Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

DARJEELING FTGFOP1 FIRST FLUSH NAMRING / 2022

Kod: 1448
Ocena: doskonały, 1 recenzje

Namring w Bengalu Zachodnim dzieli się z nami pierwszymi wiosennymi zbiorami.Liście herbaciane pachnące indyjskimi wzgórzami przyleciały do nas samolotem przed kilkoma dniami.A my od razu Wam je oferujemy.Aby Wasze doznania związane z tak długo oczekiwaną Darjeeling FF były idealne.Dlatego że, herbata z plantacji o ponad stuletniej tradycji i doskonałej renomie, smakuje absolutnie bosko.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
304,5 zł /250 g 121,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 29. 9. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Indie
Region
Region:
Darjeeling
Smak
Smak:
Owoce, Kwiatowy
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Pierwszy zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1500m

Skład

100%

Napar i smak herbaty

Herbata Darjeeling FTGFOP1 FF Namring/2022 daje jasno bursztynowy napar o aromacie owocowo-kwiatowym. Tak też można opisać jej smak. Możecie się przygotować na słodki posmak, lekkość i świeżość brzoskwini z wyczuwalną nutą orzecha.

Pochodzenie herbaty

Już patrząc na skrót FTGFOP1 FIRST FLUSH (Fine Tippy Golden Flowery Orange Pekoe) dowiadujemy się, że jest to łakoć, której nie sposób przegapić.Liście herbaciane pochodzące z plantacji w wysokich górach Darjeeling są zaliczane do skarbów, na które czekają miłośnicy herbaty z całego świata.Pierwsze jej zbiory są bardzo pożądane i wysoko cenione na rynkach światowych.

Plantacja Namring należy do najstarszych w Darjeeling, zlatała założona w 1855 roku. Położona jest w dolinie rzeki Teesta i jest zarządzana przez kompanię Darjeeling Impex Ltd.Pierwsze zbiory herbaty w Namring są wielkim wydarzeniem.Po 18-sto kilometrowej plantacji od wczesnego rana przemieszczają się dziesiątki zbieraczy, którzy ręcznie oskubują najmłodsze pąki i liście.Są one poddawane lekkiej oksydacji i starannie suszone.First Flush, czyli pierwszy zbiór, bardzo szybko wyrusza z Darjeeling w świat.Do największych odbiorców należą Rosja, USA i Niemcy.Herbata transportowana jest lotniczo, aby jak najbardziej skrócić czas od zbioru do konsumpcji.Dzięki temu koneserzy mogą cieszyć się świeżością i soczystością, jaką oferują herbaty Darjeeling.

Zgodnie z zasadami obowiązującymi w Darjeeling Tea Association, logo i nazwy Darjeeling Tea może używać wyłącznie ten producent, który dostarcza herbatę uprawianą i przetwarzaną w indyjskim regionie Darjeeling w stanie Bengalia Zachodnia.Fałszowanie i podrabianie tej herbaty jest nadal poważnym problemem.Szacuje się, że na rynku pojawia się rocznie około 40 tysięcy ton herbaty z logo Darjeeling, producenci z tego regionu oceniają wielkość swojej produkcji na 10 tysięcy ton.

Innym problemem nękającym Darjeeling, jest brak rąk do pracy, ludzie są rozgoryczeni nieadekwatnym wynagrodzeniem za pracę, co jest źródłem gwałtownych protestów robotników dodatkowo połączonych z kampanią na rzecz odrębnego państwa dla ludu Gorkha.Od roku 2017 z tego powodu zbiory herbaty na plantacjach są o jedną trzecią niższe, a na niektórych obszarach zaprzestaje się regularnej uprawy krzewów herbacianych.Przewiduje się, ze herbaty z Darjeeling będą rzadziej spotykane i o wiele droższe, niż dotąd.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 80-95°C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1. Darjeeling zalać wodą o temperaturze 80-95 ° C, w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml.
2. Dodać 1 łyżeczkę więcej do przygotownia herbaty w czajniczku.
3. Czas ekstrakcji 3-5 minut (przykryty kubek), a następnie odcedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

15. 7.

Ocena: doskonały
Dzień dobry, naprawdę świetna herbata. Zaspokoi nawet najbardziej wymagające języczki. Po zaparzeniu herbata miała kolor zielonkawo-brązowy, pięknie pachniała, a smak po prostu cudowny!!! Ktoś może powiedzieć, że głupotą jest wkładać tyle pieniędzy w herbatę, ale w jej przypadku nie pożałujesz.

Najlepsze akcesoria dla tego produktu


PERMANENT SITKO DO HERBATY ROZMIAR M
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERMANENT SITKO DO HERBATY ROZMIAR M

 Specjalnie dobrane sitko ze stałego materiału, które nie przepuszcza zapachów ani smaków. Dla większego zadowolenia z pełnego smaku napoju jest zaopatrzone w pokrywę, która jest stosowana do przykrywania sitka podczas parzenia, a następnie po ekstrakcji napoju pokrywa służy do odkładania sitka. Sitko nadaje się do mycia w zmywarce do naczyń. Więcej na szczegółach produktu
41,9 zł brutto
Dostarczymy do Czwartku, 29. 9. 2022

FILTR PAPIEROWY S - DO KUBKA
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

FILTR PAPIEROWY S - DO KUBKA

 Nie ma nic łatwiejszego niż filiżanka herbaty przygotowanej przez bibułę filtracyjną. Filtry papierowe są wykonane z bardzo miękkiego materiału,który nie wchłania zapachów i smaków. Pakiet zawiera 100 filtrów do herbaty. Więcej na szczegółach produktu
19,0 zł brutto
Dostarczymy do Czwartku, 29. 9. 2022

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


DARJEELING SFTGFOP1 FF TEESTA VALLEY FIRST FLUSH / 2022
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

DARJEELING SFTGFOP1 FF TEESTA VALLEY FIRST FLUSH / 2022

Podróżowała tylko przez chwilę a przybyła z tak odległego miejsca. Czarną Darjeeling SFTGFOP1 FF Teesta Halley postanowiliśmy dostarczyć samolotem, aby zachowała jak najwięcej wyśmienitego aromatu i smaku. Właśnie świeżość czyni pierwsze wiosenne herbaty Darjeeling tak atrakcyjnymi. Akurat ta zachwyci Was miodowością, czystością i wyważeniem. Wyrosła pod wiecznie zaśnieżonymi Himalajami, tam gdzie kolorowe modlitewne chorągiewki otaczają wioski a rodzina jest na piedestale…… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
323,7 zł /250 g 129,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 29. 9. 2022

DARJEELING SFTGFOP1 SINGELL BIO / 2022
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

DARJEELING SFTGFOP1 SINGELL BIO / 2022

Każdy rok jest inny. Pierwszy zbiór herbaty z Darjeeling jest jednym z długo oczekiwanych wydarzeń. Ta rzadka herbata w ciągu kilku dni rozwożona jest po całym świecie. Ale uważaj - w bardzo ograniczonych ilościach. Dołącz do miłośników herbaty, którzy cieszą się z posmaku  wiosennych tonów Indii. Ogród Singell produkuje unikalne herbaty od 1861 roku. Jej First Flush Darjeeling 2022 zachwyci smakiem kwiatów i miodu. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
341,9 zł /250 g 136,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 29. 9. 2022

DARJEELING SFTGFOP1 PUTTABONG BIO / 2022
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

DARJEELING SFTGFOP1 PUTTABONG BIO / 2022

Na plantacji herbaty Puttabong można usłyszeć rozmowy w języku bengalskim i angielskim.Można tam też podziwiać piękne i świeżo zielone krzewy herbaciane.Od roku 1852 dostarcza miłośnikom herbaty na całym świecie liście o miłym aromacie i przyjemnym smaku.Teraz jako jedni z pierwszych macie możliwość skosztowania herbaty z tak bardzo wyczekiwanych wiosennych zbiorów – dostarczamy ją prosto z plantacji.Ekskluzywna ręcznie zrywana herbata jakości BIO jest aksamitna i… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
333,1 zł /250 g 133,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 29. 9. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »