

-
Herbata według zawartych ziół
- Ginkgo biloba - Miłorząb dwuklapowy
- Herbata bambusowa
- Herbata jaśminowa
- Herbata lipowa
- Herbata malinowa
- Herbata z dziurawca
- Herbata z konopi
- Herbata z kopru włoskiego
- Herbata z melisą
- Herbata z miętą
- Herbata z owoców dzikiej róży
- Herbata z pokrzywy
- Herbata z przywrotnika pospolitego
- Herbata z rokitnikiem
- Herbata z rumiankiem
- Herbata z szałwii
- Herbaty imbirowe
- Herbaty Moringa
- Herbaty Tulsi
- Kolcowój chiński - Goji
- Niebieska herbata z Klitorii
Potrzebujesz porady?

Dlaczego produkty od nas?
- Dowóz za darmo nad 99 zl.
- Zadowolonych klientów
- Dostawa zazwyczaj w ciągu 2 dni roboczych
Ginkgo biloba - Miłorząb dwuklapowy
Ginkgo biloba jest nazywana też jako miłorzęb japoński. Roślina, której liści pochodzą z najstarszego żyjącego drzewa na świecie jego historia sięga do ery paleozoicznej, dziś znajdziemy głównie w Chinach. Drzewa w wieku do 3400 lat mają wysokość 40 metrów. W zimie liście z drzewa opadają, jego… cały opis

GINKGO LIŚCIE - zioło

MIŁORZĄB (Ginkgo biloba) - proszek
Ginkgo biloba - Miłorząb dwuklapowy
Ginkgo biloba jest nazywana też jako miłorzęb japoński. Roślina, której liści pochodzą z najstarszego żyjącego drzewa na świecie jego historia sięga do ery paleozoicznej, dziś znajdziemy głównie w Chinach. Drzewa w wieku do 3400 lat mają wysokość 40 metrów. W zimie liście z drzewa opadają, jego blaszka liściowa jest wachlarzata dlatego łatwo ją rozpoznać. Botanicy szeregują Ginkgo bilobę raczej do iglastych drzew, jest jakimś rodzajem przejścia w ewolucji roślin iglastych do liściastych. Atrakcyjność Ginkgo biloby dodaje fakt, że jego listy są symbolem Tokia. Do napisania wierszy inspirował się J. W. Goethe, również słynny czeski pisarz J. Foglar uwzględnił w swej książce zacne drzewo Ginkgo bilobę.
Dla celów terapeutycznych są używane przede wszystkim liście z ginkgo biloby. Terpeny, flawonoidy, kwasy organiczne i wiele innych substancji mogą pomóc rozwinąć naczynia włosowate i tym samym poprawią przepływ krwi i dotlenienie komórek. Mają i znaczne antyoksydacyjne zdolności. Liści miłorzębu używa się w ludowej medycynie u chorób sercowo-naczyniowych, po udarze mózgu, miażdżycy i zaburzenia pamięci, przy zawrotach głowy lub szumu w uszach . Stosuje się również w leczeniu hemoroidów i owrzodzenia żylnych, holistycznej medycynie zalecana jest przy plwocinie lub astmie. Ze suszonych liści zwykle są przygotowywane wywary, ze świeżych nalewka.