Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

KOREA JEJU SEJAK DURIN BIO - herbata zielona

Kod: 1707
Ocena: doskonały, 1 recenzje

Zielona herbata tylko z Japonii czy z Chin? Ale gdzie. Nawet w Korei Południowej można znaleźć ogrody herbaciane, gdzie po prostu wiedzą jak. A czy jest lepszy sposób, by się o tym przekonać, niż skosztowanie ekskluzywnego i wyjątkowego Korea Jeju Sejak Durin BIO, który łączy idealnie dobrany świeży aromat z cudownym smakiem, dopełnionym wspaniałym i intensywnym umami.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
148,2 zł /250 g 59,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 7. 7. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Korea
Region
Region:
Jeju
Smak
Smak:
Orzeźwiający, Umami, Pełny
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
BIO
BIO:
Tak

Skład

Korea Jeju Sejak Durin BIO 100%

Napar i smak herbaty

Złocisty kolor naparu jest bogaty w odcienie zieleni. Smak jest orzeźwiający i pełny, z przyjemnymi trawiastymi nutami i nienachalną cierpkością na końcu. Wszystko to zwieńczone jest wyrazistym umami, które nadaje herbacie niepowtarzalny urok. 

Pochodzenie herbaty 

Jeju, największa wyspa Korei Południowej, to miejsce o wielu imionach. W przeszłości nazywano ją m.in. Wyspą Trzech Obfitości lub Gorącą Wyspą Pokoju. Jest to popularne miejsce wśród turystów, którzy odwiedzają głównie park narodowy lub wyróżniony przez UNESCO wulkan wyrastający z morza i system jaskiń lawowych. To właśnie aktywność wulkaniczna związana z wyspą jest kluczem do uprawy tutejszych wyjątkowych herbat.

Jeju jest domem dla Hallasan, masywnego wulkanu i najwyższego szczytu w Korei Południowej. Stoi za ogromnymi bogactwami mineralnymi w glebie. W połączeniu z łagodnym klimatem i morskim powietrzem, Jeju wydaje się być ziemią obiecaną nie tylko dla uprawy herbaty, nic więc dziwnego, że większość producentów w pełni korzysta z cudów natury i preferuje uprawy ekologiczne.

Mimo że pierwsze wzmianki o herbatach koreańskich pochodzą z IX wieku, nadal są one uważane za rzadkość poza ojczyzną. Posiadając zaledwie 0,1% udziału w światowym rynku, trudno jest pozyskać herbatę z Jeju. Jednym z przykładów jest Korea Jeju Sejak Durin BIO. Sejak swoją nazwę zawdzięcza podobieństwu do ptasiego dzioba z wystającym językiem. Tak dla niektórych mogą wyglądać dwa liście z pąkiem.

Zbiór przy siewniku odbywa się zawsze między kwietniem a majem. W przeciwieństwie do wielu innych koreańskich herbat, w tej jest silna japońska inspiracja. Liście są delikatnie parzone i ręcznie zwijane w cienkie spirale o głębokim zielonym kolorze. Sejak znany jest z odurzająco świeżego aromatu i wyśmienicie połączonego trawiastego smaku z niesamowicie wyrazistym umami. Jest to prawdopodobnie jeden z powodów, dla których Koreańczycy zachowują to dla siebie i nie chcą się tym dzielić z całym światem. Wielka szkoda, bo to doświadczenie jest po prostu doskonałe.

Zbiór odbywa się zawsze między kwietniem a majem. W przeciwieństwie do wielu innych koreańskich herbat, w tej jest silna japońska inspiracja. Liście są delikatnie parzone i ręcznie zwijane w cienkie spirale o głębokim zielonym kolorze. Sejak znany jest z odurzająco świeżego aromatu i wyśmienicie połączonego trawiastego smaku z niesamowicie wyrazistym umami. Jest to prawdopodobnie jeden z powodów, dla których Koreańczycy zachowują to dla siebie i nie chcą się tym dzielić z całym światem. Wielka szkoda, bo to doświadczenie jest po prostu doskonałe.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Zieloną herbatę w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml wody.
Zalać wodą o temperaturze 70-80 °C. Zalanie wodą o wyższej temperaturze może spowodować gorszy smak i aromat herbaty.
Parzyć przez 2-3 minuty (w filiżance pod przykryciem), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

6. 4.

Ocena: doskonały
Po kilku dniach degustacji muszę stwierdzić, że to wspaniała herbata. Obowiązkowa pozycja dla miłośników herbat!

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


EARL GREY – czarna herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

EARL GREY – czarna herbata

Stara, dobra klasyka. Czarny Earl Grey należy w wielu rodzinach do niezbędnego wyposażenia. Ciekawi was, dlaczego ludzie od Manchesteru po Tokio kochają tę herbatę? My to wiemy. Ma bowiem wyśmienity smak oraz wyjątkowe zdolności pobudzające. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
41,9 zł /250 g 16,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 7. 7. 2022

ELIKSIR ŻYCIA WIECZNEGO - zielona herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ELIKSIR ŻYCIA WIECZNEGO - zielona herbata

Azja jest pełna tajemnic. Ludzie dożywają tam stu lat, stale się uśmiechają, nie męczy ich katar ani kaszel, a do tego wyglądają świetnie. Jak to robią? Dużo medytują, zdrowo jedzą, ale przede wszystkim – przez całe dnie piją zieloną herbatę. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
64,9 zł /250 g 25,9 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 7. 7. 2022

GUAYUSA BIO (Ilex Guayusa)
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

GUAYUSA BIO (Ilex Guayusa)

Skosztujcie wywaru przygotowywanego przez tysiące lat z liści Ilex Guayusa, ostrokrzewu rosnącego w świętym obszarze pod baldachimem lasów deszczowych Amazonii. Jest bliskim krewnym ostrokrzewu paragwajskiego, z którego wytwarza się Yerba Mate, napój podobny pod wieloma względami, a jednak tak inny. Nocny stróż z Ekwadoru, jak nazywany jest Guayuse, już po pierwszych łykach zalej Was orzeźwiającą energią i przygotuje na nawet najbardziej wymagający dzień. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
62,1 zł /250 g 24,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 7. 7. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »