Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł

BRZOZA LIŚĆ (Betula pendula Roth) -zioło

Kod: 1364

Symbol wiosny, litera alfabetu runicznego, obietnica nowego początku. Brzoza ma mocne miejsce w kulturze ludowej. Jak również w ziołolecznictwie. To szczególnie docenia jej możliwości oczyszczania i wzmacniania. Możecie użyć liści brzozy, aby przygotować napar lub kąpiel.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
18,7 zł /250 g 7,5 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
UE
Smak
Smak:
Gorzki
Dla dzieci
Dla dzieci:
Nie

Skład

Brzoza 100%

Napar i smak zioła

Smak naparu miodowego koloru jest bardzo przyjemny. Przypomina trochę zielona herbatę z kwiatami łąkowymi. Kwitnąca łąka jest również widoczna w zapachu. Możecie sobie na nią pozwolić w rozsądnych ilościach przez dłuższy okres czasu. Jednak po trzech miesiącach zalecamy przerwę na kilka tygodni.

Pochodzenie zioła

Jeśli zajrzycie do celtyckiego horoskopu, przekonacie się, że ludzie urodzeni w znaku brzozy są po prostu wspaniali. Urodzeni w dniu przesilenia letniego mają łagodne usposobienie, skromni i bardzo lubiani. 

Brzoza też jest taka. Do 25 metrów wysoka, smukła piekność z trzepotliwym wzorem kory i zalewem drobnych liści. Dyskretna, ale bardzo popularna ze względu na swoją wszechstronność.

Możecie ją znaleźć na całej półkuli północnej. W naszym kraju najczęściej spotyka się brzozę brodawkowatą (Betula pendula). Kora większości gatunków ma specyficzne ornamenty i zachowuje się tak, jakby jej górna warstwa ciągle się łuszczyła. W okresie kwitnienia kotki pojawiają się na gałęziach.

Jest stosunkowo niewymagajaca jeśli chodzi o jakość gleby, wystarczy jej dostateczna ilość wilgoci i światła słonecznego. Występuje dość obficie, głównie ze względu na jej przydatność. Może bardzo szybko wypełnić obszar, np. po pożarach lasów. Brzoza jest używana od niepamiętnych czasów we wszystkich dziedzinach przemysłu drzewnego, cokolwiek to jest, meble lub jako paliwo.

Kora brzozy jest stałym elementem medycyny ludowej i kuchni ze względu na jej  korzystny wpływ na skórę, stawy i pomoc w stanach zapalnych. Suszone liście są następnie wykorzystywane w naparach pełnych zdrowych substancji. Ale nie musicie pić tylko napar. Jeśli dodacie go do kąpieli lub przygotujecie z niego maskę na włosy, na pewno wkrótce będziecie zadowoleni z wyników. Brzoza jest alergenem, więc osoby z alergią na pyłki i wysokim ciśnieniem powinny rozważyć jej konsumpcję. 

Nie zalecamy kobietą w ciąży oraz kobieta karmiącym piersią.

Efekty herbaty

Brzoza
Efekty Brzozy

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 15 minut Množství 1 łyżeczka na 250 ml

Sposób przygotowania

1. Zioło zalać wodą o temperaturze 100 ° C w stosunku 1 łyżeczka na 250 ml wody.

2. Do przygotowania herbaty w imbryku, dodać 1 łyżeczkę więcej.

3. Pozostawić do zaparzenia na 15 minut a nastepnie odcedzić. 

Smak i nuty:
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


LIŚCIE POKRZYWY - zioło
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

LIŚCIE POKRZYWY - zioło

 Większości z nas przeszkadza . Z wyjątkiem tych, którzy odkryli jej moc. Pokrzywa rośnie niemal wszędzie. W ogrodach, przy drogach, na polach i w lasach. Prawdopodobnie dlatego, żeby stale nam przypominać, jak delikatną rzeczą jest zdrowie. Kto go ma, nie przejmuje się tym. Kto go nie ma, nie myśli o niczym innym. Więc pokrzywo, dziękujemy ci za twoją siłę do walki o nasze samopoczucie. I wznosimy toast na długie lata! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
31,9 zł /250 g 12,8 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023

NAWŁOĆ POSPOLITA (Solidago virgaurea) - zioło
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

NAWŁOĆ POSPOLITA (Solidago virgaurea) - zioło

Wysokie zioło o wyraźnie złocistych kwiatach przyciąga uwagę nie tylko przypadkowych przechodniów. Zielarze dobrze wiedzą, jakie cuda potrafi herbata z nawłoci pospolitej. Przygotujcie  napar z jego naci, który jest korzystny dla nerek i leczy rany.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
17,4 zł /250 g 6,9 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023

MNISZEK LEKARSKI KORZEŃ (TARAXACUM OFFICINALE) - zioło
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

MNISZEK LEKARSKI KORZEŃ (TARAXACUM OFFICINALE) - zioło

Mniszek lekarski, czyli mlecz zyskał sobie wiele ludowych nazw. W różnych miejscach nazywają go lwi ząb, majicek, mleczaj bądź mlecz. Zioło, które każdej wiosny ukrasza wszystkie łąki żółtymi kwiatami, jest tradycyjną rośliną leczniczą. Jego korzeń jest wykorzystywany do wspomagania trawienia i oczyszczania krwi. W wielu zielnikach opisano wspaniałe efekty mycia skóry wywarem z korzeni mniszka. Rozjaśnia ją i odświeża. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
47,4 zł /250 g 18,9 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »