Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

CEYLON PEKOE RUHUNA - czarna herbata

Kod: 1483

Cejlon czy Sri Lanka? Wyspa krwi lwa lub olśniewający kraj? Niezależnie od tego, czy wolicie  starą, czy nową nazwę wyspy graniczącej z Indiami, jedno jest pewne. Lokalni hodowcy są mistrzami w swojej dziedzinie, a ich czarna herbata jest jedną z klasyków, o której nie należy zapominać.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
51,3 zł /250 g 20,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Cejlon
Region
Region:
Ruhuna
Smak
Smak:
Pikantny , Lekko ściągająca
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
600m

Skład

Czarna herbata CEYLON PEKOE RUHUNA 100%

Napar i smak herbaty

Napar koloru przypominający rozpuszczoną mleczną czekoladę i smak, który pochłonie Was pikantnymi tonami i przyjemnie cierpkim zakończeniem.

Pochodzenie herbaty

Sri Lanka oferuje kilka znaczących lokalizacji herbaty, a jednym z nich jest region Ruhuna. Obszar ten, położony w prowincji południowej, jest źródłem naturalnego piękna. Z jednej strony  malownicze fale wzgórz podczas gdy z drugiej zaś w tajemniczej dżungli dzikie lamparty, słonie i niedźwiedzie czają się na poszukiwaczy przygód.

Historia uprawy krzewów herbacianych w Ruhuna jest stosunkowo krótka w porównaniu do innych supermocarstw herbacianych. Krajobraz zawsze był żyzny z powodu bogatej w składniki odżywcze gleby i dużej ilości wilgoci ze strefy monsunowej, ale rolnicy woleli inne uprawy. Zmieniło się to na początku XX wieku i wkrótce mocna i pełna w smaku czarna herbata z Ruhany stała się fenomenem.

Plantacje herbaty znajdujące się na wysokości około 600 metrów są typowe dla Ruhany. Dzięki unikalnemu połączeniu klimatu i krajobrazu, tak zwane nisko rosnące krzewy herbaciane szybko się rozwijają, a także są gęsto wypełnione długimi, jędrnymi i nieskazitelnymi liśćmi.

Szybki wzrost drzew pozwala na całoroczny zbiór. Zbiera się tylko pekoe, co jest wyrazem charakterystycznym dla herbat z Indii i Sri Lanki. Wskazuje to dwa górne liście, które są najbardziej intensywne w smaku. Liście te są luźno zwinięte, a po wyschnięciu uzyskują specyficzny czarny kolor. Napar z Cejlonu Pekoe Ruhun nie zaprzecza swojemu pochodzeniu z byłej kolonii brytyjskiej. Jest absolutnie pyszny z mlekiem i pokochacie go jako herbatę śniadaniową.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


CEYLON  HIGH GROWN OP - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CEYLON HIGH GROWN OP - czarna herbata

Doskonała jakość za przystępną cenę - to jest cejlońska czarna herbata, którą odkryliśmy w czasie  naszej podróży do najlepszych ogrodów herbacianych świata. Rośnie wysoko nad morzem,  zbierana jest ręcznie i charakteryzuje się niepowtarzalnym zapachem i subtelną słodyczą. Przyjemnie delikatny Ceylon High Grow OP można śmiało umieścić w dziesiątce TOP  czarnej herbaty. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
65,7 zł /250 g 26,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

CEYLON OP 1 PETTIAGALLA - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CEYLON OP 1 PETTIAGALLA - czarna herbata

Słuchajcie, słuchajcie! Przynosimy miękką, słodkawą i aromatyczną czarną herbatę z Cejlonu. Prawdziwa Azja na wasze biurko w najwyższej świeżości i za wygodną cenę. Spędź dzień pełen energii, inspiracji i radości. Cejlońska herbata jest świeża i ciepła. Ich picie zapobiega chorobom i odgania posępny i zły nastrój. Kto kupuje, temu wyjdzie na dobre. Koniec wiadomości! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
57,9 zł /250 g 23,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

CEYLON  ORANGE PEKOE - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CEYLON ORANGE PEKOE - czarna herbata

Dwa słowa: czyste i świeże. Ceylon Orange Pekoe ma to co najlepsze, czego od czarnej herbaty oczekujemy. Bardzo dobra o wysokiej jakości i bardzo zachęcająca. Klasyka z prowincji, gdzie herbata jest uprawiana od 1870 roku, nie zawiedzie. Lekko pikantna herbata rozgrzeje zdrętwiałe palce i doda energii podczas wędrówki zaśnieżonymi szlakami. Dotrzeć do niej można także w upalne letnie popołudnie w mieście -  przyniesie Ci dobry nastrój i chęć do dalszej pracy. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
43,8 zł /250 g 17,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »