Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Chiny Keemun Hao Ya - czarna herbata

Kod: 1718

Jak zebra. Naprawdę. Liście herbaty specjalnej China Keemun Hao Ya są na przemian czarne i srebrne, co jest nieco nietypowe dla keemunów. Ale nie tylko wizualnie jest to uderzające. Jej smak jest cudownie kwiatowy, z nutami owoców i miodu. Mimo, że jest to stosunkowo młoda herbata, zdobywa sobie liczne grono wielbicieli. Mamy nadzieję, że po pierwszej filiżance dołączycie do nich.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
193,0 zł /250 g 77,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Anhui
Smak
Smak:
Owocowy, Miodowy, Kwiatowy
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1500 - 1800 m

Skład

Czarna herbata Chiny Keemun Hao Ya 100%

Napar i smak herbaty 

China Keemun Hao Ya daje napar o barwie od ciemnobrązowej do mahoniowej i lekkim miodowym aromacie. Po zalaniu wodą napój ma harmonijny, słodki smak, w którym główną rolę odgrywają kwiaty i owoce. Słodycz jest niska i uzupełnia całą kompozycję smakową.

Pochodzenie herbaty

Możemy dość dokładnie określić miejsce, z którego pochodzi China Keemun Hao Ya. Keemuns są produkowane w okręgu Quimen w chińskiej prowincji Anhui. Powiat znajduje się w południowo-wschodniej części prowincji, liczy około 190 000 mieszkańców i pochodzi z 766 roku, kiedy to Chinami rządziła dynastia Tang. Nazwano go Quimen (Keemun) po górze Qi na północnym wschodzie i rzece Chang na południowym zachodzie. Quimen charakteryzuje się wilgotnym subtropikalnym klimatem monsunowym, ze średnią roczną temperaturą około 15 ̊C, z większością opadów występujących od kwietnia do lipca.

Inną szczególną odmianą jest chińskie drzewo herbaciane (Camellia sinensis) - Quimen Zhu Ye. Do zbioru wybierane są tylko nieuszkodzone, świeże, wolne od chorób i szkodników liście. Ponieważ plantacje herbaty w Quimen położone są na stosunkowo niedostępnych wzgórzach, pracownicy często muszą wspinać się dość wysoko, aby dotrzeć do drzew herbacianych. Robią to pod koniec kwietnia lub na początku maja, kiedy herbata ma najlepsze właściwości aromatyczne.

W przypadku China Keemun Hao Ya, zbiera się zarówno listki, jak i srebrne końcówki. To właśnie one sprawiają, że herbata wygląda na "pasiastą". Robotnicy pozostawiają zerwane liście do zwiędnięcia, a gdy stracą one co najmniej jedną trzecią wilgoci, zwijają je ręcznie. Powoduje to ich zniekształcenie i wywołuje fermentację, która jest niezbędna do nadania herbacie pożądanych właściwości sensorycznych. Po wykonaniu tych czynności (cały proces musi być bardzo dokładnie monitorowany, aby prawidłowo określić moment zakończenia fermentacji), zbiór trafia do rozgrzanych pieców lub na duże patelnie. Na koniec herbata musi zostać posortowana i zapakowana, w tym przypadku ręcznie.

Czarna herbata typu keemun, choć produkowana w Chinach, słynących z tysiącletniej historii herbaty, należy do młodszych. Za jej sukcesem stoi urzędnik państwowy Yu Quianchen, który podobno przebywał w prowincji Fujian, aby poznać tajniki produkcji czarnej herbaty. Było to w 1875 r., przedtem ogrody herbaciane w Anhui były przeznaczone wyłącznie na uprawę herbaty zielonej. Rezultat pracy pana Quianchena przerósł wszelkie oczekiwania, a jego keemun szybko zyskał sporą popularność. W Anglii stała się ona najważniejszym składnikiem mieszanki herbaty English Breakfast.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

China Keemun Hao Ya zalać wodą o temperaturze 100 ̊C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml
Do parzenia herbaty w czajniczku należy dodać 1 łyżeczkę.
Czas naparu to 3-5 minut (filiżanka pod przykryciem), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - czarna herbata

Ogrody  herbaciane Assam mają specjalną strefę czasową, a to z czasów brytyjskiej kolonizacji. Aby miejscowi chłopi nie zapominali na wcześniejszy świt i byli zawsze  gotowi wcześnie rano iść do pracy. Tea Garden Time lub Bagantime jest przesunięty do przodu o jedną godzinę. Spróbuj röwnież ugospodarować sobie godzinkę dla wysokiej jakości czarnej herbaty. Assam z Mokalbari to absolutny lider i na twoją uwagę zdecydowanie zasługuje. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
122,1 zł /250 g 48,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024

DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - czarna herbata

Kiedy dowiedzieliśmy się o wybitnych cechach Darjeeling, musieliśmy spróbować. A ponieważ jest super  i jest zupełnie wyjątkowa, kupiliśmy ją i dla Ciebie. Jeśli jej zabraknie, kupujemy świeżą partię od naszych indyjskich dostawców. Silverhill to dobra klasa z pierwszego wiosennego zbioru, trochę mleczna i  z odrobiną pikanterii. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
87,9 zł /250 g 35,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024

CHINA KEEMUN CONGU - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA KEEMUN CONGU - czarna herbata

Nic, tylko w samych superlatywach! Chiński top wśród czarnej herbaty,  jest bogata z owocowym smakiem zakończonym lekką nutką dymu. Chińskie herbaty Keemun Cong służą do szybkiego startu w godzinach porannych i popołudniowych i pomagają przezwyciężyć zmęczenie. I zapach, to po prostu luksus! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
86,8 zł /250 g 34,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »