

-
Herbata według zawartych ziół
- Ginkgo biloba - Miłorząb dwuklapowy
- Herbata bambusowa
- Herbata jaśminowa
- Herbata lipowa
- Herbata malinowa
- Herbata z dziurawca
- Herbata z konopi
- Herbata z kopru włoskiego
- Herbata z melisą
- Herbata z miętą
- Herbata z owoców dzikiej róży
- Herbata z pokrzywy
- Herbata z przywrotnika pospolitego
- Herbata z rokitnikiem
- Herbata z rumiankiem
- Herbata z szałwii
- Herbaty imbirowe
- Herbaty Moringa
- Herbaty Tulsi
- Kolcowój chiński - Goji
- Niebieska herbata z Klitorii
Potrzebujesz porady?

Dlaczego produkty od nas?
- Dowóz za darmo nad 99 zl.
- Zadowolonych klientów
- Dostawa zazwyczaj w ciągu 2 dni roboczych
Herbata z Tajwanu
Tajwan znaczy się oolong. Bardzo ogólnie można powiedzieć, że pod względem produkcji herbaty na wyspie w Azji Południowo-Wschodniej, której portugalscy odkrywcy nadali nazwę Formosa, tą najzacniejszą i najlepszą herbatą jest herbata oolong czyli półfermentowana. Doskonałe herbaty Oolong po raz… cały opis

MILK OOLONG

OOLONG KREMOWY KARMEL

OOLONG SMOOTH

OOLONG FORMOSA FANCY

TAIWAN NANTOU MING JIAN HONG SHUI OOLONG

Taiwan Honey Black - herbata czarna

Tajwan Lung Ching - zielona herbata

Tajwan Amber Oolong
Herbata z Tajwanu
Tajwan znaczy się oolong. Bardzo ogólnie można powiedzieć, że pod względem produkcji herbaty na wyspie w Azji Południowo-Wschodniej, której portugalscy odkrywcy nadali nazwę Formosa, tą najzacniejszą i najlepszą herbatą jest herbata oolong czyli półfermentowana. Doskonałe herbaty Oolong po raz pierwszy zostały wywiezione z kraju aż w roku 1865. Początki uprawy roślin herbaty są związane z chińską kolonizacją trwającą od roku 1683.
Wyspa poniżej Zwrotnika Raka tak oczarowała portugalców, że do jej nazwy przyłączyli słowo "piękny". Nie jest zatem zaskoczeniem, że lokalne herbaty niosą nazwy Formosa Oolong, Formosa Jade Oolong i tak dalej. Między główne obszary herbaty należą obejmujące północną Nantou, Pinglin, Nangang i Yilan, Hsinchu i Miaoli centralną, wschodnią Hualian lub alpejski Alishan Hsueh Shan Yu Shan.
Zdecydowana większość herbaty wytworzonej w Tajwanie jest również w Tajwanie zużyta. Statystyki wskazują, że roczna produkcja osiągnęła 20.000 ton.
Co można na wyspie dalekiej 200 km od chińskiego wybrzeża oprócz ogrodów herbacianych podziwiać? Może piaszczyste plaże, gęste lasy i zabytki kultury łączące dziedzictwo japońskiej i chińskiej. Poszukiwane są również nocne rynki targowe i wyśmienita kuchnia.