Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Gruzińska Gold Green tea - mieszanka białej i zielonej herbaty

Kod: 1808

Biel i zieleń cudownie ze sobą współgrają! Dwie gruzińskie herbaty w unikalnej mieszance Gold Green Tea przynoszą słodki, ciepły i wyraźnie grejpfrutowy smak. Napój jest przyjemnie orzeźwiający, nadaje się do całodziennego popijania. Spróbujcie herbaty z ogrodów, które powoli wracają do swojej misji. Gruzja przeżywa wielkie herbaciane odrodzenie i dba o to, by znów dostarczać światu zbiory najwyższej jakości i ciekawe smaki.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
133,0 zł /250 g 53,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Gruzja
Region
Region:
Guria
Smak
Smak:
Słodki, Nuty owocowe, Nuty ziołowe
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
250 - 300m

Skład

Gruzińska biała herbata, Gruzińska zielona herbata

Napar i smak herbaty

Gruzińska Gold Green tea to doskonałe połączenie białych i zielonych liści herbaty gruzińskiej. Powstały smak to harmonia słodkiego, soczystego grejpfruta, delikatnych ziół i pewnego ciepła, które zauważa się dopiero kilka chwil po wypiciu. Napój pachnie kwiatami i owocami, a napar ma kolor od jasnożółtego do kasztanowego.

Pochodzenie herbaty

Jeśli chodzi o herbatę, Gruzja znów jest w centrum uwagi. Pierwotnie ważny producent wysokiej jakości herbaty, zwłaszcza dla ZSRR, od czasu jego upadku boryka się z wieloma problemami. Jednym z nich był upadek przemysłu herbacianego. Były czwarty największy plantator herbaty na świecie w ostatnich latach wraca do najlepszych praktyk i metod, a wielu gruzińskich rolników zdobywa doświadczenie na przykład w Fujian w Chinach. Pragnienie powrotu Gruzji do statusu mocarstwa herbacianego jest silne. I nie wydaje się to być marzeniem niemożliwym do spełnienia.

Dowodem jest Georgian Gold Green Tea, mieszanka białej i zielonej herbaty z regionu Guria położonego na zachodzie kraju. Jest to obszar o wspaniałej historii i pięknej przyrodzie, ze źródłami mineralnymi, lasami, alpejskimi łąkami, ale także piaszczystymi plażami. Leży na wybrzeżu Morza Czarnego, jedna jego część znajduje się na nizinach, druga na północnych stokach gór Meskheti. Obszary nadmorskie charakteryzują się klimatem wilgotnym, podzwrotnikowym, łagodnym i gorącym latem oraz łagodną zimą. Część pagórkowata znajduje się pod wpływem ciepłego powietrza znad morza i chłodnego powietrza górskiego. Znaczną część regionu zajmuje Park Narodowy Kolkheti.

Właśnie w takich warunkach - na granicy gór i równin - rosną drzewa herbaciane Camellia sinensis Kolkheti. Smak herbaty produkowanej z ich liści wynika ze specyficznych warunków naturalnych i unikalnej metody przetwarzania. Herbaciarze zbierają herbatę z 25 hektarów dawniej opuszczonych, a obecnie odnowionych plantacji. Skubią liście ręcznie i tylko w określonych warunkach pogodowych, kiedy wilgotność, temperatura i pora dnia są idealne do zbiorów.

Tak zebrane liście pozostawia się na krótko do zwiędnięcia, wystawia na działanie gorącego powietrza i formuje. W zależności od tego, czy powstała herbata ma być biała czy zielona, pozostawiają zbiory do fermentacji. Na koniec suszą herbatę powoli i przez długi czas.

Dla kompletności dodajmy, że drzewa herbaciane rosną w gruzińskiej Gurii pod drzewami, które zyskały przydomek chińskie drzewa cesarskie. Jest to filcowa paulownia pochodząca z południowo-wschodnich Chin. Mają szerokie korony, dorastają do 20 metrów i są ozdobione dużymi, dzwonkowatymi kwiatami. Pawłownie zapewniają roślinom herbacianym przyjemny mikroklimat, chroniąc je przed wiatrem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Efekty herbaty

Biała herbata
Efekty białej herbaty
Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 80 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Mieszankę herbat zalać wodą o temperaturze 80°C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodać 1 dodatkową łyżeczkę.
Parzyć przez 3-5 minut (filiżanka przykryta), następnie odcedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


GRUZIŃSKA ZIELONA HERBATA MAGHALI ETSERI
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

GRUZIŃSKA ZIELONA HERBATA MAGHALI ETSERI

Zdecydowanie trudno jest odtworzyć to zjawisko. Mamy jednak dobrą wiadomość dla miłośników doskonałych i jakościowych herbat. W Gruzji to się udało. Dzięki umiejętnościom i zamiłowaniu nowych producentów i mistrzów herbaty do rzemiosła, dawny przodownik powoli, ale pewnie odkurza wieki wyrafinowanych umiejętności i wprowadza na rynek wyjątkowy gruziński skarb. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
92,1 zł /250 g 36,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023

Gruzińska zielona herbata Kolkhida
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Gruzińska zielona herbata Kolkhida

Mówiąc Kolchida, trzeba dodać Gruzja. Tradycyjna herbata z liści tytułowego krzewu herbacianego jest rozpoznawalna przy pierwszym łyku. Jest zupełnie nietuzinkowa, a jednocześnie świeża. Jej urocza słodycz długo utrzymuje się na podniebieniu, a kwiatowy aromat błyskawicznie rozlewa się po pomieszczeniu. Powstaje z krzewów herbacianych rosnących w świeżym górskim powietrzu, które spotyka się z bryzą od morza. Wyjątkowy klimat, wyjątkowa herbata. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
103,8 zł /250 g 41,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023

Gruziński Oolong Guria
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Gruziński Oolong Guria

Herbata, która wyrosła w pachnącym lesie, w pobliżu kwiatów i źródeł mineralnych musi być po prostu cudowna. I taka jest! Gruzińskie oolong Guria pachnie miodem, owocami i ziołami, w smaku wyczuć można gładkość, przyprawy i świeże owoce leśne. Jeśli chodzi o herbatę, Gruzja wraca na światową scenę. Odnawia pierwotne plantacje, kształci rolników i dba o jej zasoby naturalne. Ta herbata jest dowodem na to, że jest na dobrej drodze. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
115,5 zł /250 g 46,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »