Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

RUMIANEK (Matricaria chamomilla) - kwiat

Kod: 778

 Skromne zioło, które można znaleźć nawet na rumowisku, ukrywa w sobie wielką moc. Wiedzą o nim babcie, ale również przemysł farmaceutyczny. Pachnące kwiaty rumianku są wykorzystywane od wieków do herbaty, kąpieli, okładów i przy płukaniu lub w formie maści. Zna go każdy, kto kiedykolwiek zmagał się z przeziębieniem lub problemami trawiennymi. 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
45,1 zł /250 g 18,0 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
UE
Smak
Smak:
Rumianek
Dla dzieci
Dla dzieci:
dla niemowląt

Skład

Rumianek 100%

Napar i smak zioła

Smak rumianku nie jest łatwy do opisania. Po prostu jest rumiankowy. Nieznaczna gorycz do niego należy, ale z drugiej strony jest delikatnie aromatyczny. Napar jest blady, żółto-zielonego koloru o charakterystycznym ziołowym smaku.

Pochodzenie zioła

Rumianek pospolity (Matricaria chamomilla L) można go znaleźć w całej Europie, ale także w Azji, Australii i Ameryce Północnej. Jest to nie do pomyślenia, byście się z nim jeszcze nie spotkali. Żółtobiała jednoroczna roślina dziko rośnie na polach, przydrożach i siedliskach ruderalnych.

Jeśli mowa o rumianku to trzeba powiedzieć, że jest to jedna z najważniejszych roślin leczniczych, które stosowali już starożytni Egipcjanie. Podobno uważali go za kwiat boga słońca. Rumianek był polecany przez greckiego lekarza Dioscoridem, pojawia się w indyjskiej Ajurwedzie i starych angielskich encyklopediach. Rumianek pospolity poznamy przez zebrane w koszyczek białe liście i żółty kwiatostan. Zazwyczaj rośnie 20-50 cm, jego łodyga jest w pozycji wyprostowanej i silnie rozgałęziona. Jeśli chcemy mieć pewność, że rzeczywiście chodzi o rumianek leczniczy, to wystarczy między palce rozdzielić go do dwóch połówek. Jeśli jest pusty, trafiliśmy na rumianek pospolity.

Koszyczki kwiatowe rumianku zbierane są od maja do września, podczas suchych dni. Należy wybierać te kwiaty, które w pełni się rozwinęły, ale jeszcze nie skierowały swoich białych płatków w dół. Szypułka nie powinna być dłuższa niż 2 cm. Suszenie odbywa się w cieniu, temperatura nie powinna przekraczać 40 ⁰C. Podczas procesu suszenia, nie zaleca się zioła obracać, ponieważ jest bardzo kruche.

Rumianek zyskał wiele potocznych, ludowych nazw - Kamelka, Kamila, Marunka, Rumianek apteczny, Rumień lub słońce. Przechowywać go należy w suchym i ciemnym miejscu.

Efekty herbaty

Rumianek
Efekty rumianku

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 15 minut Množství 1 łyżeczka na 250 ml

Sposób przygotowania

  1. Rumianek najpierw zalać wodą w temperaturze 100 °C w stosunku 1 łyżeczka na 250 ml.
  2. Do herbaty w imbryku dodać 1 - 2 łyżeczki więcej.
  3. Okres ekstrakcji wynosi 15 minut (z przykryciem), a następnie odcedzić.
  4. Zalecana dawka to 3 filiżanki dziennie. Pić po posiłku.
Smak i nuty:
Intensywność
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


MELISA LEKARSKA (Melissa officinalis) - ziołowa herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

MELISA LEKARSKA (Melissa officinalis) - ziołowa herbata

 Znasz ją, może jako rojownik, pszczelnik, matecznik, starzyszek, cytrynowe ziele. Ale zwykle nazywamy ją Melisa i jej pachnące kawałki wkładamy do gorących i zimnych napojów. W nich jest ukryta siła, którą zna wiele zielarek. Dobrze ususzone liście melisy po pierwsze świetnie smakują, po drugie odświeżają ciało i umysł. W końcu, po trzecie, można ją pić od rana do wieczora, przez 7 dni w tygodniu. Czy małe dziecko, czy starsze lub przyszłe matki, po prostu wszyscy. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
28,3 zł /250 g 11,3 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023

KWIAT LIPY
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KWIAT LIPY

Majestatyczny symbol Słowian, oszałamiająco pachnące drzewo, pod którym siadają całe pokolenia rodzin. Lipa do kultury europejskiej po prostu należy. Podziwiamy jej umiejętności w walce z wieloma trudnościami. Herbata z lipy jest jasnym wyborem jako środek na gorączkę, zwalczania niepokoju i wsparcia układu sercowo-naczyniowego. I w dodatku jest przepyszna!  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
68,7 zł /250 g 27,5 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023

15% ZNIŻKA
DZIKA RÓŻA - Owoc
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

DZIKA RÓŻA - Owoc

Najlepszy naturalne źródło witaminy C, najczęściej używany jesienny owoc w medycynie ludowej. Z pewnością można znaleźć kilka innych naj. Dziką różę doradzał swoim pacjentom już Hipokrates, pierwszy opis efektów znaleźniemy w herbarium z 11 wieku. Ugotuj sobie herbatę z dzikiej róży, kiedykolwiek masz na nią ochotę. Zimą wspiera ogólną odporność, latem jest odświeżająca i daje niezbędnych witamin. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
28,9 zł /250 g 24,5 zł /250 g 9,8 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »