Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

JAPAN SENCHA FUKAMUSHI-CHA BIO – ZIELONA HERBATA

Kod: 1643

Zapomnijcie o wszystkim, co wiecie o japońskich zielonych herbatach. Czy sencha musi być cierpka na języku z trawiastym, a może rybnym posmakiem? Zapewnie nie próbowaliście jeszcze głęboko sparzonej sencha fukamushi-cha. Niezmiernie wyjątkowa herbata, która odegra w Waszych ustach koncert pełen delikatności, słodyczy przepełniony niezwykle cenionym umami, przynoszący duszy spokój i wyciszenie.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
311,0 zł /250 g 124,4 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 11. 7. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Japonia
Region
Region:
Kagoshima
Smak
Smak:
Słodkawy, Umami
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 10 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
BIO
BIO:
Tak

Skład

Japan Sencha Fukamushi-cha BIO 100%

Napar i smak herbaty

Jasno zielonkawy napar ma bardzo intensywne tony, jednak w porównaniu z innymi herbatami sencha jest delikatniejszy i zaskakująco słodki bez gorzkiego zwieńczenia. Smak umami jest naprawdę wyraźny z długim wybrzmieniem.

Pochodzenie herbaty

Japońskie herbaty są znane z tego, że do zatrzymywania oksydacji listków używa się gorącej pary wodnej. Dokładnie tak powstaje sencha, w kraju wschodzącego słońca prawdopodobnie najpopularniejszy gatunek wśród zielonych herbat. Ma bardzo specyficzny smak, który może niektórych zniechęcić swoją cierpkością. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych poprzedniego stulecia producenci myśleli nad tym, jak złagodzić jej typową goryczkę i wpadli na prosty sposób.

W przypadku tradycyjnej sencha listki są traktowane parą przez około dwadzieścia, względnie czterdzieści sekund. Metoda fukamushi polega na wielokrotnym wydłużeniu tej techniki. Listki herbaty falują na parze dokładnie przez sto sekund, ewentualnie cały proces powtarza się dwukrotnie zawsze po minucie. Przetworzone w ten sposób listki są bardzo kruche, jednak ich aromat i smak są nieporównywalnie głębsze i mocniejsze.

Wcześniej wspomniana kruchość listków obala kolejny mit dotyczący japońskich zielonych herbat. Powszechnie sądzi się, że te najwyższej jakości powinny po wysuszeniu mieć mocny i jednolity liść, natomiast drobne kawałki są atrybutem niższej klasy. W przypadku sencha fukamushi-cha wygląda to inaczej. Po długim kontakcie z parą liść staje się bardzo łamliwy, dlatego w gotowym produkcie możecie natknąć się na mieszankę dużych i małych kawałków liści, jak również delikatnego proszku. W tym przypadku trochę gorsze wrażenie estetyczne wynagrodzi nam doskonała symbioza intensywnego aromatu i aksamitnej miękkości smaku, która daje niezwykłą przestrzeń do przebicia się magii umami. Prawdziwy klejnot, dzięki któremu nie będziecie już patrzeć na zieloną herbatę tak, jak wcześniej.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 90 °C Czas przygotowania 1 minut Množství 3g na 115 ml

Sposób przygotowania

  1. Pierwszy napar - Japan Senchu zalać wodą o temperaturze 90 ° C w proporcji 3 g na 115 ml wody. Pozostawić do zaparzenia na 1 minutę (przykryta filiżanka), a następnie przecedzić.
  2. Drugi napar - temperatura wody 95 ° C, czas zaparzania 1 minuta.
  3. Trzeci napar - temperatura wody 95 ° C, czas zaparzania 2 minuty.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


JAPAN SENCHA YABUKITA - zielona herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN SENCHA YABUKITA - zielona herbata

Niewiele osób może pochwalić się tym, że ich praca całkowicie zmieniła herbaciane rzemiosło w kraju wschodzącego słońca. Mężczyźnie o imieniu Sugiyama Hikosaburo i jego nowej odmianie krzewów herbacianych Yabukita się to udało a dzięki temu możemy dziś cieszyć się doskonałą grą smaków w każdej filiżance zielonej herbaty tej odmiany. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
467,7 zł /250 g 187,1 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 11. 7. 2022

JAPAN SENCHA ASANOKA SATSUMASENDAI KAGOSHIMA - zielona herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN SENCHA ASANOKA SATSUMASENDAI KAGOSHIMA - zielona herbata

Czy wiecie jak pachnie rano? Zapomnijcie o trochę o przypalonym bekonie i kawie. Japończycy postrzegają tę wczesną część dnia znacznie bardziej poetycko. Według nich jest owiana mgłą lasów i morza. Dokładnie to, w idealnej i kuszącej równowadze poczujecie w filiżance Sencha asanoki, której nazwa tłumaczy się jako poranny aromat. Herbata zielona premium w jakości organicznej to rzadkość, którą delektować będą się i  prawdziwi koneserzy herbaty.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
348,6 zł /250 g 139,4 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 11. 7. 2022

JAPAN SENCHA SHIZUOKA BIO – zielona herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN SENCHA SHIZUOKA BIO – zielona herbata

W dwóch słowach: bardzo dobra. Japońska sencha z tradycyjnej prefektury herbacianej zachwyci doświadczonych miłośników herbaty i przyjemnie zaskoczy tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z zieloną herbatą. Kwiecisty, łagodny, wreszcie słodkawy napar przyniesie orzeźwienie, które docenicie kiedykolwiek i gdziekolwiek. Japończycy znani są z tego, że noszą przy sobie herbatę przez cały dzień. Spróbujcie zrobić podobnie. Japan Sencha Shizuoka BIO będzie Waszym miłym… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
130,1 zł /250 g 52,0 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 11. 7. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »