Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

PU ERH GREEN TUO CHA

Kod: 1470

Herbata prasowana Pu Erh jest jak piękne opakowanie, na które od dawna czekaliście. Malutki, owinięty w papier krążek w kształcie gniazda po zalaniu rozpoczyna taniec smaku i zapachu, któremu z łatwością można ulec. Zielona opcja nie jest tak znana jak klasyczna czarna, ale jej słodki urok szybko Was zauroczy.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
105,8 zł /250 g 42,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 14. 6. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Yunnan
Smak
Smak:
Słodki, Pełny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1200m - 2000m

Skład

Zielona herbata Pu erh Green Tuo Cha 100%

Napar i smak herbaty

Napar żółtego koloru z miodowymi tonami ma pełny i bogaty smak, zdominowany przez naturalną słodycz ze śladami owoców.

Pochodzenie herbaty

Obszar potężnych rzek, wysokich gór i plantacji herbaty, z którego pochodzą herbaty, o których śmiało można powiedzieć, że zaliczają się do najbardziej interesujących i najwyższej jakości z całych Chin. Tak w skrócie można opisać prowincję Yunnan z prefekturą Pchu-Er. Jak sama nazwa wskazuje, właśnie z tego regionu pochodzą wszystkie herbaty o nazwie Pu Erh. Te uprawiane poza Yunnan nie mogą używać tego oznaczenia, chociaż pochodzą z tej samej odmiany roślin herbacianych i są produkowane tymi samymi metodami.

Dla Pu Erh stosuje się wyłącznie tak zwaną dużą herbatę, która rośnie w strefie tropikalnej wokół rzeki Lancang. Są to starożytne drzewa, na które hodowcy zwracają szczególną uwagę. Podczas ręcznego zbioru zbierane są z nich najmłodsze liście pełne energii i smaku, które następnie lekko zwiędna i zmięknną.  Na tym etapie jest to właściwie zielona herbata Mao Cha, która jest podstawą Pu Erh. 

Potem następuje kontrolowane zatrzymanie utleniania.  W dawnych czasach, liście suszone na słońcu, ale ze względu na kaprysy pogody stopniowo zaczęto używać patelni. Podgrzanych liści nie można całkowicie wysuszyć, ponieważ mogą one się złamać podczas dalszego kształtowania i prasowania. Kształty można zmieniać, na przykład Pu Erh Green Tuo Cha jest uformowany w małe miski przypominające ptasie gniazdo.

Następnie przetwarzany jest klasyczny Pu Erh w wariancie czarnym (Shou), ale w przypadku zielonego (Sheng) nadszedł czas na suszenie i dojrzewanie. Pozwala to na harmonizację i relaks smaków i aromatów oraz odgrywa, wraz ze środowiskiem przechowywania, ważną rolę w ogólnej jakości herbaty. Dojrzały i właściwie przechowywany Sheng Pu Erh jest poszukiwany przez koneserów i kolekcjonerów, a niektóre kawałki mogą mieć niewyobrażalną wartość.

Wcześniej herbata ta była przeznaczona wyłącznie dla członków rodziny cesarskiej, a każdy mistrz herbaty starannie pilnował swoich tajemnic produkcyjnych. Tak jest do dziś, więc różnice w smaku mogą być znaczne. Ale jeśli zaczniecie smakować Pu Erhu, świeżego i przyjemnie słodkiego Pu Erh Green Tuo Cha, będzie to dla Was właściwe przejście od herbat zielonych do herbat prasowanych.

Efekty herbaty

Pu Erh
Efekty pu erhu

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 3 minut Množství pół gniazda na 150-200 ml

Sposób przygotowania

  1. Pu Erh zalać wodą o temperaturze 90°C w proporcji 1 łyżeczka na 150 - 200 ml.
  2. Do herbaty przygotowywanej w dzbanku dodać 1 łyżeczkę więcej.
  3. Czas parzenia 2 minut (pod przykryciem), później odcedzić.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


PU ERH MINI TOU CHA -15 lat
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH MINI TOU CHA -15 lat

 Ten czterogramowy smakołyk to prawdziwy unikat wśród herbat. Minęło piętnaście lat, aby dojrzał i stał się jednym z najlepszych herbat na świecie. Pu Erh Mini Tou Cha jest właściwym wyborem dla miłośników herbaty i smakoszy subtelnych naparów. Kto pije, nie spotka się z żadną goryczką, w ustach rozpłynie się lekko słodkie i bardzo bogate ciepło.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
105,7 zł /250 g 42,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 14. 6. 2023

CHINA PU-ERH MINI BEENG CHA 9g
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA PU-ERH MINI BEENG CHA 9g

Małe jest miłe. W przypadku tego pu-erh trzeba jednak dodać, że jest on również doskonały i dobroczynny dla ciała i umysłu. Praktyczny wariant mini jest w sam raz do dzbanuszka, bez konieczności skomplikowanego ważenia i łamania słynnych krążków herbacianych. Skosztujcie  skarbu z Yunnan, który żartobliwie przekona Was, że starzenie się może być czasem więcej niż pożądane. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
103,0 zł /250 g 41,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 14. 6. 2023

PU ERH MINI TOU CHA GOLD PREMIUM
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH MINI TOU CHA GOLD PREMIUM

Jakość premium można rozpoznać nie tylko po nazwie, ale przede wszystkim po smaku. Jeśli przygotujecie Pu Erh Mini Toucha Gold Premium, możecie spodziewać się specyficznego ziemistego smaku z bardzo subtelnymi nutami mchu i zapachem jesiennych liści. Główną rolę odgrywają w nim jednak suszone owoce i umami, a wśród nich można rozpoznać rodzynki. Ogólny efekt jest słodki i świeży. Może Was to trochę zaskoczyć przy pierwszej filiżance, ale z każdą następną pokochacie tę… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
68,1 zł /250 g 27,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 14. 6. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »