herbaty i smakoszy subtelnych naparów. Kto pije, nie spotka się z żadną goryczką, w ustach rozpłynie się lekko słodkie i bardzo bogate ciepło.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
95,3 zł /250 g 38,1 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 1. 6. 2022

PU ERH GREEN
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH GREEN

Zdecydowanie polecamy Pu Erh Green. Zauroczy Was jej przyjemnie owocowy i klasycznie ziemisty smak. W odróżnieniu od ciemnych Pu Erh jest delikatna i słodsza. Sprowadziliśmy ją z herbacianej prowincji Yunnan, która od wieków dostarcza światu herbat najwyższej jakości i dlatego słusznie nazywana jest „the homeland of tea trees“ (ojczyzną drzew herbacianych). Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
35,5 zł /250 g 14,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 1. 6. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »