Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

KOREA JEJU SEJAK DURIN BIO - herbata zielona

Kod: 1707
Ocena: doskonały, 1 recenzje

Zielona herbata tylko z Japonii czy z Chin? Ale gdzie. Nawet w Korei Południowej można znaleźć ogrody herbaciane, gdzie po prostu wiedzą jak. A czy jest lepszy sposób, by się o tym przekonać, niż skosztowanie ekskluzywnego i wyjątkowego Korea Jeju Sejak Durin BIO, który łączy idealnie dobrany świeży aromat z cudownym smakiem, dopełnionym wspaniałym i intensywnym umami.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
158,7 zł /250 g 63,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Korea
Region
Region:
Jeju
Smak
Smak:
Orzeźwiający, Umami, Pełny
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
BIO
BIO:
Tak

Skład

Korea Jeju Sejak Durin BIO 100%

Napar i smak herbaty

Złocisty kolor naparu jest bogaty w odcienie zieleni. Smak jest orzeźwiający i pełny, z przyjemnymi trawiastymi nutami i nienachalną cierpkością na końcu. Wszystko to zwieńczone jest wyrazistym umami, które nadaje herbacie niepowtarzalny urok. 

Pochodzenie herbaty 

Jeju, największa wyspa Korei Południowej, to miejsce o wielu imionach. W przeszłości nazywano ją m.in. Wyspą Trzech Obfitości lub Gorącą Wyspą Pokoju. Jest to popularne miejsce wśród turystów, którzy odwiedzają głównie park narodowy lub wyróżniony przez UNESCO wulkan wyrastający z morza i system jaskiń lawowych. To właśnie aktywność wulkaniczna związana z wyspą jest kluczem do uprawy tutejszych wyjątkowych herbat.

Jeju jest domem dla Hallasan, masywnego wulkanu i najwyższego szczytu w Korei Południowej. Stoi za ogromnymi bogactwami mineralnymi w glebie. W połączeniu z łagodnym klimatem i morskim powietrzem, Jeju wydaje się być ziemią obiecaną nie tylko dla uprawy herbaty, nic więc dziwnego, że większość producentów w pełni korzysta z cudów natury i preferuje uprawy ekologiczne.

Mimo że pierwsze wzmianki o herbatach koreańskich pochodzą z IX wieku, nadal są one uważane za rzadkość poza ojczyzną. Posiadając zaledwie 0,1% udziału w światowym rynku, trudno jest pozyskać herbatę z Jeju. Jednym z przykładów jest Korea Jeju Sejak Durin BIO. Sejak swoją nazwę zawdzięcza podobieństwu do ptasiego dzioba z wystającym językiem. Tak dla niektórych mogą wyglądać dwa liście z pąkiem.

Zbiór przy siewniku odbywa się zawsze między kwietniem a majem. W przeciwieństwie do wielu innych koreańskich herbat, w tej jest silna japońska inspiracja. Liście są delikatnie parzone i ręcznie zwijane w cienkie spirale o głębokim zielonym kolorze. Sejak znany jest z odurzająco świeżego aromatu i wyśmienicie połączonego trawiastego smaku z niesamowicie wyrazistym umami. Jest to prawdopodobnie jeden z powodów, dla których Koreańczycy zachowują to dla siebie i nie chcą się tym dzielić z całym światem. Wielka szkoda, bo to doświadczenie jest po prostu doskonałe.

Zbiór odbywa się zawsze między kwietniem a majem. W przeciwieństwie do wielu innych koreańskich herbat, w tej jest silna japońska inspiracja. Liście są delikatnie parzone i ręcznie zwijane w cienkie spirale o głębokim zielonym kolorze. Sejak znany jest z odurzająco świeżego aromatu i wyśmienicie połączonego trawiastego smaku z niesamowicie wyrazistym umami. Jest to prawdopodobnie jeden z powodów, dla których Koreańczycy zachowują to dla siebie i nie chcą się tym dzielić z całym światem. Wielka szkoda, bo to doświadczenie jest po prostu doskonałe.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Zieloną herbatę w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml wody.
Zalać wodą o temperaturze 70-80 °C. Zalanie wodą o wyższej temperaturze może spowodować gorszy smak i aromat herbaty.
Parzyć przez 2-3 minuty (w filiżance pod przykryciem), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

6. 4.

Ocena: doskonały
Po kilku dniach degustacji muszę stwierdzić, że to wspaniała herbata. Obowiązkowa pozycja dla miłośników herbat!

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BIO JOONGJAK PLUS - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BIO JOONGJAK PLUS - zielona herbata

Dlaczego jest Południowokoreański Joongjak tak przyjemny, świeży i pachnący? Unikalne cechy uzyskał dzięki żyznej ziemi wulkanicznej, w którym dorastał, czystej wodzie, która go nawadniała i przyjemnym klimacie, który go otaczał. Korea należy do wieloletnich plantatorów jakościowych herbat, w ostatnich latach jej produkcja ponownie zaliczana jest do poszukiwanych. Jej rolnictwo ekologiczne gra herbacie do karet! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
112,8 zł /250 g 45,1 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023

KOREA JEJU OP BIO - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOREA JEJU OP BIO - zielona herbata

Wspaniała herbata o delikatnym smaku i słodkim zakończeniu z sub-tropikalnej wyspy. Jeju dąży do twego czajnika. W pełni ciesz się każdą filiżanką, bo to jest naprawdę wyjątkowa herbata. Również takie jest miejsce, w którym wyrosła. Zdumiewająca ziemia z wulkanicznymi kraterami, tajemniczymi posągami, bogatą kulturą i przepiękną przyrodą przyciąga uwagi turystom już od lat. Od teraz będzie przypadać do gustu każdemu Manuakowi. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
109,4 zł /250 g 43,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023

KOREA JEJU JEONCHA GWARANG BIO - herbata zielona
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOREA JEJU JEONCHA GWARANG BIO - herbata zielona

Zakochaliście się w japońskich zielonych herbatach, ale wciąż jesteście ciekawi czegoś nowego i nieznanego? W takim razie z nieskrywaną radością przedstawiamy Państwu południowokoreański rarytas z wyspy Trzech Obfitości, który wnosi świeży powiew magicznych nut do tradycyjnych praktyk, dumnie zdominowanych przez niepowtarzalny piąty smak umami, a wszystko to w organicznej jakości. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
112,6 zł /250 g 45,1 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »