Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl

Dlaczego produkty od nas?

  • Dowóz za darmo nad 99 zl.
  • Zadowolonych klientów
  • Dostawa zazwyczaj w ciągu 2 dni roboczych

Opinie o Manutea.pl na Opineo.pl

 

 

 Herbata z Nepalu

Nepal jest kolejnym krajem, w którym nie można przegapić okazję by skosztować herbatę. Co ciekawe, choć smak herbaty z Nepalu jest naprawdę doceniany, za jej uprawą w tym regionie nie stoi zbyt długa tradycja. W zasadzie można powiedzieć, że uprawy herbaty w Nepalu nie mają nawet dwustu lat.… cały opis

Z czasopisma o herbacie

Filtrować według właściwości
ukazane 1 - 2 z 2

GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - czarna herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - czarna herbata

Już po nazwie jest oczywiste, że ta herbata jest jednym ze światowych liderów. Wyrosła w wysokich górach, jej uprawie poświęcono  wyjątkową ostrożność i jest wykonana z najlepszych liści. Nepalska czarna herbata ma delikatny, miękki i delikatny kwiatowy aromat. Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 30. 1. 2020
Duże opakowanie:
255,0 zł brutto
131,7 zł brutto
74,3 zł brutto
Małe opakowanie:
33,2 zł brutto
18,8 zł brutto
9,0 zł brutto

NEPAL SFTGFOP1 FF SHANGRI - LA BIO / 2019
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

NEPAL SFTGFOP1 FF SHANGRI - LA BIO / 2019

Tajemnicza dolina, raj na ziemi … Shangri-La to miejsce, które warto odwiedzić,ilekroć szukacie spokoju, miłości, zrozumienia i odrobiny mistycyzmu. Tysiącelat historii herbaty, która potrafi podnieść na duchu i uwolnić od zmartwień. Taz nepalskiej plantacji Himalayan Shangrila potrafi to zrobić już po pierwszymłyku. Orzeźwia posmakiem owoców i zachwyca aromatem kwiatów, miodu i czekolady.Ekskluzywny pierwszy zbiór w 2019 roku zaniesie Was daleko poza horyzontcodzienności. Więcej na szczegółach produktu
Aktualnie niedostępny
Duże opakowanie:
465,5 zł brutto
236,8 zł brutto
132,8 zł brutto
Małe opakowanie:
57,5 zł brutto
31,7 zł brutto
12,3 zł brutto
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Produktów na stronie: 12 24 72

Herbata z Nepalu

Nepal jest kolejnym krajem, w którym nie można przegapić okazję by skosztować herbatę.

Co ciekawe, choć smak herbaty z Nepalu jest naprawdę doceniany, za jej uprawą w tym regionie nie stoi zbyt długa tradycja. W zasadzie można powiedzieć, że uprawy herbaty w Nepalu nie mają nawet dwustu lat.

Faktem jest jednak, że grunty, którymi dysponuje Nepal, jak również miejscowy klimat, doskonale sprzyjają uprawom tej rośliny. Trudno więc się dziwić, że gdy rozpoczęto uprawę, efekty były naprawdę dobre.

Dobre warunki to jednak nie wszystko. Gatunek, który hoduje się w Nepalu, jest dość mocno związany z indyjskim Dar Jeelingiem, czyli jedną z najlepszych i najbardziej chwalonych odmian herbaty na świecie.

Ten kraj jest w stanie wyprodukować tylko 16.000 ton herbaty rocznie. Główne kraje eksportu są India, Pakistan, Australia i Niemcy.

Stosunkowo ubogi Nepal rozpoczął uprawę krzewów herbacianych chińskich  pod koniec 19 wieku. Pierwsze rośliny były przywiezione z sąsiedniej prowincji  Darjeeling i rozsadzone na  plantacjach w Illamu i Soktimu. Dziś możemy kupić  herbatę i z Panchtharu, Dhankuta i innych plantacji. Uprawa, zbiór i produkcja herbaty w Nepalu zatrudnia  60 procent kobiet. Pracują one w małych gospodarstwach, które są zgrupowane razem w stowarzyszenie producentów herbat Himalayan prawosławnych (HOTPA). Uprawa herbaty jest uwarukowana także ścisłymi wytycznymi gospodarki Nepalu, które nie pozwalają na wzbogacanie produkcji  metodami sztucznymi. Dzięki temu otrzymujemy herbaty organiczne pozbawione  pescytydów. Do kraju oficjalnie nazwanego Federalna Demokratyczna Republika Nepalu, przyjedżają turyści zazwyczaj by wydać się na unikalne wędrówki do wsi w Himalajach, buddyjskich świątyń i by zaznać unikalnych kulinarnych doświadczeń.

Przeglądaliście


MATE LEMON
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

MATE LEMON

Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 30. 1. 2020
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »