Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

KONOPIE Z LIŚCI SANTICA rozgniecione - CBG 940 mg/kg

Kod: 1571

Czy wiecie, że Carl Linné jako pierwszy opisał konopie indyjskie? A że królowa Wiktoria lubiła koktajl z konopi? I pierwszy środek znieczulający na świecie został wykonany z konopi przez chińskiego lekarza około 200 roku? Zioło o liściach typowo ząbkowanych towarzyszy nam po prostu od niepamiętnych czasów. To nie przypadek. Zawarte w nim substancje pomagają w wielu problemach. Wypróbujcie odmianę Santica, niezwykle bogatą w kannabigerol, który sprzyja odprężeniu i samopoczuciu.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Republika Czeska
Smak
Smak:
Naturalny, Ziołowy

Skład

100% liści konopi Santica max. 0,2% THC

Napar i smak herbaty

Konopie z liści Santica dają napar o żółto-zielonym kolorze, który przyjemnie pachnie trawą. W smaku podobny - ziołowy, lekki.

Pochodzenie herbaty

Konopie indyjskie (Cannabis sativa) to jednoroczne zioło rosnące zwykle w Europie Środkowej i Południowej. Pierwotnie jednak prawdopodobnie pochodzi z podnóża Himalajów i należy zaznaczyć, że dziś występuje w cieplejszych rejonach niemal na całym świecie. Mówi się, że pierwsza wzmianka o konopi dotyczy Buddy lub Jezusa; wykorzystanie rośliny do celów leczniczych potwierdzają badania archeologiczne w Azji Środkowej.

Ogólny wygląd konopi jest prawdopodobnie dobrze znany, ale opiszmy pokrótce roślinę. Jest to zioło dwupienne, co oznacza, że ​​niektóre osobniki to mężczyźni, inne kobiety. Konopie dorastają do wysokości 2-3 metrów, mają postrzępione liście, kwiaty różnią się w zależności od tego, czy jest to roślina męska czy żeńska.

Nie ma wątpliwości, że konopi zajmuje całkowicie mocne miejsce w historii ludzkości. Jej zastosowanie jest niezwykle szerokie - służy jako biopaliwo, służy do produkcji włóknin, lin, papieru i kosmetyków. Nasiona konopi tłoczone są do celów spożywczych, olej wykorzystywany jest do produkcji farb i lakierów lub jako paliwo silnikowe. I oczywiście konopie są używane w przemyśle farmaceutycznym i medycynie ludowej. Zawiera szereg cennych, unikalnych substancji.

Na przykład odmiana Santica wyróżnia się wysoką zawartością kannabigerolu (CBG). To substancja z grupy niepsychoaktywnych kannabinoidów występujących głównie w odmianach o niskiej zawartości THC. Dostępne źródła wskazują na działanie neuroprotekcyjne, istnieje również przypuszczenie, że CBG może pozytywnie wpływać na procesy gojenia w chorobach przewodu pokarmowego.

Dodajmy informacje opisujące tradycyjne zielniki dotyczące konopi: picie konopi działa kojąco, uspokajająco, wzmacnia odporność, korzystnie wpływa na serce, stawy i skórę.

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 8-10 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Konopii zalać wrzącą wodą o temperaturze 100 ° C, w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml.
  2. Jeśli chcecie uzyskać jak najwięcej korzyści z liści, dodajcie odrobinę mleka lub śmietnki do naparu. W tłuszczach kannabinoidy są lepiej uwalniane. 
  3. Napar również świetnie smakuje z kroplą miodu.
  4. Czas ekstrakcji 8-10 min (pod przykryciem) a następnie scedzić.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »