Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl

Dlaczego produkty od nas?

  • Dowóz za darmo nad 99 zl.
  • Zadowolonych klientów
  • Dostawa zazwyczaj w ciągu 2 dni roboczych

Opinie o Manutea.pl na Opineo.pl

 

 

 Herbata z Koreii

Korea zna się na herbacie podobno nawet dłużej niż znawcy w sąsiedniej Japonii. Pierwsza historyczna wzmianka ilustruje użycie liści herbaty w rytualu ofiarnym  roku 661. Herbaty należały do klasztoru buddyjskiego  więc, kiedy je chciał w 14. wieku władca Korei zniszczyć, udało mu się wygubić… cały opis

Filtrować według właściwości
ukazane 1 - 2 z 2

BIO JOONGJAK PLUS - zielona herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

BIO JOONGJAK PLUS - zielona herbata

Dlaczego jest Południowokoreański Joongjak tak przyjemny, świeży i pachnący? Unikalne cechy uzyskał dzięki żyznej ziemi wulkanicznej, w którym dorastał, czystej wodzie, która go nawadniała i przyjemnym klimacie, który go otaczał. Korea należy do wieloletnich plantatorów jakościowych herbat, w ostatnich latach jej produkcja ponownie zaliczana jest do poszukiwanych. Jej rolnictwo ekologiczne gra herbacie do karet! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
83,2 zł /250 g 33,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 2. 10. 2020

KOREA JEJU OP BIO - zielona herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOREA JEJU OP BIO - zielona herbata

Wspaniała herbata o delikatnym smaku i słodkim zakończeniu z sub-tropikalnej wyspy. Jeju dąży do twego czajnika. W pełni ciesz się każdą filiżanką, bo to jest naprawdę wyjątkowa herbata. Również takie jest miejsce, w którym wyrosła. Zdumiewająca ziemia z wulkanicznymi kraterami, tajemniczymi posągami, bogatą kulturą i przepiękną przyrodą przyciąga uwagi turystom już od lat. Od teraz będzie przypadać do gustu każdemu Manuakowi. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
80,6 zł /250 g 32,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 2. 10. 2020
Produktów na stronie: 12 24 72

Herbata z Koreii

Korea zna się na herbacie podobno nawet dłużej niż znawcy w sąsiedniej Japonii. Pierwsza historyczna wzmianka ilustruje użycie liści herbaty w rytualu ofiarnym  roku 661. Herbaty należały do klasztoru buddyjskiego  więc, kiedy je chciał w 14. wieku władca Korei zniszczyć, udało mu się wygubić kulturę picia herbaty. Plantacje zdziczały, tylko  niektóre miejsca zostały utrzymywane do przygotowania składników  ubitego proszku herbaciannego. Systematyczne uprawy, produkcja i konsumacja herbaty w kraju wróciły z powrotem w 80 latach ubiegłego wieku.

Politycznie Korea od 1945 roku jest podzielona na dwa kraje-Korea Północna i Południowa. Nowoczesne próby zjednoczenia i przyjaznych stosunków czyli polityczne rozpatrzania pozostawimy innym a my popatrzymy poprzez herbatę na te na okolice półwyspu koreańskiego i na przyległe lądy  Azji Wschodniej,będziemy cieszyć się o wiele więcej. Obecnie rosną na  plantacjach krzewy herbacianne pochodzenia japońskiego.

Produkcja koreańskiej herbaty doznała wyraźnego japońskiego wpływu:  według starożytnej metody Chung-cha  zwiędłe listki pozostawiają się przez krótki czas w gorącej wodzie. Dlatego utlenianie naturalne enzymów zostaje zatrzymane. W tym samym czasie jest pozbawiona białka, dobrze rozpuszczalna w ciepłej wodzie. Druga procedura jest bardziej chińska. Chodzi tutaj o suche prażenie zieleni, koreański Bucheo-cha lub Pucho-cha. Korea produkuje głównie zielone herbaty, w małych ilościach i czarne lub półfermentowane.

Kto kiedykolwiek udał się osobiście do Korei, musi potwierdzić, że jest górzystym obszarem, obejmującym oprócz części lądu również i około trzech tysięcy małych wysp. Na pewno warto odwiedzić jak  duże metropole z nowoczesnymi drapaczami chmur  tak też buddyjskie pałace, kompleksy świątynne i oczywiście przepiękną przyrodę.

Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »