Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

PU ERH MINI TOU CHA GOLD PREMIUM

Kod: 1731

Jakość premium można rozpoznać nie tylko po nazwie, ale przede wszystkim po smaku. Jeśli przygotujecie Pu Erh Mini Toucha Gold Premium, możecie spodziewać się specyficznego ziemistego smaku z bardzo subtelnymi nutami mchu i zapachem jesiennych liści. Główną rolę odgrywają w nim jednak suszone owoce i umami, a wśród nich można rozpoznać rodzynki. Ogólny efekt jest słodki i świeży. Może Was to trochę zaskoczyć przy pierwszej filiżance, ale z każdą następną pokochacie tę herbatę jeszcze bardziej. 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
68,1 zł /250 g 27,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 31. 5. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Yunnan
Smak
Smak:
Ziemisty, Delikatny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 10 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
2300

Skład

Czerwona herbata Pu Erh Mini Tou Cha 100%

Napar i smak herbaty

Pu Erh Mini Toucha Gold Premium po zalaniu gorącą wodą uzyskuje brązowo-czerwony, bardzo ciemny kolor. Warto wiedzieć, że pierwszy napar jest bardzo mocny w smaku, czasem nawet niesympatyczny. Z tego powodu tradycyjnie używa się go do polewania posągów bogów herbaty. Inne napary są bardziej delikatne, słodsze, łagodniejsze i lżejsze. 

Pochodzenie herbaty

Wu Liang Shan, z którego pochodzi ta herbata, to pasmo górskie położone w prefekturze Simao w regionie Yunnan. Jego najwyższe wzgórza wznoszą się na wysokość 3300 m n.p.m. i stanowią tło dla kilku plantacji herbaty. W najwyższej z nich (2 300 m n.p.m.) rosną jedne z najstarszych krzewów herbacianych na świecie. Zdrowe, dwustuletnie drzewa herbaciane rosną dziko na stromych zboczach i grzbietach gór. Słaby dostęp do tych obszarów gwarantuje niezakłócone środowisko. Herbaty pochodzące z tego i okolicznych ogrodów charakteryzują się doskonałymi walorami sensorycznymi i absolutną czystością smaku.

Produkcja Pu Erh podlega ścisłym zasadom. Zwykle zbiera się tylko pąki z dwoma lub trzema liśćmi. Następnie robotnicy prażą je na patelniach w cieniu, aby straciły część wilgoci. I robią to w dużych partiach. Dzięki temu enzymy fermentacyjne nie ulegają całkowitemu zniszczeniu, ponieważ to właśnie one przyczyniają się do pożądanego dojrzewania Pu Erh. Gorące i wilgotne liście muszą być szybko zwinięte, a następnie herbata jest suszona na słońcu, najlepiej bardzo intensywnie. Tak przyrządzoną herbatę nazywa się Mao Cha. W przypadku Pu Erhu jest to rodzaj półproduktu. Mao Qi jest następnie gotowany na parze, prasowany i suszony przez długi czas w niskiej temperaturze.

Pu Erh przez długi czas były towarem nieosiągalnym dla zwykłych konsumentów. Pierwotnie były one dostarczane tylko cesarzowi i jego gościom. Z tego też powodu są one czasem nazywane "herbatą cesarzy".

Ten szczególny Pu Erh został sprasowany w kształt małych gniazd (lub uli pszczelich). Inne herbaty mają kształt dużych ciastek lub cegieł. Z nich należy jednak obrać pożądaną ilość herbaty za pomocą ostrego narzędzia. W przeciwieństwie do tradycyjnych herbat zielonych lub czarnych, Pu Erh są przechowywane przez dłuższy okres czasu (niektóre przez kilkadziesiąt lat), aby w pełni rozwinąć wszystkie smaki i aromaty.

Efekty herbaty

Pu Erh
Efekty pu erhu

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství pół gniazda na 150-200 ml

Sposób przygotowania

Pu Erh Mini Tou Cha sparzyć wrzącą wodą (woda powinna gotować się przez 1 minutę).
Zaparzać przez kilka sekund, wylać wodę i zalać drugi napar. Herbatę należy parzyć przez 3-5 minut, a następnie przecedzić.
Można zaparzyć Pu Erh Mini Tuo Cha 5 razy.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


15% ZNIŻKA
SENCHA ŻURAWINOWO-TRUSKAWKOWA – zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

SENCHA ŻURAWINOWO-TRUSKAWKOWA – zielona herbata

Gdybyśmy chcieli być troszkę grubiańscy, napiszemy wprost: Niebo w gębie! Sencha żurawinowo-truskawkowa jest dla miłośników zielonych herbat tym, co najlepsze. Przynosi same korzyści. Z jednej strony dzięki czystej i świeżej Senchy, z drugiej zaś dodatku sensacyjnych czerwonych owoców. Truskawki dodają słodkiej nuty, żurawina podkreśla smak kwaskowatym trelem. Razem zagrają symfonię pełną witamin, antyoksydantów i minerałów. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
50,8 zł /250 g 43,2 zł /250 g 17,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 31. 5. 2024

PU ERH std.
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH std.

Jest  zdrowsza niż myślisz. Jeśli zastanawiasz się, jak wyglądała, smakowała i pachniała herbata dwa tysiące lat temu, pozwól sobie Pu Erh. Tajemnicza podwójna fermentacja daje Pu Erh magiczne zdolności. Nie na darmo jest nazywana chińską penicyliną.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
39,2 zł /250 g 15,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 31. 5. 2024

MILK OOLONG
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

MILK OOLONG

Mleko, jak wiemy, jest gładkie, aksamitne, słodkie ... Jaki może być Oolong mleko?  Dokładnie taki sam! Oolong Mleko z Taiwanu to delikatność, niezwykle delikatny smak i słodki aromat. Produkcji herbaty Oolong mleko  przykładane jest maksimum uwagi. Nie jest zatem zaskoczeniem, że należy do wysoko cenionych odmian.   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
101,5 zł /250 g 40,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 31. 5. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »