Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-17 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl

Dlaczego produkty od nas?

  • Dowóz za darmo nad 99 zl.
  • Zadowolonych klientów
  • Dostawa zazwyczaj w ciągu 2 dni roboczych

Opinie o Manutea.pl na Opineo.pl

 

 

 Ginkgo biloba - Miłorząb dwuklapowy

Ginkgo biloba jest nazywana też jako miłorzęb japoński. Roślina, której liści pochodzą z najstarszego żyjącego drzewa na świecie jego historia sięga do ery paleozoicznej, dziś znajdziemy głównie w Chinach. Drzewa w wieku do 3400 lat mają wysokość 40 metrów. W zimie liście z drzewa opadają, jego… cały opis

Filtrować według właściwości
ukazane 1 - 1 z 1

GINKGO LIŚCIE - zioło
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

GINKGO LIŚCIE - zioło

 Należy do prehistorycznych roślin, a jednak wciąż ma wiele do zaoferowania. Majestatyczne drzewo Ginkgo biloba pełne jest liści o szerokim zastosowaniu. Mają one bardzo dobry wpływ na pamięć, krwioobieg i zapobieganiu chorób cywilizacyjnych. W Ginkgo wierzą ludzie na całym świecie. I wiedzą, dlaczego.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 23. 10. 2018
Duże opakowanie:
89,7 zł brutto
49,0 zł brutto
28,8 zł brutto
Małe opakowanie:
14,0 zł brutto
8,8 zł brutto
6,3 zł brutto
Produktów na stronie: 12 24 72

Ginkgo biloba - Miłorząb dwuklapowy

Ginkgo biloba jest nazywana też jako miłorzęb japoński. Roślina, której liści pochodzą z najstarszego żyjącego drzewa na świecie jego historia sięga do ery paleozoicznej, dziś znajdziemy głównie w Chinach. Drzewa w wieku do 3400 lat mają wysokość 40 metrów. W zimie liście z drzewa opadają, jego blaszka liściowa jest wachlarzata dlatego łatwo ją rozpoznać. Botanicy szeregują Ginkgo bilobę raczej do iglastych drzew, jest jakimś rodzajem przejścia w ewolucji roślin iglastych do liściastych. Atrakcyjność Ginkgo biloby dodaje fakt, że jego listy są symbolem Tokia. Do napisania wierszy inspirował się  J. W. Goethe, również słynny czeski pisarz J. Foglar uwzględnił w swej książce zacne drzewo Ginkgo bilobę.

Dla celów terapeutycznych są używane przede wszystkim liście z ginkgo biloby. Terpeny, flawonoidy, kwasy organiczne i wiele innych substancji mogą pomóc rozwinąć naczynia włosowate i tym samym poprawią przepływ krwi i dotlenienie komórek. Mają i znaczne antyoksydacyjne zdolności. Liści miłorzębu używa się w ludowej medycynie u chorób sercowo-naczyniowych, po udarze mózgu, miażdżycy i zaburzenia pamięci, przy zawrotach głowy lub szumu w uszach . Stosuje się również w leczeniu hemoroidów i owrzodzenia żylnych, holistycznej medycynie zalecana jest przy plwocinie lub astmie. Ze suszonych liści zwykle są przygotowywane wywary, ze świeżych nalewka.

Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za pierwszy zakup »