Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl

Dlaczego produkty od nas?

  • Dowóz za darmo nad 99 zl.
  • Zadowolonych klientów
  • Dostawa zazwyczaj w ciągu 2 dni roboczych

Opinie o Manutea.pl na Opineo.pl

 

 

 

 4. Dlaczego warto wybrać sypaną herbatę a nie w saszetkach

16. 4. 2019 4 minuty czytania
W niejednej rodzinie istnieje wieczny spór - czy będziemy kupować herbatę w kolorowych pudełkach za 6 zł., czy też wybierać z bogatej oferty wysokiej jakości herbaty liściaste? Liczba osób, które wiedzą co robią, rośnie z roku na rok. Według ostatnich badań połowa populacji przy wyborze żywności kieruje się jakością, a tylko jedna trzecia preferuje cenę.

Rosną też ci, którzy zwracają uwagę na kraj pochodzenia. Kupując herbatę mamy kilka możliwości. Klientom już powoli zaczyna się w głowach przejaśniać: ilość nigdy nie ma większej wartości niż jakość.

Dlaczego nadal duża liczba osób kupuje herbatę sypaną?

1. Herbata sypana to tradycja

Historycznie w naszych domach najpierw była herbata sypana. I to znacznie wcześniej. Liście herbaty wykorzystywano do przygotowania doskonałych napojów już dwa tysiące lat temu. Każdy liść był wybierany ze specjalną uwagą, wyjątkową ostrożnością i był ręcznie zbierany. Przez ostatnie sto lat wciąż gdzieś się spieszymy. Produktem naszego szybkiego życia są także saszetki z herbatą - najpierw szyte z cennego muślinu, potem z tańszej gazy, a obecnie wykonywane są z papieru. Ale w niektórych przypadkach jest z nimi problem. W niektórych przypadkach zmieniają smak herbaty i bardzo często zawierają one gorszej jakości lub bardzo niskiej jakości herbatę. Muszą one odnieść sukces na olbrzymim rynku, na którym główną rolę gra zysk. I dlatego herbata sypana jest preferowana przez coraz większe grono zainteresowanych.

2. Przy filiżance prawdziwej herbaty szukamy spokoju

Kto lubi życie, cieszy się każdą chwilą. Zdrowy styl życia i pielęgnacja ciała oraz duszy pozwala nam od czasu do czasu zwolnić tempo. Przygotowanie ciepłej i pachnącej herbaty może być czasem, kiedy koncentrujemy się na własnych myślach, odfiltrowujemy codzienne zmartwienia. Rzucenie saszetki w filiżankę pomiędzy zmywaniem a przełączaniem programów telewizyjnych to nie to samo, co umieszczanie małych pereł Gunpowderu w szklanym dzbanku i zalanie go gorącą wodą. Oglądanie tej herbaty jak powoli się rozwija, unosi na powierzchni wody i powoli opada, na pewno będzie cię kosztować mniej niż wizyta u psychologa. 

3. Herbata jest pośrednikiem nowych przyjaźni

Kultura herbaty ma bardzo silne fundamenty w naszym kraju. Do dobrego tonu należy znajomość podstawowych rodzajów herbat, ich efektów, miejsca uprawy i smaku. Rozmowy podczas picia herbaty powinny być tylko o przyjemnych rzeczach. A zielone ogrody, filozofia starożytnych Chin czy tajniki produkcji jaśminowej herbaty to z pewnością przyjemnością tą są. Spotkanie z przyjaciółmi za pośrednictwem herbaty można zamienić w niezapomniane przeżycie.

4. Kto jest mądry, kupuje jakość

Pijemy herbatę, ponieważ nam smakuje. I smakuje nam, gdy zawiera młode pędy oraz duże liście z dobrego zbioru. Zgodnie z wnioskami Instytutu Produkcji Warzywnej i Produkcji Roślin, VFU Brno herbata w saszetkach posiada o wiele mniejszą jakość, jeśli chodzi o aromat. Ich jakość sensoryczna pozostaje w tyle. Martina Ošťadalová mówi: "U herbat liściastych znamy dokładnie sposób przechowywania, powierzchnię, na której herbata rośnie i która wpływa na jej jakość, oraz sposób zbierania."

5. Bliżej natury, bliżej herbaty

Jakiekolwiek kwadratowe, okrągłe i piramidalne saszetki nigdy nie dadzą możliwości nasypania herbaty na dłoń, zobaczenia jej struktury, zapamiętywania koloru tipsów, dotknięcia poszczególnych liście. Szkoda. Są piękne. Ktokolwiek otworzył saszetkę z herbatą, mógł znaleźć tylko pył herbaciany, tak zwany dust. Jest niedrogi, pochodzi z liści niskiej jakości i szybko uwalnia garbniki. Herbata jest wtedy szorstka lub nieprzyjemna. I jeszcze jedna wada saszetki - jeśli jest płaska, liście herbaty nie mają wystarczająco dużo miejsca, aby się rozwinąć.

6. Assam, Cederberg, Mokalbari, Yunnan, Fujiyama…

Wiem, co piję. Jedna z zasad zdrowego człowieka precyzyjnie ukierunkowuje się na dylemat herbaty sypanej a w saszetkach. W niekończących się alejkach supermarketu znajdujemy dziesiątki rodzajów herbat. Ale kiedy chcemy dowiedzieć się, skąd pochodzi, spotykamy się z popularnymi nazwami, takimi jak Chiny czy Indie. A to bardzo mało. Podobnie jak poszukujemy regionalnych potraw, powinniśmy znać pochodzenie herbaty, którą pijemy lub przygotowujemy dla przyjaciół i rodziny.

7. Odkrywanie nowych smaków i zapachów to zabawa

Znaleźć herbatę w saszetkach dobrej jakości nie jest łatwe. Rozróżnienie jakości od jej braku wymaga dużo wysiłku i badań. W przypadku herbat sypanych istnieją setki wariant najwyższej jakości. Masz do wyboru herbaty czyste i aromatyzowane. Istnieją również tak zwane nie-herbaty (Rooibos, Honeybush), wiele rodzajów herbat owocowych i naturalnie bezkofeinowych.

8. Pochodzenie herbaty jest dla nas ważne

Światowe plantacje zapewniają gwarancję jakości dla swoich herbat. Potwierdzają to za pomocą certyfikatu i znaku, który pojawia się na każdym opakowaniu. Herbaty z Cejlonu są zaopatrzone w prostokątne logo lwa, indyjski Darjeeling używa okrągły znak z profilem głowy kobiety, która trzyma gałązkę drzewa herbacianego. Każdy, kto oferuje wysokiej jakości herbatę, powinien udowodnić swoje pochodzenie.

9. Chętnie pomożemy z wyborem ilości herbaty

Dobrze jest napić się herbaty według swojego gustu. Czasami wolimy parzyć słabszy napój, czasami potrzebujemy czegoś mocniejszego. Sypane herbaty umożliwiają dokładne dozowanie niezależnie od tego, czy przygotowujemy je w czajniku czy filiżance. Są pakowane w specjalne zamykane torby. Nie dochodzi tu do kontaktu ze światłem ani powietrzem. Herbata zachowuje świeżość i wszystkie smaki.

10. Owoców z herbaty nie musisz wyrzucać

Świetne wieści! Owoce w sypanej herbacie są odpowiednie do spożycia. Nasz organizm otrzyma wszystkie cenne substancje i wzbogacimy swoją dietę o niezbędny błonnik. Nic nie wyrzucamy. Krąg natury się zamyka.

11. Szukamy porady u ekspertów, a nie w anonimowych sklepach

Wyszukiwanie, importowanie, mieszanie i sprzedawanie sypkich herbat to hobby dla większości dobrych handlowców. Klient nie jest postacią anonimową, jego pytania pomagają, a życzenia są spełniane. Zdolny sprzedawca pomaga przy wyborze, wyjaśnia przygotowanie herbaty i zaleca odpowiedni rodzaj lub nawet podaje przepis na mrożoną herbatę. Nie traci zainteresowania klientów, wciąż wprowadza innowacje i śledzi trendy. Informuje o nowościach, poszerza ofertę. Dodaje mały prezent do zamówienia. I nadal się uśmiecha.

Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »