Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

KRAWNIK POSPOLITY ( Achillea millefolium ) - zioło

Kod: 1360

Jak wygląda, na pewno wiecie. Ale na co pomaga wiecie? Wywar z białych lub różówych kwiatów  krwawnika przynosi korzyści zewnętrznie i wewnętrznie. Goji, wzmacnia, relaksuje, oczyszcza. To nie przypadek, że jest to jedno z najczęściej używanych ziół. Zaufał mu i Achilles, z tego powodu łacińska nazwa krwanika to Achillea. 

Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 27. 3. 2019
DPD Dostarczymy do 27. 3. 2019 11,0 zł
Paczkomat Dostarczymy do 27. 3. 2019 10,0 zł
Duże opakowanie:
38,7 zł brutto
23,3 zł brutto
14,3 zł brutto
Małe opakowanie:
8,0 zł brutto
5,7 zł brutto
5,5 zł brutto
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
UE
Smak
Smak:
Cierpki, lekko gorzki
Dla dzieci
Dla dzieci:
Nie

Skład

Krwawnik pospolity 100%

Napar i smak zioła

Napar z krwawnika ma jasny kolor i cierpki gorzki smak.

Pochodzenie zioła

Niepozorne zioło, które można łatwo przeoczyć lub gorzej, zostanie uznane za chwast. Jego małe, pięciopłatkowe kwiaty tworzą piękną, bogatą koronę o barwie głównie białej, różowej lub czerwonawej. Możecie je znaleźć w okresie od maja do sierpnia, a zapachem mogą wtedy przypominać chryzantemy. Naturalnym środowiskiem dla krwawnika jest pierwotnie półkula północna od Ameryki przez Europę do Azji. Stopniowo sie ale rozprzestrzenił na resztę obszaru i dostosował się do różnych miejsc. Można go znaleźć nie tylko na łąkach i w lasach, ale także w górach, na wybrzeżach, a nawet na pustyni.

Krwawnik to roślina, która dorasta do 80 cm, ma smukłą łodygę z naprzemiennie ułożonymi liśćmi przypomina stary kształt drabiny z jedną belką i stopniami po bokach. Jego nazwa ale odnosi się do jego zdolności do zatrzymania krwawienia.

Niezależnie od tego, czy jest to zmieniona już łacińska (Achillea millefolium) nazwa według mitycznego Achillesa i ran wojowników rozdartych wojną trojańską lub rannych rzemieślników (w języku angielskim, krwawnik nazywa się trawą cieśli). Możecie się również spotkać z ludową nazwą pieprz ubogich. Dla ostrego, początkowo słodkiego smaku z lekko gorzkim zakończeniem, jego liście dodawne zostały do pokarmów od XVII wieku. W połączeniu z woskownicą i limonką warzyło się na przykład z niego piwo. Z kwiatów następnie przygotowywano bardzo popularną herbatę. Napar można również dodać do kąpieli, która przyniesie korzyści Waszej skórze i odświeży umysł. Jeśli krwawnik rośnie u Was w ogrodzie powinniście byc dumni - macie wysokiej jakości glebę bez żadnych szkodliwych substancji  Nawet przedstawiciele królestwa ptaków lubią używać tego zioła do budowy gniazd, ponieważ działa jako ochrona przed pasożytami i innymi szkodnikami.

Krwawnik nie powinien być używany przez dłuższy okres czasu, przy wyższych dawkach niż zalecane, może powodować bóle głowy. Krwawnik nie jest odpowiednia dla małych dzieci, kobiet karmiących i w ciąży.

Efekty herbaty

Krwawnik pospolity
Efekty krwawnika

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 10-15 minut Množství 1 - 2 łyżeczki na 250 ml

Sposób przygotowania

1. Zioło zalać wrzącą wodą o temperaturze 100 ° C w proporcji 1 łyżeczka na 250 ml.

2. Do herbaty w imbirku dodać 1 łyżeczkę więcej.  

3. Czas ekstrakcji 15 minut (przykryty kubek), a następnie przecedzić.

4. Zaleca się 2 filiżanki dziennie.

Smak i nuty:
Gorycz
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


LIŚCIE POKRZYWY BIO - zioło
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

LIŚCIE POKRZYWY BIO - zioło

 Większości z nas przeszkadza . Z wyjątkiem tych, którzy odkryli jej moc. Pokrzywa rośnie niemal wszędzie. W ogrodach, przy drogach, na polach i w lasach. Prawdopodobnie dlatego, żeby stale nam przypominać, jak delikatną rzeczą jest zdrowie. Kto go ma, nie przejmuje się tym. Kto go nie ma, nie myśli o niczym innym. Więc pokrzywo, dziękujemy ci za twoją siłę do walki o nasze samopoczucie. I wznosimy toast na długie lata! Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 27. 3. 2019
Duże opakowanie:
89,7 zł brutto
49,0 zł brutto
28,5 zł brutto
Małe opakowanie:
14,0 zł brutto
8,8 zł brutto
6,3 zł brutto

NAGIETEK LEKARSKI KWIAT (bez kielicha)  ( Calendula officinalis )- zioło
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

NAGIETEK LEKARSKI KWIAT (bez kielicha) ( Calendula officinalis )- zioło

Nagietek lekarski zna każdy ogrodnik. Żółto-pomarańczowy kwiat jest uprawiany jako ozdobne i użyteczne zioło. Jego kwiaty były używane przez starożytnych kucharzy jako substytut szafranu. Zielarze zalecają herbatę z kwiatów głównie dla kobiet z zaburzeniami miesiączkowania, ale nadaje się również do stanów zapalnych o różnym pochodzeniu oraz źle gojących się ran. Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 27. 3. 2019
Duże opakowanie:
106,7 zł brutto
57,5 zł brutto
33,3 zł brutto
Małe opakowanie:
15,8 zł brutto
9,8 zł brutto
6,7 zł brutto
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »