Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Chiny Guangxi Gongfu BIO - Herbata czarna

Kod: 1765

Jeśli szukacie czarnej herbaty, która porwie Was rano i uszczęśliwi w południe, to trafiliście w dziesiątkę. I to w jakości ekologicznej. Z chińskiego regionu Guizhou przywieźliśmy liście, z których powstaje przyjemnie słodki, delikatny, owocowy i figlarny napój. Wyjątkowa jakość China Guangxi Gongfu BIO jest doceniana przez miłośników herbaty od Ameryki po Australię. Dołączcie do nich!

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
91,7 zł /250 g 36,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 27. 6. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Guizhou
Smak
Smak:
Słodki, Delikatny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1800 m
BIO
BIO:
Tak

Skład

100%

Napar i smak herbaty

China Guangxi Gongfu BIO nadaje napojowi kolor od mahoniowego do czerwonawego. Jego smak jest delikatny, lekki, słodki, a jednocześnie głęboki, z owocowym, figlarnym zakończeniem. Jest to czarna herbata o minimalnej goryczce, więc można się nią cieszyć o każdej porze dnia.

Herbata ta zawiera bardzo mało tanin i jest doskonała z naturalnym cukrem lub miodem.

Pochodzenie herbaty

Chiny są największym producentem herbaty na świecie, w końcu według legendy to właśnie stąd pochodzi. Już w książce The Classic of Tea z 618-907 roku n.e. wspomina się o (zielonej) herbacie, a w 1211 roku mnich Eisai opisał nawet, jak spożywanie zielonej herbaty może wpłynąć na zdrowie człowieka. Widać zatem, że w Chinach herbata jest codziennym elementem życia i przedmiotem tradycyjnych rytuałów. Podobnie jak zielona herbata, czarna pochodzi z Chin, nazywa się hong cha i istnieją trzy główne rodzaje: Xiao Zhong, Broken i Gong Fu. Określenie Gong Fu, które również pojawia się w tej herbacie, odnosi się do faktu, że wymaga ona więcej wysiłku i staranności przy produkcji oraz wystarczająco dużo czasu, aby się nią cieszyć.

Jeśli chodzi o miejsce, z którego pochodzi China Guangxi Gongfu BIO, to możemy wspomnieć, że jest to prowincja bez dostępu do morza w południowo-zachodniej części Chin. Jest bardzo bogata w zasoby naturalne. Góry prowincji Guizhou uważane są za miejsce o dużej bioróżnorodności, z jeziorami stanowiącymi zimowiska dla rzadkich ptaków i lasami zamieszkałymi przez zagrożone płazy. Klimat jest wilgotny, podzwrotnikowy, ze średnimi rocznymi temperaturami od 10 do 20 ⁰C. Podobnie jak inne miejsca w Chinach, Guizhou boryka się z częstymi suszami i niedoborami wody. Chińscy rolnicy pracują więc nad opracowaniem technologii, które zapewnią temu obszarowi odpowiednią wilgotność.

Drzewa herbaciane są w Guizhou bardzo często uprawiane bez użycia przemysłowo produkowanych nawozów i środków do obróbki. Podobnie było w przypadku China Guangxi Gongfu BIO.

Proces produkcji czarnej herbaty w Chinach oparty jest na tradycyjnych praktykach. Liście herbaty są skubane w większości ręcznie przez pracowników, aby wybrać tylko kilka młodych listków i pączków. Pozostawiają je do krótkiego zwiędnięcia, rozkładają na dużych talerzach, a następnie suszą na powietrzu. Tak przygotowany materiał jest zwijany lub rolowany w pożądany kształt. Najważniejszym etapem jest fermentacja, podczas której utlenia się sok komórkowy i zmienia się kolor, aromat i smak herbaty. Na koniec sfermentowane liście trzeba suszyć przez kilka godzin. Po uzyskaniu pożądanych właściwości, herbata trafia do sortowania, ważenia i pakowania.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1.Czarną herbatę zalać wodą o temper. 100°C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
2. Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodać dodatkowo 1 łyżeczkę.
3. Parzyć przez 2-3 minuty (filiżanka przykryta), następnie odcedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


CHINA KEEMUN CONGU - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA KEEMUN CONGU - czarna herbata

Nic, tylko w samych superlatywach! Chiński top wśród czarnej herbaty,  jest bogata z owocowym smakiem zakończonym lekką nutką dymu. Chińskie herbaty Keemun Cong służą do szybkiego startu w godzinach porannych i popołudniowych i pomagają przezwyciężyć zmęczenie. I zapach, to po prostu luksus! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
86,8 zł /250 g 34,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 27. 6. 2024

SIKKIM TEMI SFTGFOP 1 FIRST FLUSH - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

SIKKIM TEMI SFTGFOP 1 FIRST FLUSH - czarna herbata

Najmniej zaludnione państwo indyjskie ma tylko jedną plantację herbaty. Nazywa się Temi i produkuje herbatę, którą można nazwać "Królewską herbatą". Jest bardzo smaczna, słodka i lekko owocowa. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
115,8 zł /250 g 46,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 27. 6. 2024

DARJEELING EARL GREY – czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

DARJEELING EARL GREY – czarna herbata

Słynny Earl Grey ma wiele odmian. Ta jest oparta o czarną herbatę indyjską. Przez wzbogacenie bergamotem powstała orzeźwiająca i bardzo przyjemna herbata, która nadaje się do picia w ciągu całego dnia. Jej cierpkość was obudzi, olejek bergamotowy doskonale orzeźwi. Ktoś pije ją z mlekiem, kto inny z cukrem. W naszych krajach podaje się z cytryną. Sami wybierzcie, jaki Earl Grey będzie wam smakować najbardziej. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
90,0 zł /250 g 36,0 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 27. 6. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »