Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

CHINA GOLDEN TIPPY PU ERH KING SIMAO

Kod: 1469

Nam się bardzo podoba. A jeśli wybieracie rzadką, przyjemnie ziemistą i silnie aromatyczną herbatę, spodoba się Wam również. Pu Erh z prowincji Simao to uczta dla cennych chwil i cennych gości. Rósł w wysokich górach, był zbierany i przetwarzany ręcznie, podróżował starannie zapakowany. Teraz jest tutaj, aby zadowolić Was  kolorem, smakiem, aromatem i kształtami liści. Zanurzcie się w jednej z najlepszych czerwonych herbat z Yunnanu.

Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 11. 8. 2020
Duże opakowanie:
815,5 zł brutto
412,0 zł brutto
229,6 zł brutto
Małe opakowanie:
97,8 zł brutto
52,9 zł brutto
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Simao
Smak
Smak:
Słodki, ziemisty
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
2300

Skład

Czerwona herbata CHINA GOLDEN TIPPY PU ERH KING SIMAO 100%

Napar i smak herbaty

China Golden Tippy Pu Erh King Simao po zalaniu gorącą woda daje napar koloru głębokiego bursztynu, a przy użyciu większej liczby liści do ciemnobrązowo-czarnego. Ponieważ jest to herbata, którą można wielokrotnie zalewać, za każdym razem możecie wyczarować inny odcień naparu. Jednak we wszystkich przypadkach cieszcie się na typowy ziemisty smak Pu Erh. W tym przypadku prawie delikatny, ze śladami miodu. Aromat jest mocny, ogólnie rzecz biorąc ta herbata jest niezwykle harmonijna i przyjemnia.

Pochodzenie herbaty

Koneserom herbaty nie trzeba przedstawiać Chin i ich słynnych ogrodów. Eksport dominującym eksporterem głównie zielonej herbaty wyceniono w 2018 roku na 1,5 mld dolarów. China Tea Marketing Association szacuje, że w tym samym roku chińscy producenci wyprodukowali 2,8 miliona ton herbaty, z czego 330 tysięcy ton zostało wyeksportowanych. Według statystyk jest to około 10 procent rocznego wzrostu. Ale fakt, że Chiny od stuleci są światowymi gigantami herbacianymi, nie oznacza, że liście herbaty są uprawiane i przetwarzane tylko w najwyższych ilościach. Chińskie herbaty należą do najlepszych. Tysiące lat doświadczenia, które właściciele ogrodów przekazywali z pokolenia na pokolenie, niczego nie prześcigną. A wybór jest niesamowity - białe, zielone, żółte herbaty, oolongi, formowane, dymne, pachnące herbaty. Nie brakuje oczywiście herbat czerwonych (czarne dla Europejczyków) i dodatkowo sfermentowane  Pu Erhy.

Pu Erh ma specjalny, nie dla każdego miły charakter. Ale jeśli go „wypijecie” zyska Was na zawsze. Dlatego zalecamy, aby zacząć od najwyższej jakości Pu Erh, aby nie zniechęcić się specyficzną ziemistością aż „stęchlizną” gatunków o niższej jakości.

Z China Golden Tippy Pu Erh King Simao tego nieprzyjemnego doświadczenia unikniecie na 100%. Sprowadziliśmy tę rzadkość z okręgu Simao, położonego w prowincji Yunnan w Chinach. Simao to jedno z miejsc historycznie związanych z handlem herbatą. Dzielnica była punktem wyjścia do transportu herbaty z Yunnanu, Tybetu i Indii do Dali, Lijiang i Lhasy. Obszar rozciąga się w subtropikalnej strefie monsunowej. Bardzo często padają deszcze, klimat jest wilgotny, a wiatr zwykle łagodny. Średnia roczna temperatura wynosi około 18 ⁰C, zimy są chłodne, lato gorące.

Klimat i pogoda w Simau mają znaczący udział w wyjątkowości chińskiego Golden Tippy Pu Erh King Simao. Kolejna część zasług należy do miejscowych pracowników i umiejętności właścicieli ogródków herbacianych. Produkcja wysokiej jakości Pu Erh to kwestia wieloletniego doświadczenia. Pu Erhy jest wytwarzany z pośredniego Mao Cha (zielonej, poddanej obróbce parą zielonej herbaty, sprasowanej w placek) lub bezpośrednio z suszonych na słońcu liści herbaty. W tym przypadku suche liście są ułożone w stosy, zwilżone wodą i pokryte plandekami. Herbata dzięki parze zwiększy temperaturę do 60 ° C i fermentuje 3 miesiące. 

Gdy osiągnie niezbędne parametry, pracownicy rozgrzebią stos, pozwolą herbacie wyschnąć, a następnie sortują ją lub prasują w różne kształty. W tym przypadku liście pozostały w postaci sypanej herbaty. Dzięki temu możemy cieszyć się pięknymi złotymi tipsami i długimi, nie połamanymi liśćmi.

Efekty herbaty

Pu Erh
Efekty pu erhu

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Herbatę zalać wodą w temperaturze 100 °C w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml.
  2. Do herbaty w imbirku dodać 1 łyżeczkę więcej.
  3. Czas zaparzenia wynosi 3-5 minuty (pod przykryciem), a następnie odcedzić .
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu


PERMANENT SITKO DO HERBATY ROZMIAR M
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERMANENT SITKO DO HERBATY ROZMIAR M

 Specjalnie dobrane sitko ze stałego materiału, które nie przepuszcza zapachów ani smaków. Dla większego zadowolenia z pełnego smaku napoju jest zaopatrzone w pokrywę, która jest stosowana do przykrywania sitka podczas parzenia, a następnie po ekstrakcji napoju pokrywa służy do odkładania sitka. Sitko nadaje się do mycia w zmywarce do naczyń. Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Wtorku, 11. 8. 2020
34,6 zł brutto

FILTR PAPIEROWY S - DO KUBKA
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

FILTR PAPIEROWY S - DO KUBKA

 Nie ma nic łatwiejszego niż filiżanka herbaty przygotowanej przez bibułę filtracyjną. Filtry papierowe są wykonane z bardzo miękkiego materiału,który nie wchłania zapachów i smaków. Pakiet zawiera 100 filtrów do herbaty. Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Wtorku, 11. 8. 2020
15,7 zł brutto

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


15% ZNIŻKA
PU  ERH  STD
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH STD

Jest  zdrowsza niż myślisz. Jeśli zastanawiasz się, jak wyglądała, smakowała i pachniała herbata dwa tysiące lat temu, pozwól sobie Pu Erh. Tajemnicza podwójna fermentacja daje Pu Erh magiczne zdolności. Nie na darmo jest nazywana chińską penicyliną.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 11. 8. 2020
Duże opakowanie:
78,8 zł brutto
42,9 zł brutto
24,9 zł brutto
Małe opakowanie:
12,1 zł brutto
7,6 zł brutto

PU ERH MINI TOU CHA -15 lat
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH MINI TOU CHA -15 lat

 Ten czterogramowy smakołyk to prawdziwy unikat wśród herbat. Minęło piętnaście lat, aby dojrzał i stał się jednym z najlepszych herbat na świecie. Pu Erh Mini Tou Cha jest właściwym wyborem dla miłośników herbaty i smakoszy subtelnych naparów. Kto pije, nie spotka się z żadną goryczką, w ustach rozpłynie się lekko słodkie i bardzo bogate ciepło.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 11. 8. 2020
Duże opakowanie:
267,8 zł brutto
138,0 zł brutto
77,9 zł brutto
Małe opakowanie:
34,5 zł brutto
19,5 zł brutto

CHINA PHOENIX DAN CONG - oolong
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA PHOENIX DAN CONG - oolong

Rzadka chińska herbata, która kiedyś była częścią tradycyjnych rytuałów przy najrzadszych okazjach a za panowania dynastii Sung, została uznana za środek płatniczy za cesarskie dziesięciny. Nawet dzisiaj nosi ona znak doskonałości i dlatego nic dziwnego, że utrzymuje stałą pozycję wśród 50 najsłynniejszych herbat w Chinach. Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 11. 8. 2020
Duże opakowanie:
940,2 zł brutto
474,2 zł brutto
264,1 zł brutto
Małe opakowanie:
112,3 zł brutto
60,4 zł brutto
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »