Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

DARJEELING SFTGFOP1 STEINTHAL BIO / 2019

Kod: 1438

Zachęcamy do odwiedzin herbacianego resortu Steinthal, można podziwiać tutaj kolonialne rezydencje i zachwycać się naturalnym pięknem okolicznej przyrody.Wszystko to jest otoczone malowniczymi ogrodami u podnóża wysokich gór z ośnieżonymi szczytami.Jeżeli podoba się Wam ta wizja, to możecie wybrać się w podróż do tradycyjnej prowincji herbacianej w indyjskim Darjeeling.Poddając się urokowi pierwszych zbiorów, co więcej w jakości BIO, podróżujcie komfortowo z poziomu swojego wygodnego fotela.Pierwsza wiosenna herbata przylatuje do Was prosto z plantacji.

Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 26. 9. 2019
DPD Dostarczymy do 26. 9. 2019 11,0 zł
Paczkomat Dostarczymy do 26. 9. 2019 10,0 zł
Duże opakowanie:
696,0 zł brutto
352,2 zł brutto
196,7 zł brutto
Małe opakowanie:
84,8 zł brutto
46,2 zł brutto
15,8 zł brutto
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Indie
Region
Region:
Darjeeling
Smak
Smak:
Lekki, kwiatowy
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Pierwszy zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1066m - 1981m
BIO
BIO:
Tak

Skład

100%

Napar i smak herbaty

Herbata Darjeeling SFTGFOP1 FF Steinthal BIO/2019 zachwyca owocowo-kwiatowym aromatem i świeżym, delikatnym smakiem, zwieńczonym dotykiem ziół i kwiatów.Napar ma bursztynowy kolor i możecie jedną porcję herbaty zaparzyć trzykrotnie raz za razem.

Pochodzenie herbaty

Herbaty Darjeeling ze wschodniej części Indii należą do podziwianych i szczególnie poszukiwanych.Zwłaszcza pierwsze zbiory są oczekiwane w ogromnym napięciu.Dlatego bardzo się cieszymy, że możemy wam zaprezentować liście herbaty z plantacji Steinthal Tea Estates (obecnie członka organizacji Singtom Tea Estate), które dotarły do nas stamtąd samolotem.Abyście mogli skosztować tej unikalnej herbaty jako jedni z pierwszych na świecie.

Plantację założył w 1862 roku niemiecki misjonarz, ojciec Steinthal, niektóre z zasadzonych przez niego krzewów rosną do dziś na zboczach Darjeeling.Praprzodkami obecnych krzewów herbacianych oraz ich następcami dzisiaj opiekuje się już piąte pokolenie rodziny Chirimar.Cały obszar wywiera na odwiedzającym ogromne wrażenie.Zbocza pokryte są zielonymi krzewami, doliną przepływa rzeka Rungeet a malownicze widoki są wręcz urzekające, wystarczy skierować się w dowolną stronę świata.Plantacje rozciągają się na 1,6 akrach bardzo żyznej gleby.W bezchmurny dzień w oddali widoczny jest Mount Everest.

Połączenie dużej wysokości nad poziomem morza, wiążącego się z tym chłodnego klimatu, częstych mgieł, obfitych opadów deszczu i czystego powietrza czyni  Darjeeling wyjątkowym dla uprawy herbaty miejscem.Tamtejsze herbaty wyróżniają się muszkatowym, delikatnym smakiem.Pierwsze wiosenne zbiory charakteryzują się wyjątkową kruchością i soczystością.Liście i pąki zbierane są z krzewów herbacianych (wyhodowanych przez skrzyżowanie odmian chinensis i assamica) przy temperaturze otoczenia 5-20 °C. Aby mogły być sklasyfikowane jako Darjeeling, muszą być zbierane na wysokościach powyżej 914 metrów nad poziomem morza.Następnie są przetwarzane podobnie jak w przypadku herbat zielonych, w procesie minimalnej oksydacji.Pomimo tego herbaty Darjeeling są tradycyjnie uznawane za czarne.

Dodajmy na zakończenie, że Darjeeling SFTGFOP1 FF Steinthal BIO/2019 zgodnie z nazwą pochodzi z upraw ekologicznych, hodowana bez udziału nawozów sztucznych i chemicznych środków ochrony roślin.Skrót SFTGFOP1 FF oznacza pierwszy zbiór (First Flush) herbaty najwyższej jakości (Super Fine Tippy Golden Flowery Orange Pekoe).

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 95 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1. Darjeeling zalać wodą o temperaturze 95 ° C, w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml.
2. Dodać 1 łyżeczkę więcej do przygotownia herbaty w czajniczku.
3. Czas ekstrakcji 5 minut (przykryty kubek), a następnie odcedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu


PERMANENT SITKO DO HERBATY ROZMIAR M
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERMANENT SITKO DO HERBATY ROZMIAR M

 Specjalnie dobrane sitko ze stałego materiału, które nie przepuszcza zapachów ani smaków. Dla większego zadowolenia z pełnego smaku napoju jest zaopatrzone w pokrywę, która jest stosowana do przykrywania sitka podczas parzenia, a następnie po ekstrakcji napoju pokrywa służy do odkładania sitka. Sitko nadaje się do mycia w zmywarce do naczyń. Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Czwartku, 26. 9. 2019
34,3 zł brutto

FILTR PAPIEROWY S - DO KUBKA
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

FILTR PAPIEROWY S - DO KUBKA

 Nie ma nic łatwiejszego niż filiżanka herbaty przygotowanej przez bibułę filtracyjną. Filtry papierowe są wykonane z bardzo miękkiego materiału,który nie wchłania zapachów i smaków. Pakiet zawiera 100 filtrów do herbaty. Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Czwartku, 26. 9. 2019
15,6 zł brutto

BAWEŁNIANE SITKO M - 1 szt.
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

BAWEŁNIANE SITKO M - 1 szt.

 Bawełniane sitko o średnicy 9 cm dla przygotowania sypanej herbaty. Ten filtr siatkowy nadaje się do ponownego użycia. Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Czwartku, 26. 9. 2019
6,5 zł brutto

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


DARJEELING SFTGFOP1 PUTTABONG BIO / 2019
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

DARJEELING SFTGFOP1 PUTTABONG BIO / 2019

Na plantacji herbaty Puttabong można usłyszeć rozmowy w języku bengalskim i angielskim.Można tam też podziwiać piękne i świeżo zielone krzewy herbaciane.Od roku 1852 dostarcza miłośnikom herbaty na całym świecie liście o miłym aromacie i przyjemnym smaku.Teraz jako jedni z pierwszych macie możliwość skosztowania herbaty z tak bardzo wyczekiwanych wiosennych zbiorów – dostarczamy ją prosto z plantacji.Ekskluzywna ręcznie zrywana herbata jakości BIO jest aksamitna i… Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 26. 9. 2019
Duże opakowanie:
716,8 zł brutto
362,5 zł brutto
202,5 zł brutto
Małe opakowanie:
87,2 zł brutto
47,5 zł brutto
16,2 zł brutto

DARJEELING FTGFOP1 FIRST FLUSH NAMRING / 2019
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

DARJEELING FTGFOP1 FIRST FLUSH NAMRING / 2019

Namring w Bengalu Zachodnim dzieli się z nami pierwszymi wiosennymi zbiorami.Liście herbaciane pachnące indyjskimi wzgórzami przyleciały do nas samolotem przed kilkoma dniami.A my od razu Wam je oferujemy.Aby Wasze doznania związane z tak długo oczekiwaną Darjeeling FF były idealne.Dlatego że, herbata z plantacji o ponad stuletniej tradycji i doskonałej renomie, smakuje absolutnie bosko. Więcej na szczegółach produktu
Aktualnie niedostępny
Duże opakowanie:
496,7 zł brutto
252,5 zł brutto
141,5 zł brutto
Małe opakowanie:
61,5 zł brutto
33,8 zł brutto
12,7 zł brutto
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »