Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

CEYLON PEKOE RUHUNA - czarna herbata

Kod: 1483

Cejlon czy Sri Lanka? Wyspa krwi lwa lub olśniewający kraj? Niezależnie od tego, czy wolicie  starą, czy nową nazwę wyspy graniczącej z Indiami, jedno jest pewne. Lokalni hodowcy są mistrzami w swojej dziedzinie, a ich czarna herbata jest jedną z klasyków, o której nie należy zapominać.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
50,4 zł /250 g 20,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Cejlon
Region
Region:
Ruhuna
Smak
Smak:
Pikantny , Lekko ściągająca
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
600m

Skład

Czarna herbata CEYLON PEKOE RUHUNA 100%

Napar i smak herbaty

Napar koloru przypominający rozpuszczoną mleczną czekoladę i smak, który pochłonie Was pikantnymi tonami i przyjemnie cierpkim zakończeniem.

Pochodzenie herbaty

Sri Lanka oferuje kilka znaczących lokalizacji herbaty, a jednym z nich jest region Ruhuna. Obszar ten, położony w prowincji południowej, jest źródłem naturalnego piękna. Z jednej strony  malownicze fale wzgórz podczas gdy z drugiej zaś w tajemniczej dżungli dzikie lamparty, słonie i niedźwiedzie czają się na poszukiwaczy przygód.

Historia uprawy krzewów herbacianych w Ruhuna jest stosunkowo krótka w porównaniu do innych supermocarstw herbacianych. Krajobraz zawsze był żyzny z powodu bogatej w składniki odżywcze gleby i dużej ilości wilgoci ze strefy monsunowej, ale rolnicy woleli inne uprawy. Zmieniło się to na początku XX wieku i wkrótce mocna i pełna w smaku czarna herbata z Ruhany stała się fenomenem.

Plantacje herbaty znajdujące się na wysokości około 600 metrów są typowe dla Ruhany. Dzięki unikalnemu połączeniu klimatu i krajobrazu, tak zwane nisko rosnące krzewy herbaciane szybko się rozwijają, a także są gęsto wypełnione długimi, jędrnymi i nieskazitelnymi liśćmi.

Szybki wzrost drzew pozwala na całoroczny zbiór. Zbiera się tylko pekoe, co jest wyrazem charakterystycznym dla herbat z Indii i Sri Lanki. Wskazuje to dwa górne liście, które są najbardziej intensywne w smaku. Liście te są luźno zwinięte, a po wyschnięciu uzyskują specyficzny czarny kolor. Napar z Cejlonu Pekoe Ruhun nie zaprzecza swojemu pochodzeniu z byłej kolonii brytyjskiej. Jest absolutnie pyszny z mlekiem i pokochacie go jako herbatę śniadaniową.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


EARL GREY – czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

EARL GREY – czarna herbata

Stara, dobra klasyka. Czarny Earl Grey należy w wielu rodzinach do niezbędnego wyposażenia. Ciekawi was, dlaczego ludzie od Manchesteru po Tokio kochają tę herbatę? My to wiemy. Ma bowiem wyśmienity smak oraz wyjątkowe zdolności pobudzające. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
44,5 zł /250 g 17,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023

CEYLON  ORANGE PEKOE - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CEYLON ORANGE PEKOE - czarna herbata

Dwa słowa: czyste i świeże. Ceylon Orange Pekoe ma to co najlepsze, czego od czarnej herbaty oczekujemy. Bardzo dobra o wysokiej jakości i bardzo zachęcająca. Klasyka z prowincji, gdzie herbata jest uprawiana od 1870 roku, nie zawiedzie. Lekko pikantna herbata rozgrzeje zdrętwiałe palce i doda energii podczas wędrówki zaśnieżonymi szlakami. Dotrzeć do niej można także w upalne letnie popołudnie w mieście -  przyniesie Ci dobry nastrój i chęć do dalszej pracy. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
43,8 zł /250 g 17,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023

ASSAM TGFOPI MARGERITA - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ASSAM TGFOPI MARGERITA - czarna herbata

Najpierw możesz zidentyfikować najlepszą herbatę według nazwy, zgodnie ze swoim gustem. Assam z okręgu Margerita ma pięć liter i jedną cyfrę. Na pierwszy rzut oka okazuje się, że jest to przysmak najbardziej delikatnej herbaty o dużym udziale najmłodszych płatków. Po zalaniu go gorącą wodą otrzymasz mocny, świeży i słodki napój. Assam TGFOPI Margerita jest najlepszy do śniadania, ale działa również dobrze późnym popołudniem. Zapewnia energię dla pracy lub nauki. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
43,2 zł /250 g 17,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »