Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Ceylon FBOPEXSP Golden Tips - czarna herbata

Kod: 1767

Miłośników prawdziwych czarnych herbat, które są naprawdę wielowarstwowe w smaku, Ceylon FBOPEXSP Golden Tips absolutnie oczaruje. Herbata jest słodka, przyjemnie pikantna i orzeźwiająco kwaśna. Pochodzi z obszaru, w którym tak często spotyka się plantacje herbaty, jak posągi i Buddy. Krótko mówiąc, Kandy to region obiecany przez herbatę. A jej produkcja cieszy się uznaniem wśród miłośników herbaty.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
153,8 zł /250 g 61,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Cejlon
Region
Region:
Prowincja Kandy
Smak
Smak:
Kwaskowaty, Pikantny , Aromatyczny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 16 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
600-1200 m

Skład

Herbata czarna Ceylon FBOPEXSP Golden Tips 100%

Napar i smak herbaty

Ceylon FBOPEXSP Golden Tips zapewnia cudownie ciemny i przyjemnie aromatyczny napar po zalaniu gorącą wodą. Jest jednym z tych, których będziecie chcieli spróbować jeszcze raz i jeszcze raz, bo zawsze odkryjecie w jego smaku coś ciekawego. W pierwszym smaku czuć słodycz i pikantność, z lekką kwaskowatością rozlewającą się na podniebieniu. Kolejne napary będą bardziej subtelne, może nieco owocowe.

Pochodzenie herbaty

Pierwsze drzewka herbaciane na Sri Lance zostały posadzone w regionie Kandy. Widać więc, że miejscowa ludność ma z nimi głęboki związek i uważa je za część swojej kultury. Było to w 1867 roku, po "Wielkiej Klęsce Kawy", podczas której choroba grzybowa dotknęła plantacje kawy. Zastąpiła je nowa uprawa - chińska roślina herbaciana (Camellia sinensis).

Dawna siedziba syngaleskich królów, dostępna jedynie przez górskie przełęcze, stała się dosłownie herbacianą stolicą Sri Lanki. Plantacje herbaty pokrywają wzgórza o wysokości od 650 do 1300 metrów, klimat jest wilgotny, pod wpływem południowo-zachodnich wiatrów monsunowych. Średnie roczne temperatury wynoszą około 18 ⁰C, a za suchszą część roku uważa się okres od stycznia do kwietnia. Częste monsuny występują od maja do lipca oraz od października do grudnia. Jeśli jesteście zainteresowani dowiedzeniem się więcej o herbatach ze Sri Lanki, przeczytaj nasz artykuł w Magazynie.

W regionie Kandy herbata zbierana jest od stycznia do kwietnia, kiedy dni są jasne i chłodne. Kobiety są najczęstszymi gośćmi na plantacjach. Mogą oni zbierać do 20 kilogramów liści herbaty dziennie, które zaraz po zerwaniu są transportowane przez pracowników do zakładów przetwórczych. Tam herbata jest pozostawiona do zwiędnięcia, a następnie ręcznie lub maszynowo zwijana i rolowana. Uwalnia to sok komórkowy w liściach i rozpoczyna proces fermentacji. Tak zwana fermentacja kontrolowana musi być nadzorowana przez doświadczoną osoby. Monitorują one temperaturę herbaty, jej kolor, aromat i wilgotność. Ustalenie właściwego momentu zakończenia fermentacji wymaga dużej praktyki. Od tego etapu zależy jak herbata będzie smakować, pachnieć i wyglądać. Na koniec liście muszą zostać wysuszone, posortowane, zważone i zapakowane.

Omówmy pokrótce nazwę herbaty. Golden Tips nawiązuje do złotych pączków, z których jest wytwarzany i dzięki którym ma delikatny smak. Skrót FBOPEXSP określa Fine Broken Orange Pekoe Extra Special, co oznacza, że jest to herbata o wyjątkowej jakości.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Herbatę zalać wodą w temperaturze 100 °C w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml wody.
  2. Do herbaty w imbryku dodać o 1 łyżeczkę więcej.
  3. Parzyć przez 2-3 minuty (pod przykryciem), a następnie odcedzić.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - czarna herbata

Ogrody  herbaciane Assam mają specjalną strefę czasową, a to z czasów brytyjskiej kolonizacji. Aby miejscowi chłopi nie zapominali na wcześniejszy świt i byli zawsze  gotowi wcześnie rano iść do pracy. Tea Garden Time lub Bagantime jest przesunięty do przodu o jedną godzinę. Spróbuj röwnież ugospodarować sobie godzinkę dla wysokiej jakości czarnej herbaty. Assam z Mokalbari to absolutny lider i na twoją uwagę zdecydowanie zasługuje. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
117,5 zł /250 g 47,0 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023

CEYLON FBOPFEXSP NEW VITHANAKANDE - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CEYLON FBOPFEXSP NEW VITHANAKANDE - czarna herbata

Wszyscy miłośnicy czarnych herbat cejlońskich mogą znaleźć swój własny skarb w pobliżu Ratnapury, legendarnego miasta klejnotów. Na wzgórzu, pośrodku lasu, znajduje się ogród herbaciany New Vithanakande, produkujący ekskluzywną i bardzo rzadką herbatę najwyższej jakości, której doskonałe połączenie aromatu i smaku po prostu Was oczaruje. Ogród herbaciany produkuje ją tylko w małych ilościach co roku, stanowiąc zaledwie 1% całkowitej objętości. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
215,8 zł /250 g 86,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023

Taiwan Honey Black - herbata czarna
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Taiwan Honey Black - herbata czarna

Pierwszy zapis o roślinie herbacianej znalezionej na Tajwanie pochodzi z 1717 roku. Od tego czasu Tajwańczycy piszą historię herbaty złotym piórem. Taiwan Honey Black jest bardzo rzadki, a jego produkcja jest skomplikowana. Wyjątkowy miodowy smak zawdzięcza małym owadom, które skubią liście herbaty na plantacjach. Gdy taka herbata zostanie otoczona odpowiednią opieką, staje się absolutną rzadkością. Skosztujcie, a zgodzicie się z nami.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
409,6 zł /250 g 163,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »