Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO - zielona herbata

Kod: 1641

Kraj wschodzącego słońca udostępnia światu kolejny ze swoich cennych skarbów, którym może zauroczyć się nie jeden z miłośników japońskiej zielonej herbaty. Wyjątkowa i naprawdę niezwykła Gyokuro Shincha Kiwami wyrosła w harmonii z naturą, bez zbędnej ingerencji człowieka. Dzięki temu może zaoferować wyjątkowy i intensywny smak, któremu można tak łatwo ulec.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
505,7 zł /250 g 202,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 4. 10. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Japonia
Region
Region:
Kagoshima
Smak
Smak:
Słodkawy, Umami
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
BIO
BIO:
Tak

Skład

100%

Napar i smak herbaty

Jasnozielony napar ze złocistym blaskiem kryje w sobie niezwykły i doskonały smak z lekką nutą słodyczy i lawiną umami.

Pochodzenie herbaty

Japonia jest zdecydowanie uważana za ojczyznę najlepszych zielonych herbat. Jedną z nich jest bez wątpienia Gyokuro Shincha Kiwami w jakości bio. Prawdziwy rarytas, który potrafi zaskoczyć niezwykłym charakterem smaku, zdecydowanie zasługuje na wyeksponowane miejsce w szafce z herbatami.

Japan Gyokuro Shincha Kiwami jest klejnotem wśród herbat z kilku powodów. Jest czymś niezwykłym, żeby herbaty rosnące w całkowitym zacienieniu były uprawiane w kulturze organicznej. W cieniu bardzo dobrze czują się pasożyty, na które bardzo podatne są krzewy herbaciane. Dlatego troska o rosnące w ten sposób krzewy wymaga ogromnego doświadczenia i wyjątkowych umiejętności. W przypadku tej herbaty listki są w pełni chronione przed promieniami słońca przez całe 18 dni, dzięki czemu uzyskują pięknie wysycony zielony kolor.

Jak sugeruje nazwa shincha (w wolnym tłumaczeniu oznacza pierwszą herbatę), są to pierwsze liście zebrane w danym roku. Zbiór związany jest z obchodami końca Hachiju-Hachiya, czyli okresu 88 nocy po pierwszym dniu wiosny według japońskiego kalendarza księżycowego. Dla producentów herbaty to niezwykły moment rozpoczynający celebrację święta herbaty, medytacje i ceremonie. Szczególnie cenne są listki zbierane w dniu kulminacji tego okresu.

Po zebraniu herbata jest przez krótką chwilę traktowana gorącą parą a następnie zwijana w cienkie błyszczące igiełki. Ponieważ uzyskanie zacienienia krzewów herbacianych w uprawach ekologicznych nastręcza wiele trudności, ta herbata jest produkowana tylko raz w roku. I dlatego nazywa się ją kiwami, co oznacza wyjątkowa, absolutnie doskonała. Dajcie nam wiarę, że czując moc umami, już po pierwszej filiżance nie będziecie myśleć inaczej.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 60 °C Czas przygotowania 2 minut Množství 3g na 100 ml

Sposób przygotowania

  1. Pierwszy napar - Gyokuro zalać wodą o temperaturze 60 ° C w proporcji 3 g na 100 ml wody. Pozostawić do zaparzenia na 2 minuty (przykryta filiżanka), a następnie przecedzić.
  2. Drugi napar - temperatura wody 70 ° C, czas zaparzania 1,5 minuty.
  3. Trzeci napar - temperatura wody 80 ° C, czas zaparzania 1 minuta.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zielona herbata

Górzysta wyspa Kyushu słynie z najbardziej aktywnego wulkanu, gorących źródeł i bogatej historii, a także rozległych plantacji herbaty. Od stuleci dają światu listki o wspaniałym aromacie i smaku. Japan Gyokuro w jakości BIO jest jedną z najbardziej cenionych. Rośnie w cieniu mat trzcinowych, dzięki czemu jest cudownie delikatna i owocowo słodka.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
298,5 zł /250 g 119,4 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 4. 10. 2023

JAPAN MIYAZAKI GYOKURO BIO
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN MIYAZAKI GYOKURO BIO

Japoński król cienistych ogrodów w jakości BIO. Zielona herbata o wyrafinowanym smaku, która oczaruje Was swoją miękkością, a jednocześnie silną intensywnością. Dzięki bogatemu kolorowi zyskała miano jadeitowej łzy. Nie bez powodu Gyokuro jest uważane za jedną z najlepszych japońskich herbat, którą czczono honorowych gości, a ten z okolic Miyazaki jest jednym z unikalnych klejnotów. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
335,5 zł /250 g 134,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 4. 10. 2023

JAPAN GYOKURO TAKUMI BIO
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN GYOKURO TAKUMI BIO

Jadeitowa rosa stworzona przez mistrza w swoim fachu. Jest to luźne tłumaczenie wyrażenia Gyokuro Takumi. Nie ma wątpliwości, że japońscy mistrzowie herbaty należą do ścisłej czołówki w swojej dziedzinie. Jeśli znajdzie się jakiś sceptyk, szybko zmieni zdanie po skosztowaniu tego ekskluzywnego gyokuro uprawianego w doskonałej harmonii z piękną przyrodą Kyushu. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
348,3 zł /250 g 139,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 4. 10. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »