Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

PU ERH MINI TOU CHA GOLD PREMIUM

Kod: 1731

Jakość premium można rozpoznać nie tylko po nazwie, ale przede wszystkim po smaku. Jeśli przygotujecie Pu Erh Mini Toucha Gold Premium, możecie spodziewać się specyficznego ziemistego smaku z bardzo subtelnymi nutami mchu i zapachem jesiennych liści. Główną rolę odgrywają w nim jednak suszone owoce i umami, a wśród nich można rozpoznać rodzynki. Ogólny efekt jest słodki i świeży. Może Was to trochę zaskoczyć przy pierwszej filiżance, ale z każdą następną pokochacie tę herbatę jeszcze bardziej. 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
68,1 zł /250 g 27,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Yunnan
Smak
Smak:
Ziemisty, Delikatny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 10 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
2300

Skład

Czerwona herbata Pu Erh Mini Tou Cha 100%

Napar i smak herbaty

Pu Erh Mini Toucha Gold Premium po zalaniu gorącą wodą uzyskuje brązowo-czerwony, bardzo ciemny kolor. Warto wiedzieć, że pierwszy napar jest bardzo mocny w smaku, czasem nawet niesympatyczny. Z tego powodu tradycyjnie używa się go do polewania posągów bogów herbaty. Inne napary są bardziej delikatne, słodsze, łagodniejsze i lżejsze. 

Pochodzenie herbaty

Wu Liang Shan, z którego pochodzi ta herbata, to pasmo górskie położone w prefekturze Simao w regionie Yunnan. Jego najwyższe wzgórza wznoszą się na wysokość 3300 m n.p.m. i stanowią tło dla kilku plantacji herbaty. W najwyższej z nich (2 300 m n.p.m.) rosną jedne z najstarszych krzewów herbacianych na świecie. Zdrowe, dwustuletnie drzewa herbaciane rosną dziko na stromych zboczach i grzbietach gór. Słaby dostęp do tych obszarów gwarantuje niezakłócone środowisko. Herbaty pochodzące z tego i okolicznych ogrodów charakteryzują się doskonałymi walorami sensorycznymi i absolutną czystością smaku.

Produkcja Pu Erh podlega ścisłym zasadom. Zwykle zbiera się tylko pąki z dwoma lub trzema liśćmi. Następnie robotnicy prażą je na patelniach w cieniu, aby straciły część wilgoci. I robią to w dużych partiach. Dzięki temu enzymy fermentacyjne nie ulegają całkowitemu zniszczeniu, ponieważ to właśnie one przyczyniają się do pożądanego dojrzewania Pu Erh. Gorące i wilgotne liście muszą być szybko zwinięte, a następnie herbata jest suszona na słońcu, najlepiej bardzo intensywnie. Tak przyrządzoną herbatę nazywa się Mao Cha. W przypadku Pu Erhu jest to rodzaj półproduktu. Mao Qi jest następnie gotowany na parze, prasowany i suszony przez długi czas w niskiej temperaturze.

Pu Erh przez długi czas były towarem nieosiągalnym dla zwykłych konsumentów. Pierwotnie były one dostarczane tylko cesarzowi i jego gościom. Z tego też powodu są one czasem nazywane "herbatą cesarzy".

Ten szczególny Pu Erh został sprasowany w kształt małych gniazd (lub uli pszczelich). Inne herbaty mają kształt dużych ciastek lub cegieł. Z nich należy jednak obrać pożądaną ilość herbaty za pomocą ostrego narzędzia. W przeciwieństwie do tradycyjnych herbat zielonych lub czarnych, Pu Erh są przechowywane przez dłuższy okres czasu (niektóre przez kilkadziesiąt lat), aby w pełni rozwinąć wszystkie smaki i aromaty.

Efekty herbaty

Pu Erh
Efekty pu erhu

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství pół gniazda na 150-200 ml

Sposób przygotowania

Pu Erh Mini Tou Cha sparzyć wrzącą wodą (woda powinna gotować się przez 1 minutę).
Zaparzać przez kilka sekund, wylać wodę i zalać drugi napar. Herbatę należy parzyć przez 3-5 minut, a następnie przecedzić.
Można zaparzyć Pu Erh Mini Tuo Cha 5 razy.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


PU ERH MINI TOU CHA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH MINI TOU CHA

Tradycyjny chiński Pu Erh to pojęcie. Herbata prasowana, dodatkowofermentowana zyskuje zwolenników zarówno w kraju swego pochodzenia, jak ina całym świecie. Jej specyficzny, ziemisty smak czasami przypominającyzapach liści lub mchu, plasuje ją wśród herbat, którymi należy się„przepijać”. Jednak w przypadku Pu Erh Mini Tou należy spodziewać sięłagodnej ziemistości, lekkiej goryczki i zwieńczenia ogólnego smaku nutąsłodyczy. W kolejnych naparach możecie spodziewać się… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
64,2 zł /250 g 25,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023

PU ERH MINI TOU CHA -15 lat
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH MINI TOU CHA -15 lat

 Ten czterogramowy smakołyk to prawdziwy unikat wśród herbat. Minęło piętnaście lat, aby dojrzał i stał się jednym z najlepszych herbat na świecie. Pu Erh Mini Tou Cha jest właściwym wyborem dla miłośników herbaty i smakoszy subtelnych naparów. Kto pije, nie spotka się z żadną goryczką, w ustach rozpłynie się lekko słodkie i bardzo bogate ciepło.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
105,7 zł /250 g 42,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023

CHINA PU-ERH MINI BEENG CHA 9g
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA PU-ERH MINI BEENG CHA 9g

Małe jest miłe. W przypadku tego pu-erh trzeba jednak dodać, że jest on również doskonały i dobroczynny dla ciała i umysłu. Praktyczny wariant mini jest w sam raz do dzbanuszka, bez konieczności skomplikowanego ważenia i łamania słynnych krążków herbacianych. Skosztujcie  skarbu z Yunnan, który żartobliwie przekona Was, że starzenie się może być czasem więcej niż pożądane. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
103,0 zł /250 g 41,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »