Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

KRAWNIK POSPOLITY ( Achillea millefolium ) - zioło

Kod: 1360

Jak wygląda, na pewno wiecie. Ale na co pomaga wiecie? Wywar z białych lub różówych kwiatów  krwawnika przynosi korzyści zewnętrznie i wewnętrznie. Goji, wzmacnia, relaksuje, oczyszcza. To nie przypadek, że jest to jedno z najczęściej używanych ziół. Zaufał mu i Achilles, z tego powodu łacińska nazwa krwanika to Achillea. 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
20,2 zł /250 g 8,1 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Republika Czeska
Smak
Smak:
Lekko gorzki, Lekko ściągająca
Dla dzieci
Dla dzieci:
Nie

Skład

Krwawnik pospolity 100%,

Napar i smak zioła

Napar z krwawnika ma jasny kolor i cierpki gorzki smak.

Pochodzenie zioła

Niepozorne zioło, które można łatwo przeoczyć lub gorzej, zostanie uznane za chwast. Jego małe, pięciopłatkowe kwiaty tworzą piękną, bogatą koronę o barwie głównie białej, różowej lub czerwonawej. Możecie je znaleźć w okresie od maja do sierpnia, a zapachem mogą wtedy przypominać chryzantemy. Naturalnym środowiskiem dla krwawnika jest pierwotnie półkula północna od Ameryki przez Europę do Azji. Stopniowo sie ale rozprzestrzenił na resztę obszaru i dostosował się do różnych miejsc. Można go znaleźć nie tylko na łąkach i w lasach, ale także w górach, na wybrzeżach, a nawet na pustyni.

Krwawnik to roślina, która dorasta do 80 cm, ma smukłą łodygę z naprzemiennie ułożonymi liśćmi przypomina stary kształt drabiny z jedną belką i stopniami po bokach. Jego nazwa ale odnosi się do jego zdolności do zatrzymania krwawienia.

Niezależnie od tego, czy jest to zmieniona już łacińska (Achillea millefolium) nazwa według mitycznego Achillesa i ran wojowników rozdartych wojną trojańską lub rannych rzemieślników (w języku angielskim, krwawnik nazywa się trawą cieśli). Możecie się również spotkać z ludową nazwą pieprz ubogich. Dla ostrego, początkowo słodkiego smaku z lekko gorzkim zakończeniem, jego liście dodawne zostały do pokarmów od XVII wieku. W połączeniu z woskownicą i limonką warzyło się na przykład z niego piwo. Z kwiatów następnie przygotowywano bardzo popularną herbatę. Napar można również dodać do kąpieli, która przyniesie korzyści Waszej skórze i odświeży umysł. Jeśli krwawnik rośnie u Was w ogrodzie powinniście byc dumni - macie wysokiej jakości glebę bez żadnych szkodliwych substancji  Nawet przedstawiciele królestwa ptaków lubią używać tego zioła do budowy gniazd, ponieważ działa jako ochrona przed pasożytami i innymi szkodnikami.

Krwawnik nie powinien być używany przez dłuższy okres czasu, przy wyższych dawkach niż zalecane, może powodować bóle głowy. Krwawnik nie jest odpowiednia dla małych dzieci, kobiet karmiących i w ciąży.

Efekty herbaty

Krwawnik pospolity
Efekty krwawnika

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 10-15 minut Množství 1 - 2 łyżeczki na 250 ml

Sposób przygotowania

1. Zioło zalać wrzącą wodą o temperaturze 100 ° C w proporcji 1 łyżeczka na 250 ml.

2. Do herbaty w imbirku dodać 1 łyżeczkę więcej.  

3. Czas ekstrakcji 15 minut (przykryty kubek), a następnie przecedzić.

4. Zaleca się 2 filiżanki dziennie.

Smak i nuty:
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


SZAŁWIA LIŚCIE (Salvia officinalis) - zioło
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

SZAŁWIA LIŚCIE (Salvia officinalis) - zioło

 Nazwa pochodzi z łaciny, umiejętności daje jej natura. Salvare oznacza leczyć i szałwia o tym dobrze wie. Już od średniowiecza wykorzystywana jest jako środek na niestrawność, zaburzenia jelitowe, choroby dróg oddechowych, bezsenność, stres i nadmierne pocenie się. Od czasu do czasu każdy korzysta z jej pomocy.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
22,1 zł /250 g 8,8 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023

PRZYWROTNIK LIŚCIE (Alchemilla vulgaris) - zioło
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PRZYWROTNIK LIŚCIE (Alchemilla vulgaris) - zioło

 Znasz gęsie łapki? A co nawrotnik lub gwiazdosz? Być może słyszeliście w dzieciństwie, że rośnie niemal wszędzie, a babcia zbierała go do suszenia. Być może przyklejaliście go do „zeszytu ziołowego“ w szkole ... Tak czy inaczej, przywrotnik na pewno warty jest do przypomnienia . Popularne zioło lecznicze pomaga w problemach trawiennych i wielu innych chorobach. Babcie zielarki zalecały, by go używać na rany i wypryski. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
37,4 zł /250 g 14,9 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023

DZIURAWIEC LIŚCIE- zioło
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

DZIURAWIEC LIŚCIE- zioło

Na pewno go znacie. Wysoka roślina wieloletnia, której przypisywane są właściwości lecznicze od starożytności, jest w domu w całej Europie. Nie bez powodu ma wiele ludowych nazw. Ziele św. Jana, świętojańskie ziele, krzewniczek, przestrzelon, dzwonki Panny Marii. Po prostu tam pomaga, gdzie się pojawi. Wspiera psychikę, trawienie i gojenie. Dziurawiec jest po prostu gwiazdą na zielarskim niebie. Już od tysięcy lat.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
20,9 zł /250 g 8,4 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »