Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Darjeeling FTGFOP1 Millikthong First Flush 2023 - czarna herbata

Kod: 1923

Pierwszy zbiór Darjeelinga jest zawsze wyjątkowy. Ta, z ogrodu Gayabaree & Millikthong, wyróżnia się delikatnym, kwiatowym i lekko pikantnym smakiem. Przysłano nam go pierwszym samolotem, który wystartował po zebraniu i przetworzeniu herbaty. Aby herbata była świeża, pachnąca, soczysta i delikatna. Dokładnie taka, jaka jest najlepsza Darjeeling.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Indie
Region
Region:
Darjeeling
Smak
Smak:
Cytrusowy, Kwiatowy
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 16 lat
Zbiór
Zbiór:
Pierwszy zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
500m - 1500m

Skład

100%

Napar i smak herbaty

Darjeeling FTGFOP1 Millikthong First Flush 2023 jest lekka, typowo kwiatowa i aromatyczna, z nutą cytrusów i przypraw. Przyjemnie długi, cytrusowy posmak zachwyci każdego miłośnika herbaty. Napar ma jasny, złoty kolor i piękny, harmonijny aromat.

Pochodzenie herbaty

Etykiety Darjeeling mogą używać wyłącznie herbaty zbierane i produkowane w regionie o tej samej nazwie, w Zachodnim Bengalu w Indiach. Nie bez powodu nazywa się je "herbatami szampańskimi", ponieważ są podobnie wyjątkowe i podobnie poszukiwane. Od 2004 roku "Darjeeling Tea" jest zastrzeżonym znakiem towarowym odnoszącym się do kilku plantacji w Darjeeling i Kalimpong. Następnie w 2020 roku powstało logo z wizerunkiem kobiety trzymającej dwa liście herbaty i pąk. Jest to znak towarowy certyfikacyjny dla Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Tajwanu i Europy.

Można znaleźć Darjeeling zieloną, białą, czarną i przetwarzaną jako oolong. Są to zawsze liście chińskich drzew herbacianych (Camellia sinensis), które rosną w ogrodach na wysokości od 600 do 2000 metrów nad poziomem morza. Specyficzny klimat, wysoka wilgotność i chłodne noce zapewniają krzewom herbacianym doskonałe warunki wzrostu, dając jednocześnie liściom dużo czasu na rozwinięcie ich wyśmienitego smaku i wspaniałego aromatu.

Ogród Gayabaree & Millikthong, z którego pochodzi ta herbata, znajduje się w dolinie Mirik. Drzewa herbaciane są sadzone przez rolników na wysokości 500-1500 m n.p.m., na łagodnych wzgórzach opadających w kierunku północno-wschodnim. Plantacje zajmują powierzchnię ponad 800 ha i produkują 250 000 kg herbaty rocznie.

Pierwszy zbiór w roku (First Flush) jest zawsze uważany za najlepszy i najbardziej oczekiwany. W zależności od pogody i położenia ogrodu, jest on przeprowadzany przez pracowników w marcu i kwietniu, kiedy krzewy herbaciane wypuszczają delikatne i wyjątkowo piękne pędy. Właściciele ogrodów herbacianych muszą je bardzo szybko przetworzyć i sprzedać, aby zachować ich delikatny smak i aromat.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 90 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Herbatę zalać wodą w temper. 90°C w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml
  2. Do herbaty w imbryku, dodać maksymalnie 1 łyżeczkę więcej.
  3. Okres ekstrakcji 3-5 minut (pod przykryciem), a następnie scedzić.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »