Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Chiny Guangxi Gongfu BIO - Herbata czarna

Kod: 1765

Jeśli szukacie czarnej herbaty, która porwie Was rano i uszczęśliwi w południe, to trafiliście w dziesiątkę. I to w jakości ekologicznej. Z chińskiego regionu Guizhou przywieźliśmy liście, z których powstaje przyjemnie słodki, delikatny, owocowy i figlarny napój. Wyjątkowa jakość China Guangxi Gongfu BIO jest doceniana przez miłośników herbaty od Ameryki po Australię. Dołączcie do nich!

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
87,7 zł /250 g 35,1 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 5. 10. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Guizhou
Smak
Smak:
Słodki, Delikatny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1800 m
BIO
BIO:
Tak

Skład

100%

Napar i smak herbaty

China Guangxi Gongfu BIO nadaje napojowi kolor od mahoniowego do czerwonawego. Jego smak jest delikatny, lekki, słodki, a jednocześnie głęboki, z owocowym, figlarnym zakończeniem. Jest to czarna herbata o minimalnej goryczce, więc można się nią cieszyć o każdej porze dnia.

Herbata ta zawiera bardzo mało tanin i jest doskonała z naturalnym cukrem lub miodem.

Pochodzenie herbaty

Chiny są największym producentem herbaty na świecie, w końcu według legendy to właśnie stąd pochodzi. Już w książce The Classic of Tea z 618-907 roku n.e. wspomina się o (zielonej) herbacie, a w 1211 roku mnich Eisai opisał nawet, jak spożywanie zielonej herbaty może wpłynąć na zdrowie człowieka. Widać zatem, że w Chinach herbata jest codziennym elementem życia i przedmiotem tradycyjnych rytuałów. Podobnie jak zielona herbata, czarna pochodzi z Chin, nazywa się hong cha i istnieją trzy główne rodzaje: Xiao Zhong, Broken i Gong Fu. Określenie Gong Fu, które również pojawia się w tej herbacie, odnosi się do faktu, że wymaga ona więcej wysiłku i staranności przy produkcji oraz wystarczająco dużo czasu, aby się nią cieszyć.

Jeśli chodzi o miejsce, z którego pochodzi China Guangxi Gongfu BIO, to możemy wspomnieć, że jest to prowincja bez dostępu do morza w południowo-zachodniej części Chin. Jest bardzo bogata w zasoby naturalne. Góry prowincji Guizhou uważane są za miejsce o dużej bioróżnorodności, z jeziorami stanowiącymi zimowiska dla rzadkich ptaków i lasami zamieszkałymi przez zagrożone płazy. Klimat jest wilgotny, podzwrotnikowy, ze średnimi rocznymi temperaturami od 10 do 20 ⁰C. Podobnie jak inne miejsca w Chinach, Guizhou boryka się z częstymi suszami i niedoborami wody. Chińscy rolnicy pracują więc nad opracowaniem technologii, które zapewnią temu obszarowi odpowiednią wilgotność.

Drzewa herbaciane są w Guizhou bardzo często uprawiane bez użycia przemysłowo produkowanych nawozów i środków do obróbki. Podobnie było w przypadku China Guangxi Gongfu BIO.

Proces produkcji czarnej herbaty w Chinach oparty jest na tradycyjnych praktykach. Liście herbaty są skubane w większości ręcznie przez pracowników, aby wybrać tylko kilka młodych listków i pączków. Pozostawiają je do krótkiego zwiędnięcia, rozkładają na dużych talerzach, a następnie suszą na powietrzu. Tak przygotowany materiał jest zwijany lub rolowany w pożądany kształt. Najważniejszym etapem jest fermentacja, podczas której utlenia się sok komórkowy i zmienia się kolor, aromat i smak herbaty. Na koniec sfermentowane liście trzeba suszyć przez kilka godzin. Po uzyskaniu pożądanych właściwości, herbata trafia do sortowania, ważenia i pakowania.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1.Czarną herbatę zalać wodą o temper. 100°C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
2. Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodać dodatkowo 1 łyżeczkę.
3. Parzyć przez 2-3 minuty (filiżanka przykryta), następnie odcedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


ASSAM TGFOP I DOOMUR DULLUNG - czarna herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ASSAM TGFOP I DOOMUR DULLUNG - czarna herbata

 Herbata dla entuzjastycznego artysty, dla skrupulatnych księgowych i przedsiębiorców z wiecznie pełnym dziennikiem. Czarna Assam z ogrodu Doomur Dullung uważana jest za klejnot indyjskiej produkcji. Szerokie liście z złotymi tipsami dają wyraźny, pełny aromatyczny napar. Niska zawartość taniny jest gwarancją dobrego smaku, wysokie teiny z kolei obietnicą odpowiedniej zachęty. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
68,2 zł /250 g 27,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 5. 10. 2022

TARRY LAPSANG SOUCHONG - herbata czarna
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

TARRY LAPSANG SOUCHONG - herbata czarna

Tak wyjątkowy. Tarry Lapsang Souchong po prostu nie daje miejsca na kompromisy. Albo zakochacie się w tej wyjątkowej czarnej herbacie, albo odstawicie filiżankę z zakłopotanym wyrazem twarzy. Trzeba jednak zdecydowanie ustalić, do którego obozu się należy. Jesteśmy przekonani, że ta wyjątkowo dymna i charakterystyczna herbata może zdobyć rzesze fanów. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
54,4 zł /250 g 21,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 5. 10. 2022

15% ZNIŻKA
JAPAN BLACK BENIFUKI BIO – czarna herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN BLACK BENIFUKI BIO – czarna herbata

Nie bać się eksperymentowania, docenić prawdziwą sztukę rzemiosła i dać światunowe doznania. Tak pokrótce można opisać wyzwanie, przed którym stanęli japońscymistrzowie herbaty, gdy zdecydowali się stworzyć absolutnie niezwykłą iwyjątkową czarną herbatę. Kraj, który słynie z zielonych herbat, wypłynął nanowe wody i musimy przyznać, że Black Benifuki w jakości organicznej byłnaprawdę strzałem w dziesiątkę. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
247,2 zł /250 g 210,1 zł /250 g 84,0 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 5. 10. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »