Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Taiwan Honey Black - herbata czarna

Kod: 1769

Pierwszy zapis o roślinie herbacianej znalezionej na Tajwanie pochodzi z 1717 roku. Od tego czasu Tajwańczycy piszą historię herbaty złotym piórem. Taiwan Honey Black jest bardzo rzadki, a jego produkcja jest skomplikowana. Wyjątkowy miodowy smak zawdzięcza małym owadom, które skubią liście herbaty na plantacjach. Gdy taka herbata zostanie otoczona odpowiednią opieką, staje się absolutną rzadkością. Skosztujcie, a zgodzicie się z nami. 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
409,6 zł /250 g 163,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 6. 6. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Tajwan
Smak
Smak:
Słodki, Intensywnie , Aromatyczny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
400m

Skład

Czarna herbata Taiwan Honey Black 100%

Napar i smak herbaty

Taiwan Honey Black jest naprawdę niezwykły. Miód można w nim rozpoznać od razu po zapachu. A kiedy go skosztujecie, na wasze podniebienie rozleje się słodki, aromatyczny i intensywny smak. Taki, którego nie zapomnicie.

Herbatka ta nadaje się do przygotowania gorącego napoju, polecamy wypróbować ją również jako cold brew, czyli parzona w zimnej wodzie przez kilka godzin.

Pochodzenie herbaty 

Nie smakowałaby nam tak bez owadów z rodziny liściastych. To prawie niewiarygodne, że miodowość w liściach herbaty budzi się dopiero po zaatakowaniu ich przez różne owady (zwłaszcza Jacobiasca formosana, znaną również jako Jassid(mały zielony owad). Dzieje się to wyłącznie na Tajwanie i wyłącznie z chińskimi krzewami herbacianymi (Camellia sinensis), które są uprawiane w reżimie czysto ekologicznym. W rzeczywistości każdy przemysłowo produkowany nawóz (a nawet środki pielęgnacyjne) bezpiecznie zniechęci małe owady. Nie wgryzałyby się w nasycone chemią liście i nie wywoływałyby reakcji obronnej, która sprawiłaby, że herbata nie byłaby tak słodka jak miód.

Ten Taiwan Honey Black pochodzi z powiatu Luye Town-ship położonego na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy. Jej brzegi obmywa Ocean Spokojny, a w zasięgu wzroku fal znajdują się plantacje herbaty. Krzewy korzystają z dużej ilości słońca, opadów i specjalnego mikroklimatu, dzięki czemu zbiory mogą być prowadzone niemal przez cały rok. Ale najlepsza herbata jest skubana w gorących miesiącach letnich.

Sekret herbaty o smaku miodu polega tak naprawdę na tym, że owady skubią jej liście. Konkretnie chodzi o gatunek Jacobiasca formosa. Oprócz roślin herbacianych poszukuje również drzew bawełnianych, zamieszkuje południową, południowo-wschodnią i wschodnią Azję, a jeśli chcecie sobie go wyobrazić, to wygląda jak mały zielony robak (około 3 mm długości) z przezroczystymi skrzydłami i tylnymi nogami przystosowanymi do skakania. Wysysa soki z liści, łodyg i pączków krzewów herbacianych, powodując wytwarzanie przez nie monoterpentiolu i hortienolu, substancji nadających herbacie niepowtarzalny smak.

Młode liście i pąki do "miodowej herbaty" robotnicy zbierają w połowie lata, ale z powodu suszy mogą wykorzystać tylko 40-50 proc. wszystkich dojrzałych liści. Roczny plon jest więc niski, a cena takiej herbaty wysoka. Procedura przetwarzania jest podobna jak w przypadku innych czarnych herbat. Liście pozostawia się do zwiędnięcia, następnie poddaje się je fermentacji, kształtuje i suszy.

Niektórzy miłośnicy herbaty uważają Taiwan Honey Black za luksusową herbatę poranną, inni uwielbiają ją do popołudniowej kontemplacji. Tak czy inaczej, można ją popijać na gorąco lub jako cold brew. Długie parzenie w zimnej wodzie wydobędzie jej aksamitną gładkość i nutę ciemnej czekolady.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Czarną herbatę zalać wrzątkiem w proporcji 1 łyżeczka na 150 - 200 ml.
  2. Do herbaty przygotowywanej w dzbanku dodać 1 łyżeczkę więcej.
  3. Czas parzenia 2-3 minut (pod przykryciem), później odcedzić.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


LONG ZHU BLACK - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

LONG ZHU BLACK - czarna herbata

Oryginalna herbata w oryginalnym opakowaniu! Ta szczególna premiowa delikatność z pewnością przyciąga uwagę. Czarna herbata zwinięta w małe pereły się na rynku nie pojawia tak często. Jej domem jest znana chińska prowincja Fujian, jej największym atutem jest pełny smak z nutami owoców pestkowych i jesiennego lasu. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
206,4 zł /250 g 82,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 6. 6. 2023

CHINA YUNNAN GOLDEN BUD MAO FENG - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA YUNNAN GOLDEN BUD MAO FENG - czarna herbata

Szczyty gór otoczone mgłą i rzeki przecinające krajobraz. I tak można opisać piękne krajobrazy regionu Yunnan. Jednak dla miłośników chińskich herbat zawsze będzie to przede wszystkim słynna kolebka tego napoju. I podobnie jak szczyty górskie wznoszą się ponad mgłę, absolutnie wyjątkowy Golden Bud Mao Feng wyróżnia się na tle innych herbat. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
346,8 zł /250 g 138,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 6. 6. 2023

Chiny Keemun Hao Ya - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Chiny Keemun Hao Ya - czarna herbata

Jak zebra. Naprawdę. Liście herbaty specjalnej China Keemun Hao Ya są na przemian czarne i srebrne, co jest nieco nietypowe dla keemunów. Ale nie tylko wizualnie jest to uderzające. Jej smak jest cudownie kwiatowy, z nutami owoców i miodu. Mimo, że jest to stosunkowo młoda herbata, zdobywa sobie liczne grono wielbicieli. Mamy nadzieję, że po pierwszej filiżance dołączycie do nich. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
193,0 zł /250 g 77,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 6. 6. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »