Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl

Dlaczego produkty od nas?

  • Dowóz za darmo nad 99 zl.
  • Zadowolonych klientów
  • Dostawa zazwyczaj w ciągu 2 dni roboczych

Opinie o Manutea.pl na Opineo.pl

 

 

 

 



Pozbądźmy się wody, której nie potrzebujemy: pomocne będą he

28. 3. 2021 3 minuty czytania
Wiele osób kojarzy odwodnienie z szybką i łatwą utratą wagi, a niektórzy nawet z powrotem do sprawności lub oczyszczaniem skóry. Jednak nasze dobre zdrowie zależy od tego, jak organizm gospodaruje wodą. Dlatego należy zachować ostrożność.

Zanim zaczniemy pozbywać się nadmiaru płynu z ciała, dowiedzmy się jak i dlaczego funkcjonuje on a naszych organizmach. Czy puchną Wam kostki? Czujecie się jak wypchany wór? Cellulit atakuje Wasze uda? Rozpieszczajmy swój układ limfatyczny, a od razu poczujemy się lepiej.

Limfa: Ta, która ma ogromną moc

Szkoda, że tak mało mówi się o układzie limfatycznym. W końcu to nasz „drugi układ krążenia” odpowiedzialny za stabilność środowiska wewnętrznego. Bierze udział w usuwaniu z organizmu produktów przemiany materii, w tym pozostałości leków, toksyn papierosowych, chemicznych dodatków do żywności oraz substancji, którymi zanieczyszczone jest powietrze. Odgrywa również ważną rolę w procesie trawienia. Kiedy przepływ limfy (chłonki) zwalnia, zwalniamy także i my, nie tylko w przenośni.

Cały układ limfatyczny działa jednokierunkowo - od przestrzeni międzykomórkowych przez naczynia limfatyczne do węzłów chłonnych, które filtrują limfę i tym samym dbają np. o prawidłową odpowiedź immunologiczną organizmu, aż po krew. Tak, to skomplikowany proces, układ pamięta o tym, że jeśli organizm zatrzymuje wodę w jednym z narządów lub w konkretnej części ciała, to należy podjąć działania, aby im ulżyć.

Pomoc z każdym łykiem

Bardzo dobrze we wspomaganiu układu limfatycznego sprawdzają się zioła. Do wyboru mamy zioła o działaniu moczopędnym takie, jak pokrzywa, skrzyp, mniszek lekarski, trawa cytrynowa, malinałopian czy krwawnik, pomocne mogą być także czarci pazurnagietek bądź przytulia.

Jeśli dajecie pierwszeństwo mieszankom herbat, najlepiej wybierajcie te w jakości BIO i ze świeżych składników. Odpowiednia może być np. Zdrowa limfa BIO, która zachwyci Was delikatnym smakiem cytryny, miętowo orzeźwiająca Właściwy czas na detoksykację lub herbata wellness o naturalnie słodkawym smaku Zioła na wiosenne porządki.

Przyjemny smak i niezłą moc mają także Ziołowa mieszanka Detoks z Yerba Mate oraz Detoksykacyjna herbata z moringi, która dzięki zawartości zielonej herbaty, skórki z pomarańczy, moringi i ziół bardzo szybko staje się elementem całodziennego reżimu picia.

Nie tylko obrzęki mogą być ostrzeżeniem

Obrzęk kończyn jest bardzo częstym objawem problemów z układem limfatycznym. Wasze nogi nie muszą wyglądać jak u słonia, możecie po prostu odczuwać, że są ciężkie, nie mieszczą się w butach lub trudniej się nimi porusza. To samo dotyczy także rąk. Kobiety (ale nie tylko one) zauważają cellulit na udach i pośladkach, wzdęty brzuch, niektórzy mogą się bardziej pocić, odczuwać poranne zesztywnienie, silne zmęczenie lub bóle głowy.

Wyniki badań pokazują, że około połowa wszystkich mężczyzn i aż trzy czwarte kobiet cierpi z powodu nadmiernego zatrzymywania wody. Wysoka retencja płynów związana jest z nadmierną konsumpcją soli, cukru, mąki, częstym spożywaniem alkoholu, kawy bądź napojów energetycznych, mogą się to tego również przyczyniać zakwaszenie organizmu, zażywanie niektórych leków (antykoncepcyjnych, antydepresantów itp.), zaburzenia równowagi hormonalnej (związane z cyklem menstruacyjnym), mało ruchu. Może być zaskakującym to, że obrzęki występują także u osób nie przestrzegających reżimu picia. W ciężkich przypadkach zatrzymanie wody jest przejawem choroby serca, wątroby lub nerek, co oczywiście wymaga kontaktu z lekarzem.

Ćwiczmy, zażywajmy masażu i nawadniajmy się

Utrzymanie układu limfatycznego w dobrej kondycji jest niezbędne dla dobrego samopoczucia i odporności. Nie trzeba się z tego doktoryzować, wystarczy trzymać się sprawdzonych rad i wzbogacić je o małe co nieco. Regularny ruch, odpowiednia ilość owoców i warzyw (najlepiej na pusty żołądek) i głęboki sen, o tym powszechnie wiadomo. Przepływ limfy wspomagają również naprzemienne gorące i zimne prysznice, delikatny masaż bądź szczotkowanie suchej skóry ruchami okrężnymi od stóp w kierunku serca.

Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »