Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

China Misty green BIO - herbata zielona

Kod: 1717

Zielone herbaty znane są z tego, że w dziesięciu sytuacjach smakują dziesięć razy inaczej. Herbata zielona China Misty green BIO znana jest z tego, że oferuje jeszcze więcej smaków. Jeśli wypijecie ją na gorąco, otrzymacie słodkie, raczej śmiałe doświadczenie z elementami botanicznymi. Jeśli zaparzycie ją na zimno, będziecie cieszyć się miodowymi, trawiastymi nutami, którym towarzyszy wyjątkowa, jedwabista konsystencja w ustach. Elegancja sama w sobie!

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
74,2 zł /250 g 29,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 6. 6. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Zhejiang
Smak
Smak:
Słodki, elegancki
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
800m
BIO
BIO:
Tak

Skład

Zielona herbata Chiny Mglista green BIO 100%

Napar i smak herbaty 

Herbata zielona China Misty green BIO to kameleon smaku. W zależności od tego, jak ją przygotujecie, będzie smakować. W zasadzie jest słodka, lekko trawiasta i bardzo harmonijna. Gorący napój ma wyraźniejsze nuty ziołowe, a słodycz zdecydowanie nie ginie. Zimna herbata jest dużo bardziej miękka do jedwabistej, można uchwycić czarujący smak umami. Oczywiście zachowuje swoją słodycz i typowe trawiaste tony. Napar ma jasnożółty do żółtozielonego, pięknie czysty kolor.

Herbata ta szczególnie dobrze nadaje się do zimnych naparów. Długa i powolna ekstrakcja pozwoli wydobyć maksimum smaku i aromatu.

Pochodzenie herbaty

Kiedy powiecie Zhejiang, to tak jakbyście powiedzieli herbata. Jedno z najlepszych miejsc uprawy herbaty w Chinach daje światu najlepsze zbiory różnych odmian herbaty. A wśród nich jeden, który wyróżnia się wspaniałym smakiem, pysznym aromatem i jest inny w każdym przygotowaniu. China Misty green BIO uprawiana jest zgodnie ze starożytną tradycją, bez przemysłowo produkowanych nawozów, pestycydów i insektycydów. Wnosi do naszych filiżanek świeżość gór Jinhua pokrytych głębokimi lasami, które spowijają krzewy herbaciane mgłą, chroniąc je przed wysokimi temperaturami i silnym słońcem subtropików.

China Misty green BIO przywieźliśmy z Organic Taishan Garden. Swoje krzewy sadzi na wysokości około 800 metrów. Liście zbierane są między kwietniem a lipcem i podobnie jak w przypadku innych herbat zielonych, przechodzą przez jasno określony proces. Zaczyna się od zwiędnięcia liści, potem następuje podgrzewanie (aby zatrzymać fermentację), zwijanie, formowanie i suszenie. W rezultacie otrzymuje się herbatę o twardych liściach, które są zwykle kręte lub zwinięte i mają ciemnozielony kolor.

Zanim przejdziemy do różnych sposobów jej przygotowania, zatrzymajmy się przy historii China Misty green BIO. Jest ona związana ze świątynią Taishan, której mnich zasadził około 963 roku na szczycie góry świątynnej kilka krzewów chińskiego drzewa herbacianego (Camellia sinensis). Ponieważ był on bardzo pracowitym mnichem, który dzień i noc doglądał małego ogródka herbacianego, Budda zaszczycił go wizytą i uczynił go strażnikiem góry. Od tego czasu organiczny ogród Taishan znajduje się pod ochroną Buddy i udało mu się wyhodować absolutnie niesamowitą herbatę.

Oto dwa sposoby, aby się nią cieszyć. My, podobnie jak wielu innych miłośników herbaty, zalecamy przygotowywanie jej w zimnej wodzie.

Wsypać 6 gramów liści herbaty do czajniczka i zalać 1 litrem wody źródlanej o temperaturze pokojowej. Pozostawić do zaparzenia, na przykład w lodówce na 8 godzin. Długość trwania naparu zależy od Waszych preferencji. Napar będzie smakował inaczej z godziny na godzinę.
Wrzućić 2 gramy liści herbaty do czajniczka i zalać je 150 ml gorącej wody. Parzyć przez 1-2 minuty. Proces ten można powtórzyć dwukrotnie.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

China Misty green BIO zalać wodą o temperaturze 70 ̊C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml
Do parzenia herbaty w czajniczku należy dodać 1 łyżeczkę.
Czas naparu to 1-2 minuty (filiżanka pod przykryciem), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


JAPAN BIO SENCHA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN BIO SENCHA - zielona herbata

Japoński Miyazaki jest nie tylko popularnym ośrodkiem turystycznym. Wyspę Kiusiu uwielbiają również eksperci od  herbat zielonych. Bio Sencha jest typowym przykładem lokalnego produktu tradycyjnego. Doskonała herbata ze świeżym i lekkim smakiem nadaje się do picia przez cały dzień. Ogrody herbaciane, w których rośnie, rozkładają się na wyższych wysokościach nadmorskich, a rośliny tej herbaty uprawiane są ekologicznie. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
65,5 zł /250 g 26,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 6. 6. 2023

CHINA MIST AND CLOUD TEA BIO - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA MIST AND CLOUD TEA BIO - zielona herbata

Jesteśmy nieugięci w naszych wysiłkach dać Ci najlepszą herbatę. Dlatego do naszej oferty premium delikatesów zaliczamy Chiny mgła i chmura, ekologiczny zielony klejnot w górach zasłoniętych przez chmury i mgłę. Ekskluzywna marka omami swoim świeżym aromatem i słodkim smakiem każdego matadora herbaty. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
75,1 zł /250 g 30,0 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 6. 6. 2023

TANZANIA FOP LUPONDE BIO - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

TANZANIA FOP LUPONDE BIO - zielona herbata

W sezonie dziennie jest zebrane do 80 kilogramów liści herbaty. To nie jest dużo. Ale w Tanzanii w ogrodzie Luponde więcej niż o ilość dba się o jakość. Lokalna zielona BIO herbata została certyfikowana już w roku 1994. Posiada doskonały, pełny smak i kwiatowy aromat. Można ją pić w ciągu dnia. Należy do tych herbat, które zawierają tylko tyle kofeiny ile trzeba, aby pobudzić umysł i ciało. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
69,4 zł /250 g 27,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 6. 6. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »