Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł

MIŁORZĄB (Ginkgo biloba) - proszek

Kod: 1318

Należy do najstarszych i zwodzi wyglądem. Milorząb jest na Ziemi od ponad 200 milionów lat i choć wygląda jak liściaste, jest drzewem iglastym. Interesujące jest również jego stosowanie w medycynie ludowej. Zielarki zalecają go na stres, ból i stan zapalny. Czysty proszek z liści miłorzębu może być dodany do owsianki lub zup, ale także do zielonej i owocowej herbaty. Na zdrowie!

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Smak
Smak:
Naturalny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 6 lat

Skład

Liście miłorzębu japońskiego 100%

Napar i smak herbaty

Proszek o brązowo-szarym kolorze smakuje naturalnie, lekko słodko i trochę ziemisto. Nie rozpuszcza się w napojach, ale nie zaszkodzi ich smakowi. Możecie go śmiało dodać do czego chcecie. 

Pochodzenie herbaty

Miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba) poznacie na pierwszy rzut oka. Jest to solidne drzewo o bardzo charakterystycznej koronie i płaskich liściach podzielonych na dwa płaty. Z punktu widzenia ewolucji, to jest etap pośredni pomiędzy paprociami i okrytonasiennymi roślinami.

Grupa Miłorzębów powstała pod koniec epoki paleolitu, ale większość gatunków zmarła w trzeciorzędzie. W tej chwili możemy spotkać jednego przedstawiciela - ginkgo biloba. Mówi się, że na planecie rośnie od około 270-300 milionów lat. Rósł na całej półkuli północnej, ale stopniowo ustąpił miejsca innym gatunkom drzew. Obecnie miłorzęby są "w domu" zwłaszcza w Chinach, Japonii, a częściowo także w Europie. Są używane nie tylko jako drzewa ozdobne w parkach i ogrodach (przy okazji, najstarsze ginkgo na świecie ma rzekomo 4700 lat), ale także jako źródło pożywienia. Na przykład w Azji konsumują jego prażone nasiona. Mówi się, że są w stanie złagodzić oznaki upojenia alkoholowego. Ale bądźcie ostrożni - długotrwałe używaniem w szczególności przez dzieci moze powodować zatrucie.

Może Was zaskoczy, że liście Ginkgo biloba w medycynie ludowej stosowano dopiero od połowy 20 wieku. Chociaż zawierają one około 40 substancji czynnych, a w Azji Wschodniej sadzi się je przed świątyniami, w centrum uwagi naukowców są dopiero od 35 lat. 

Obecnie ekstrakty z liści Ginkgo są jednym z najbardziej rozpowszechnionych suplementów diety na świecie. Najbardziej niezawodnym sposobem na skorzystanie ze wszystkich zalet, jakie dają liście Ginkgo biloba, jest konsumowanie ich w postaci proszku, dzięki temu wszystkie korzyści zdrowotne są wprowadzane do organizmu. Ich zalety obejmują między innymi zdolność do prawidłowego funkcjonowania mózgu, serca i wątroby. Są korzystne dla osób z chorobą Parkinsona, osób z depresją i stresem.

Efekty herbaty

Ginkgo biloba
Efekty ginkgo biloby

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Sposób przygotowania

1. Proszek z ginkgo biloby może być dodawany do wody, soku, jogurtu lub smoothie.

2. W przypadku przygotowywania napoju zaleca się zalać 1 łyżeczkę 200-250 ml wody.

   

Smak i nuty:
Intensywność
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »