Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

BRZOZA LIŚĆ (Betula pendula Roth) -zioło

Kod: 1364

Symbol wiosny, litera alfabetu runicznego, obietnica nowego początku. Brzoza ma mocne miejsce w kulturze ludowej. Jak również w ziołolecznictwie. To szczególnie docenia jej możliwości oczyszczania i wzmacniania. Możecie użyć liści brzozy, aby przygotować napar lub kąpiel.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
18,7 zł /250 g 7,5 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 4. 3. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
UE
Smak
Smak:
Gorzki
Dla dzieci
Dla dzieci:
Nie

Skład

Brzoza 100%

Napar i smak zioła

Smak naparu miodowego koloru jest bardzo przyjemny. Przypomina trochę zielona herbatę z kwiatami łąkowymi. Kwitnąca łąka jest również widoczna w zapachu. Możecie sobie na nią pozwolić w rozsądnych ilościach przez dłuższy okres czasu. Jednak po trzech miesiącach zalecamy przerwę na kilka tygodni.

Pochodzenie zioła

Jeśli zajrzycie do celtyckiego horoskopu, przekonacie się, że ludzie urodzeni w znaku brzozy są po prostu wspaniali. Urodzeni w dniu przesilenia letniego mają łagodne usposobienie, skromni i bardzo lubiani. 

Brzoza też jest taka. Do 25 metrów wysoka, smukła piekność z trzepotliwym wzorem kory i zalewem drobnych liści. Dyskretna, ale bardzo popularna ze względu na swoją wszechstronność.

Możecie ją znaleźć na całej półkuli północnej. W naszym kraju najczęściej spotyka się brzozę brodawkowatą (Betula pendula). Kora większości gatunków ma specyficzne ornamenty i zachowuje się tak, jakby jej górna warstwa ciągle się łuszczyła. W okresie kwitnienia kotki pojawiają się na gałęziach.

Jest stosunkowo niewymagajaca jeśli chodzi o jakość gleby, wystarczy jej dostateczna ilość wilgoci i światła słonecznego. Występuje dość obficie, głównie ze względu na jej przydatność. Może bardzo szybko wypełnić obszar, np. po pożarach lasów. Brzoza jest używana od niepamiętnych czasów we wszystkich dziedzinach przemysłu drzewnego, cokolwiek to jest, meble lub jako paliwo.

Kora brzozy jest stałym elementem medycyny ludowej i kuchni ze względu na jej  korzystny wpływ na skórę, stawy i pomoc w stanach zapalnych. Suszone liście są następnie wykorzystywane w naparach pełnych zdrowych substancji. Ale nie musicie pić tylko napar. Jeśli dodacie go do kąpieli lub przygotujecie z niego maskę na włosy, na pewno wkrótce będziecie zadowoleni z wyników. Brzoza jest alergenem, więc osoby z alergią na pyłki i wysokim ciśnieniem powinny rozważyć jej konsumpcję. 

Nie zalecamy kobietą w ciąży oraz kobieta karmiącym piersią.

Efekty herbaty

Brzoza
Efekty Brzozy

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 15 minut Množství 1 łyżeczka na 250 ml

Sposób przygotowania

1. Zioło zalać wodą o temperaturze 100 ° C w stosunku 1 łyżeczka na 250 ml wody.

2. Do przygotowania herbaty w imbryku, dodać 1 łyżeczkę więcej.

3. Pozostawić do zaparzenia na 15 minut a nastepnie odcedzić. 

Smak i nuty:
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


TULSI (Święta Bazylia) - zioło
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

TULSI (Święta Bazylia) - zioło

 Ajurweda uważa to subtelne ziele z rodziny mięty za królową ziół. Botanicznie nazywa się bazylia, jej nazwa w języku hinduskim oznacza "najlepsza z roślin". Tulsi są już 5000 lat przyznawane efekty lecznicze na dziesiątki dolegliwości. A jeśli uważasz, że nie będzie ci smakować, to się bardzo mylisz. Napar jest słodki, orzeźwiający, w smaku przypomina cynamon. Czegokolwiek potrzebujesz, Tulsi ci to dostarczy.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
36,8 zł /250 g 14,7 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 4. 3. 2024

GOTU KOLA, WĄKROTA - zioło
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

GOTU KOLA, WĄKROTA - zioło

 Miłośnicy indyjskiej i chińskiej medycyny wiedzą o co chodzi. Ostatnim ujawnimy, że wąkrota lub Gotu Kola to pnące, tropikalne i subtropikalne ziele. Wozimy ją z Sri Lanki. Ma reputację odmładzającego cudu. Można ją dostać jako część suplementów diety, ale w czystej postaci nic jej nie dorówna. Ten napój o lekko ziemistym smaku może być stosowany wewnętrznie i zewnętrznie.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
65,5 zł /250 g 26,2 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 4. 3. 2024

SZAŁWIA LIŚCIE (Salvia officinalis) - zioło
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

SZAŁWIA LIŚCIE (Salvia officinalis) - zioło

 Nazwa pochodzi z łaciny, umiejętności daje jej natura. Salvare oznacza leczyć i szałwia o tym dobrze wie. Już od średniowiecza wykorzystywana jest jako środek na niestrawność, zaburzenia jelitowe, choroby dróg oddechowych, bezsenność, stres i nadmierne pocenie się. Od czasu do czasu każdy korzysta z jej pomocy.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
22,1 zł /250 g 8,8 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 4. 3. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »