Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

ŁOPIAN LIŚĆ (Arctium lappa) - zioło

Kod: 1686

Natura jest po prostu potężną czarodziejką. Nawet tak pozornie zwyczajna roślina może zawierać tak wiele zdrowotnych substancji. Łopian jest znany nie tylko ze swojego smacznego korzenia, ale także z pięknych liści. Zioło, które szczególnie unikają właściciele długowłosych psich pupili podczas wędrówek na łonie natury, od niepamiętnych czasów było poszukiwane przez babcie i z niespotykaną dotąd siłą powraca do podświadomości współczesnego przyrodolecznictwa. 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
22,6 zł /250 g 9,1 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
UE
Smak
Smak:
Ziołowy, Gorzko-słodki
Dla dzieci
Dla dzieci:
Nie

Skład

Łopian liść 100%

Napar i smak zioła

Zielono-złoty napar ma przyjemną ziołową nutę i oferuje słodko-gorzką grę smaków.

Pochodzenie zioła

Łopian, czyli Articum lappa, to dwuletnie zioło rosnące dziko wzdłuż poboczy dróg i w zaroślach w całej strefie umiarkowanej. W wyjątkowych przypadkach osiąga nawet do trzech metrów wysokości, a przy ziemi tworzą ją ogromne liście, które mogą mieć nawet pół metra długości i czterdzieści centymetrów szerokości. Suche owocniki wyposażone są w haczyki i często zaczepiają się o zwierzęce futro lub odzież.

Dla celów medycyny naturalnej wybierane są tylko rośliny z ekologicznie czystych miejsc. W Japonii, na przykład, jest nawet celowo uprawiana, ponieważ jej ogonki liściowe i korzenie są uważane za wielki przysmak w krajach azjatyckich. Jednak nie tylko w gastronomii liście łopianu są od dawna lekceważone ze względu na swój gorzki smak. Występuje to jednak tylko u roślin, które są już zbyt stare. Jeśli zbierze się młode pędy lub liście w pierwszym roku wzrostu, można łatwo uniknąć nieprzyjemnego posmaku i są one doskonałe na przykład w wiosennych sałatkach.

Suszone liście mają szerokie zastosowanie, zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Chociaż herbata z kiełków nie jest tak dobrze znana jak herbata korzenna, skład pożytecznych substancji w organizmie jest podobny. Doskonałe jest również przetwarzanie w tonik za pomocą alkoholu kosmetycznego. Tak przygotowane rozwiązanie to między innymi skuteczna broń w walce z trądzikiem i innymi dolegliwościami skórnymi. Z liści łopianu można również łatwo przygotować lecznicze obkłady.

Mniej znane zastosowanie ma jako przyprawa pod mięso lub do zup i sosów. Często miesza się go z mniszkiem lekarskim, a do herbaty chętnie dodaje się miętę lub miód. Jak to często bywa w przypadku naparów ziołowych, nie jest to do końca uczta dla naszych kubków smakowych, ale korzyści zdrowotne zdecydowanie przeważają nad tą nieistotną wadą.

Efekty herbaty

Łopian
Efekty Łopianu

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 15 minut Množství 2 łyżeczki na 250 ml

Sposób przygotowania

Zioło należy zalać wrzącą wodą o temperaturze 100 °C w proporcji 2 łyżeczki na 250 ml.
Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, należy dodać 1 dodatkową łyżeczkę.
Parzyć przez 15 minut (w filiżance pod przykryciem), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


JAPAN BIO SENCHA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN BIO SENCHA - zielona herbata

Japoński Miyazaki jest nie tylko popularnym ośrodkiem turystycznym. Wyspę Kiusiu uwielbiają również eksperci od  herbat zielonych. Bio Sencha jest typowym przykładem lokalnego produktu tradycyjnego. Doskonała herbata ze świeżym i lekkim smakiem nadaje się do picia przez cały dzień. Ogrody herbaciane, w których rośnie, rozkładają się na wyższych wysokościach nadmorskich, a rośliny tej herbaty uprawiane są ekologicznie. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
65,5 zł /250 g 26,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023

MELISA LEKARSKA (Melissa officinalis) - ziołowa herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

MELISA LEKARSKA (Melissa officinalis) - ziołowa herbata

 Znasz ją, może jako rojownik, pszczelnik, matecznik, starzyszek, cytrynowe ziele. Ale zwykle nazywamy ją Melisa i jej pachnące kawałki wkładamy do gorących i zimnych napojów. W nich jest ukryta siła, którą zna wiele zielarek. Dobrze ususzone liście melisy po pierwsze świetnie smakują, po drugie odświeżają ciało i umysł. W końcu, po trzecie, można ją pić od rana do wieczora, przez 7 dni w tygodniu. Czy małe dziecko, czy starsze lub przyszłe matki, po prostu wszyscy. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
28,3 zł /250 g 11,3 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023

Brązowy cukier karmelizowany
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Brązowy cukier karmelizowany

 Karmelizowany brązowy cukier wyglądem przypomina małe perełki. Możemy się z nim spotkać w różnych ekskluzywnych restauracjach i herbaciarniach, gdzie zamiast zwykłego cukru podają tą dobrotkę. Podobnie możemy sobie pozwolić na ten luksus w domu. Możesz delektować się nim w chwilach odpoczynku z filiżanką herbaty lub kawy. Karmelizowany cukier rozpuszcza się powoli, ale dodaje napoju odpowiedni wydźwięk. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
20,4 zł /250 g 8,2 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »