Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

GOLDEN TIPPY RIPE KING OF PU ERH - BIO

Kod: 756

 Król herbat Pu-erh, władca ziemi bez nawozów i oprysków. BIO korona mu odpowiada. Praojca herbat z bardzo ciekawym procesem produkcji lubią jak fani oryginalnych smakowych odcieni jak i miłośnicy zdrowego stylu życia. Popijajcie ją ciepłą lub schłodzoną - King of Pu Erh BIO zawsze zadba o wasz dobry nastrój.

Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 25. 9. 2019
DPD Dostarczymy do 25. 9. 2019 11,0 zł
Paczkomat Dostarczymy do 25. 9. 2019 10,0 zł
Duże opakowanie:
345,7 zł brutto
176,8 zł brutto
99,5 zł brutto
Małe opakowanie:
43,8 zł brutto
24,5 zł brutto
10,3 zł brutto
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Yunnan
Smak
Smak:
Słodki, ziemisty
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1200m - 2000m
BIO
BIO:
Tak

Skład

Czerwona herbata KING OF PU ERH 100%

Napar i smak herbaty

King of Pu Erh Bio daje napar kasztanowego koloru. Jej smak można określić jako kompleksowy z miękkimi ziemistymi nutami. Te do Pu erh tradycyjnie należy. Aromat wyróżnia się cierpkością i orzeźwiającym powiewem świeżości.

Herbaty te są idealne dla popijania na ciepło, ale smakują wyśmienicie również jako ice tea.

Pochodzenie herbaty

Pierwszorzędną Pu-Erh przywieźliśmy z chińskiej prowincji Yunnan. Ta należy do tradycyjnych bastionów herbaty, więc nie dziwi fakt, że z niej pochodzą najwyższej jakości rodzaje zielonej herbaty i Pu-Erh- nazywany jest również herbata czerwona. Ponieważ jej napar jest czerwonego koloru, od czarnych herbat różni się specjalnym sposobem przetwarzania - tak zwaną dodatkową fermentacją. Dzięki niej zyskuje wyjątkowe korzyści dla zdrowia. Pu Erh otrzymał przydomek chińska penicylina.

Na południowym zachodzie Yunnanu, w dolnym biegu rzeki Mekong, znajdziemy miasto Pu-Erh. Leży na wysokości 1300 metrów n.p.m. ma ciepły i wilgotny klimat subtropikalny. Najcieplejszym miesiącem jest czerwiec (23 ⁰C), najmroźniejszym styczeń (14 ⁰C). Interesujące jest to, że czerwcowe opady deszczu tworzą aż 70% łącznej sumy opadów w roku. Według miasta Pu-Erh nazywa się i oryginalna chińska herbata, którą nie można sobie pomylić z żadną inną.

Pu Erh jest oferowany jako sypana cało liściowa herbata albo zgniatana do najróżniejszych form. King of Pu Erh należy do tego pierwszego przypadku. Liście są zbierane z krzewów herbacianych bliskich pierwotnych odmian. Mają one duże liście i w Chinach są znana jako Ta-Jie (Wielki liść). Ręcznie zbierane są 3-4 liście i pąki liści. Nachodzi czas więdnięcia a potem, w wielkim woku, liście czerwonej herbaty są prażone. Ten etap nazywa się "zabić zieloną". Podczas tego procesu zatrzymane jest naturalne utlenianie enzymów (jeśli by się ją kontynuowało to wynikiem byłaby czarna herbata). Herbata jest różnie zwijana, skręcona i na koniec suszona w słońcu. Na tym etapie, herbata nazywa się Mao Cha i albo trafia na rynek lub może być dalej przetwarzana. W tym drugim przypadku pracownicy ją nawilżą i gromadzą na stosy, a następnie pozostawiają do fermentacji. Ponieważ na liściach krzewu herbacianego naturalnie występują rodzaje bakterii i grzybów, którym sprzyja wilgotność, przekształca się Mao Cha w ciągu kilku dni, miesięcy, a nawet lat w wyjątkowy Pu-Erh. W czasie, kiedy zarządca plantacji i degustator rozpoznają, że proces dojrzewania jest pełny herbata trafia do sortowania, parzenia i zgniatania.

Efekty herbaty

Pu Erh
Efekty pu erhu

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Pu-Erh zalać wodą w temperaturze 100 °C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
  2. Do herbaty w imbryku, dodać 1 łyżeczkę więcej.
  3. Okres zaparzenia 3-5 minut (z przykryciem), następnie odcedzić.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


PU ERH 1ST GRADE
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH 1ST GRADE

Ta naprawdę szczególna herbata zdobyła wiele pseudonimów. Tam, gdzie rośnie, mówią Herbata chińskich cesarzy, Europejczycy tytułują ją Czerwone złoto lub Chińska penicylina. Pu Erh doceniają prawdziwi miłośnicy i eksperci światowych herbat . Ma wyjątkowy kolor i smak i wspaniałe efekty prozdrowotne. Jak nazwiesz ty herbatę Pu erh 1 st grade? Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 25. 9. 2019
Duże opakowanie:
208,2 zł brutto
108,2 zł brutto
61,5 zł brutto
Małe opakowanie:
27,8 zł brutto
16,2 zł brutto
8,2 zł brutto

PU ERH MINI TOU CHA -15 lat
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH MINI TOU CHA -15 lat

 Ten czterogramowy smakołyk to prawdziwy unikat wśród herbat. Minęło piętnaście lat, aby dojrzał i stał się jednym z najlepszych herbat na świecie. Pu Erh Mini Tou Cha jest właściwym wyborem dla miłośników herbaty i smakoszy subtelnych naparów. Kto pije, nie spotka się z żadną goryczką, w ustach rozpłynie się lekko słodkie i bardzo bogate ciepło.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 25. 9. 2019
Duże opakowanie:
245,0 zł brutto
126,5 zł brutto
71,7 zł brutto
Małe opakowanie:
32,2 zł brutto
18,3 zł brutto
8,8 zł brutto

CHINA PU ERH TEA 1ST GRADE BIO
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA PU ERH TEA 1ST GRADE BIO

Starożytne drzewa herbaciane z prowincji Yunnan wydały to, co najlepsze. Ich zielone i liście pełne nadzwyczajnych aromatów były przetwarzane unikalną metodą powolnej fermentacji. Dzięki temu zachwycają delikatnym ziemistym smakiem i doskonałymi efektami zdrowotnymi. Pu Erhy pije się prawie dwa tysiące lat. I nie ma powodu, aby tego nie kontynuować. Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 25. 9. 2019
Duże opakowanie:
299,7 zł brutto
154,0 zł brutto
86,8 zł brutto
Małe opakowanie:
38,5 zł brutto
21,7 zł brutto
9,7 zł brutto
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »