Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

CHINA PU-ERH MINI BEENG CHA 9g

Kod: 1682

Małe jest miłe. W przypadku tego pu-erh trzeba jednak dodać, że jest on również doskonały i dobroczynny dla ciała i umysłu. Praktyczny wariant mini jest w sam raz do dzbanuszka, bez konieczności skomplikowanego ważenia i łamania słynnych krążków herbacianych. Skosztujcie  skarbu z Yunnan, który żartobliwie przekona Was, że starzenie się może być czasem więcej niż pożądane.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
103,0 zł /250 g 41,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 23. 2. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Yunnan
Smak
Smak:
Ziemisty
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
600-1200 m

Skład

Czerwona herbata Pu Erh 100%

Napar i smak herbaty 

Napar ma głęboki mahoniowy odcień. Bogaty smak łączy w sobie ziemistość ze słodyczą, pełnię z finezją, bez gorzkiego i ciężkiego zakończenia.

Pochodzenie herbaty

Chińska prowincja Yunnan jest najczęściej odwiedzanym miejscem przez krajowych i zagranicznych turystów. Płaskowyż Tybetański i Obszar Chroniony Trzech Równoległych Rzek, na czele z Mekongiem, są dla wielu wielką atrakcją. Dla miłośników herbaty Yunnan jest jednak przede wszystkim domem pu-erh. Tradycja jego produkcji sięga tu IX wieku, a lokalni producenci są słusznie dumni ze swojej sztuki przekazywanej z pokolenia na pokolenie.  

Pu-erh jest jedyną herbatą, którą można określić jako fermentowaną. Jednocześnie często porównuje się go do wina, ponieważ on również po prostu dojrzewa i czerpie korzyści z dojrzewania. Chociaż podjęto wiele wysiłków, aby odwzorować ten proces, lokalni mistrzowie herbaty pilnie strzegą swoich tajemnic i nic dziwnego, że praktyki są tak różne na poszczególnych plantacjach.

Jednak ogólna podstawa jest zawsze taka sama. Liście herbaty są zbierane, a następnie układane w mniejsze stosy, które są nawilżane i stale mieszane. Tworzy to wyższą temperaturę w środku stosu, co wspomaga fermentację, podobnie jak w przypadku kompostu. Cały proces musi być ściśle monitorowany, aby zapewnić, że proporcje nieszkodliwych bakterii, pleśni, drożdży i innej mikroflory są dokładnie utrzymywane podczas fermentacji.

Producenci zaczęli stosować tę technikę przyspieszonej fermentacji w 1975 roku, a powstający pu-erh nie musi się już starzeć. Niemniej jednak, odpoczynek jest nadal pożądany, ponieważ harmonizuje smak i aromat. Doskonałym tego przykładem jest ta pu-erh mini beeng cha, która po sprasowaniu i zapakowaniu leżakowała przez trzy lata.

Pu-erh może przybierać różne formy, od luźnych po prasowane. Beeng cha odnosi się do typowego kształtu kołacze, które zazwyczaj waży około 350 gramów. Ten mini wariant o wadze 9 gramów jest idealny do dzbanka o pojemności około litra. Tradycyjnie kołacz pu-erh powinno być szybko zalane gorącą wodą, aby otworzyć liście. Woda ta jest jednak natychmiast odlewana i używana jest nowa woda, tym razem do naparu. W rezultacie otrzymujemy cudownie aromatyczną herbatę o bogatym i złożonym smaku.
 

Efekty herbaty

Pu Erh
Efekty pu erhu

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství pół gniazda na 150-200 ml

Sposób przygotowania

Pu Erh Mini Beeng Cha sparzyć wrzącą wodą (woda powinna gotować się przez 1 minutę).
Zaparzać przez kilka sekund, wylać wodę i zalać drugim naparem. Herbatę parzyć przez 3-5 minut, a następnie przecedzić.
Pu Erh Mini beeng Cha może być zaparzany 4 razy.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


PU ERH MINI TOU CHA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH MINI TOU CHA

Tradycyjny chiński Pu Erh to pojęcie. Herbata prasowana, dodatkowofermentowana zyskuje zwolenników zarówno w kraju swego pochodzenia, jak ina całym świecie. Jej specyficzny, ziemisty smak czasami przypominającyzapach liści lub mchu, plasuje ją wśród herbat, którymi należy się„przepijać”. Jednak w przypadku Pu Erh Mini Tou należy spodziewać sięłagodnej ziemistości, lekkiej goryczki i zwieńczenia ogólnego smaku nutąsłodyczy. W kolejnych naparach możecie spodziewać się… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
64,2 zł /250 g 25,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 23. 2. 2024

PU ERH MINI TOU CHA -15 lat
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH MINI TOU CHA -15 lat

 Ten czterogramowy smakołyk to prawdziwy unikat wśród herbat. Minęło piętnaście lat, aby dojrzał i stał się jednym z najlepszych herbat na świecie. Pu Erh Mini Tou Cha jest właściwym wyborem dla miłośników herbaty i smakoszy subtelnych naparów. Kto pije, nie spotka się z żadną goryczką, w ustach rozpłynie się lekko słodkie i bardzo bogate ciepło.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

PU ERH MINI TOU CHA GOLD PREMIUM
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH MINI TOU CHA GOLD PREMIUM

Jakość premium można rozpoznać nie tylko po nazwie, ale przede wszystkim po smaku. Jeśli przygotujecie Pu Erh Mini Toucha Gold Premium, możecie spodziewać się specyficznego ziemistego smaku z bardzo subtelnymi nutami mchu i zapachem jesiennych liści. Główną rolę odgrywają w nim jednak suszone owoce i umami, a wśród nich można rozpoznać rodzynki. Ogólny efekt jest słodki i świeży. Może Was to trochę zaskoczyć przy pierwszej filiżance, ale z każdą następną pokochacie tę… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
68,1 zł /250 g 27,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 23. 2. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »