Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

JAPAN KAMAIRICHA BIO - zielona herbata

Kod: 1473

Listki herbaty z patelni? W przypadku wyjątkowej zielonej herbaty kamairicha zdecydowanie tak. Zagłębiając się w temat, użycie ciężkiej, żelaznej patelni w procesie produkcji jest tutaj alfą i omegą. Tak zwana „metoda chińska” lub inaczej, prażenie listków przy użyciu suchego ciepła jest dziś na terenie Japonii bardzo rzadko stosowana. A sama kamairicha to prawdziwy rarytas - niektóre źródła podają, że stanowi tylko jeden procent całej japońskiej produkcji.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
218,4 zł /250 g 87,4 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 25. 1. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Japonia
Region
Region:
Miyazaki
Smak
Smak:
Dymny, Orzeźwiający
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
BIO
BIO:
Tak

Skład

Zielona herbata Japan Kamairicha 100%

Napar i smak herbaty 

Zielona herbata Japan Kamairicha o jakości BIO zachwyca lekko palonym smakiem z nutką świeżości.

Pochodzenie herbaty

Pochodzenie tej prastarej techniki prażenia liści na specjalnej patelni sięga aż do epoki dynastii Ming. W tym okresie Japończycy podpatrzyli ją u chińskich mistrzów produkcji herbaty a specyficzny smak i aromat tworzonych w ten sposób herbat oczarowała ich.

Obecnie z wytwarzanej tą metodą herbaty słynie prefektura Miyazaki. Dużym uznaniem cieszy się również herbata pochodząca z prefektury Shizuoka na wyspie Honsiu, nazywanej japońską riwierą i właśnie tutaj znajdziemy jednych z najznakomitszych producentów prażonej herbaty.

Ze względu na wymagania, jakie narzuca ten proces i niestety często występujące u plantatorów poparzenia w wyniku kontaktu z rozgrzaną patelnią w ciągu stuleci w kraju wschodzącego słońca odstąpiono od tej metody na rzecz obróbki liści za pomocą pary wodnej, nawet pomimo zmechanizowania niektórych procesów.

Obecnie metoda ta jest bardzo rzadko stosowana i wyłącznie w wybranych lokalizacjach. Oprócz celów edukacyjnych i wykorzystywania jej podczas mistrzostw w dziedzinie herbaty spotkacie się z nią tylko u mocno ograniczonej liczby producentów. Najczęściej chodzi o rodzinne plantacje, które w ten sposób kultywują swoją tradycję.

Po zebraniu listki pozostawia się przez chwilkę leżakować. Kamu, czyli inaczej ogromną żelazną patelnię rozgrzewa się i układa na niej listki. Podczas ciągłego potrząsania i przemieszywania listki są powoli prażone. Zwraca się szczególną uwagę na to, aby podczas prażenia listki zachowały właściwy kolor i wygląd. Następnie starannie selekcjonuje się listki najwyższej jakości i formuje się je w typowe igiełki ze skręconymi końcami. Wcześniej procedura opierała się na pracy ręcznej, ale pomimo powszechnego obecnie wspomagania maszynowego, główny nacisk kładziony jest na wieloletnią praktykę i niemal perfekcjonizm herbacianych mistrzów.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1. Herbatę zieloną zalewamy wodą o temper. 70-80 °C (po ok. 2 minutach od zagotowania), w stosunku 1 łyżeczka do herbaty na 150-200 ml.

2. Parząc herbatę w dzbanku dosypujemy 1 łyżeczkę dodatkowo.

3. Czas parzenia to 2-3 minut (filiżanka pod przykryciem) a następnie przecedzamy.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


JAPAN KUKICHA - zielona herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN KUKICHA - zielona herbata

Pod trzcinowym sitowiem u stóp wciąż aktywnego wulkanu, na wyspie z subtropikalnym klimatem. Tak rosną rośliny herbaty, z których powstała ta niekonwencjonalna, wyjątkowo smaczna i zdrowa herbata. Kukicha, to nie są klasyczne liści herbaty, ale pędy, łodygi i gałązki. Mimo, że początkowo nikt się tego nie spodziewał, dają świeży napar łącząc doskonałą kremową słodycz oraz lekką i przyjemną orzechową gorycz. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
120,6 zł /250 g 48,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 25. 1. 2022

JAPAN SENCHA JEIDO WITH MATCHA - zielona herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN SENCHA JEIDO WITH MATCHA - zielona herbata

 W sumie unikalna herbata! Liście wysokiej jakości japońskiej Sencha Jeido są posypane pierwszorzędnej jakości Matcha, najrzadszym sortem herbaty do przygotowania tradycyjnego rytualu popularnego napoju. Podaruj sobie trochę herbaty zprzyjającej podejmowania dobrych decyzji. JEIDO Japan Sencha z Matcha łączy dobre z dobroczynnym. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
97,7 zł /250 g 39,1 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 25. 1. 2022

JAPAN MIYAZAKI GYOKURO BIO
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN MIYAZAKI GYOKURO BIO

Japoński król cienistych ogrodów w jakości BIO. Zielona herbata o wyrafinowanym smaku, która oczaruje Was swoją miękkością, a jednocześnie silną intensywnością. Dzięki bogatemu kolorowi zyskała miano jadeitowej łzy. Nie bez powodu Gyokuro jest uważane za jedną z najlepszych japońskich herbat, którą czczono honorowych gości, a ten z okolic Miyazaki jest jednym z unikalnych klejnotów. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
291,0 zł /250 g 116,4 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 25. 1. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »