Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Taiwan Honey Black - herbata czarna

Kod: 1769

Pierwszy zapis o roślinie herbacianej znalezionej na Tajwanie pochodzi z 1717 roku. Od tego czasu Tajwańczycy piszą historię herbaty złotym piórem. Taiwan Honey Black jest bardzo rzadki, a jego produkcja jest skomplikowana. Wyjątkowy miodowy smak zawdzięcza małym owadom, które skubią liście herbaty na plantacjach. Gdy taka herbata zostanie otoczona odpowiednią opieką, staje się absolutną rzadkością. Skosztujcie, a zgodzicie się z nami. 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
427,7 zł /250 g 171,1 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Tajwan
Smak
Smak:
Słodki, Intensywnie , Aromatyczny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
400m

Skład

Czarna herbata Taiwan Honey Black 100%

Napar i smak herbaty

Taiwan Honey Black jest naprawdę niezwykły. Miód można w nim rozpoznać od razu po zapachu. A kiedy go skosztujecie, na wasze podniebienie rozleje się słodki, aromatyczny i intensywny smak. Taki, którego nie zapomnicie.

Herbatka ta nadaje się do przygotowania gorącego napoju, polecamy wypróbować ją również jako cold brew, czyli parzona w zimnej wodzie przez kilka godzin.

Pochodzenie herbaty 

Nie smakowałaby nam tak bez owadów z rodziny liściastych. To prawie niewiarygodne, że miodowość w liściach herbaty budzi się dopiero po zaatakowaniu ich przez różne owady (zwłaszcza Jacobiasca formosana, znaną również jako Jassid(mały zielony owad). Dzieje się to wyłącznie na Tajwanie i wyłącznie z chińskimi krzewami herbacianymi (Camellia sinensis), które są uprawiane w reżimie czysto ekologicznym. W rzeczywistości każdy przemysłowo produkowany nawóz (a nawet środki pielęgnacyjne) bezpiecznie zniechęci małe owady. Nie wgryzałyby się w nasycone chemią liście i nie wywoływałyby reakcji obronnej, która sprawiłaby, że herbata nie byłaby tak słodka jak miód.

Ten Taiwan Honey Black pochodzi z powiatu Luye Town-ship położonego na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy. Jej brzegi obmywa Ocean Spokojny, a w zasięgu wzroku fal znajdują się plantacje herbaty. Krzewy korzystają z dużej ilości słońca, opadów i specjalnego mikroklimatu, dzięki czemu zbiory mogą być prowadzone niemal przez cały rok. Ale najlepsza herbata jest skubana w gorących miesiącach letnich.

Sekret herbaty o smaku miodu polega tak naprawdę na tym, że owady skubią jej liście. Konkretnie chodzi o gatunek Jacobiasca formosa. Oprócz roślin herbacianych poszukuje również drzew bawełnianych, zamieszkuje południową, południowo-wschodnią i wschodnią Azję, a jeśli chcecie sobie go wyobrazić, to wygląda jak mały zielony robak (około 3 mm długości) z przezroczystymi skrzydłami i tylnymi nogami przystosowanymi do skakania. Wysysa soki z liści, łodyg i pączków krzewów herbacianych, powodując wytwarzanie przez nie monoterpentiolu i hortienolu, substancji nadających herbacie niepowtarzalny smak.

Młode liście i pąki do "miodowej herbaty" robotnicy zbierają w połowie lata, ale z powodu suszy mogą wykorzystać tylko 40-50 proc. wszystkich dojrzałych liści. Roczny plon jest więc niski, a cena takiej herbaty wysoka. Procedura przetwarzania jest podobna jak w przypadku innych czarnych herbat. Liście pozostawia się do zwiędnięcia, następnie poddaje się je fermentacji, kształtuje i suszy.

Niektórzy miłośnicy herbaty uważają Taiwan Honey Black za luksusową herbatę poranną, inni uwielbiają ją do popołudniowej kontemplacji. Tak czy inaczej, można ją popijać na gorąco lub jako cold brew. Długie parzenie w zimnej wodzie wydobędzie jej aksamitną gładkość i nutę ciemnej czekolady.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Czarną herbatę zalać wrzątkiem w proporcji 1 łyżeczka na 150 - 200 ml.
  2. Do herbaty przygotowywanej w dzbanku dodać 1 łyżeczkę więcej.
  3. Czas parzenia 2-3 minut (pod przykryciem), później odcedzić.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


SIKKIM TEMI SFTGFOP 1 FIRST FLUSH - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

SIKKIM TEMI SFTGFOP 1 FIRST FLUSH - czarna herbata

Najmniej zaludnione państwo indyjskie ma tylko jedną plantację herbaty. Nazywa się Temi i produkuje herbatę, którą można nazwać "Królewską herbatą". Jest bardzo smaczna, słodka i lekko owocowa. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
115,8 zł /250 g 46,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024

Dla dodania energii - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Dla dodania energii - czarna herbata

Gdzie znaleźć siłę, by stawić czoła wilgotnym porankom? Gdzie zyskać potrzebną energię przy codziennym wyprawianiu dzieci do szkoły? Poradzimy Ci. Kiedy brakuje ci energii, sięgnij po wysokiej jakości czarną herbatę. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
73,8 zł /250 g 29,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024

JAPAN KUKICHA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN KUKICHA - zielona herbata

Pod trzcinowym sitowiem u stóp wciąż aktywnego wulkanu, na wyspie z subtropikalnym klimatem. Tak rosną rośliny herbaty, z których powstała ta niekonwencjonalna, wyjątkowo smaczna i zdrowa herbata. Kukicha, to nie są klasyczne liści herbaty, ale pędy, łodygi i gałązki. Mimo, że początkowo nikt się tego nie spodziewał, dają świeży napar łącząc doskonałą kremową słodycz oraz lekką i przyjemną orzechową gorycz. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
149,8 zł /250 g 59,9 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »