Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Yun Ming - zielona herbata

Kod: 430

Zielony klasyk już od setek lat powstaje w Yunnan. W związku z tym zasłużyła na miano prababki zielonych herbat, a jednocześnie stała się prawdziwie szlachetną odmianą. Chodzi o herbatę tylko minimalnie fermentowaną, dzięki czemu zachowuje wiele cennych substancji i rzadkich właściwości sensorycznych. W smaku Yun Ming rozpoznacie słodkie i lekko cierpkie nuty, zarejestrujecie również piękny kwiatowy aromat.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
68,7 zł /250 g 27,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 7. 3. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Yunnan
Smak
Smak:
Lekko kwiatowy, Delikatny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór

Skład

Zielona herbata Yun Ming 100%

Napar i smak herbaty

Zielona herbata Yun Ming daje napar o jasno żółtym kolorze z przyjemnym błyskiem. Smak można określić jako subtelny, słodkawy i kwiecisty. Typowa dla zielonych herbat goryczka w tym przypadku jest tylko bardzo łagodna. Jeśli chodzi o aromat, rozpoznacie w nim egzotyczne kwiaty.

Herbata smakuje doskonale zarówno jako gorąca jak i mrożona. W zimie rozgrzeje i doda energii, w lecie orzeźwi.

Pochodzenie herbaty

Prowincja Yunnan należy do najsłynniejszych chińskich herbacianych regionów. Rozpościera się przy południowo-zachodniej granicy kraju, jest pokryta górami i przepływa przez nią wiele ważnych rzek. Łagodny, obfitujący w opady klimat Yunnan jest bardzo korzystny dla krzewów herbaty chińskiej (Camellia sinensis). Nic w tym dziwnego, że miejscowi plantatorzy uprawiają je od ponad 2000 lat.

Legenda głosi, że za czasów dynastii Shang i Zhou wyłącznie cesarze mogli pić zieloną herbatę. Dynastia Ming (od której ta herbata „zapożyczyła” nazwę) zapisała się w historii innowacjami w chińskich ceremoniach parzenia herbaty, syn cesarza Ming Zhu Yuanzhang ustanowił nawet Prawo Parzenia Herbaty. Zaproponował również proste metody przyrządzania herbaty oraz opisał atmosferę, jaka powinna towarzyszyć obrzędom. Według niego na przykład: „Otoczenie powinno być naturalne i przyjemne”, lub: „Umysł powinien być otwarty i skupiony”.

Pozwolimy sobie na przytoczenie jeszcze jednej zasady, której hołdowała ta znamienita osoba. Dużą wagę przywiązywał do wody, z której ma być przygotowywana herbata. „Woda jest matką herbaty. Zapach herbaty kształtuje się za pośrednictwem wody. Bez wody nie ma niczego.”, twierdził.

Jego słowa są aktualne do dziś. Jakość, temperatura i ilość wody, którą zalewamy liście herbaty, mają niebagatelny wpływ na właściwości otrzymanego napoju. W przypadku mocno zwiniętych liści Yun Ming należy pamiętać o tym, że infuzja może być wolniejsza niż w przypadku innych rodzajów zielonych herbat. Dlatego proponujemy nieco poeksperymentować i poszukać optymalnych proporcji wszystkich parametrów wejściowych. Jesteśmy przekonani, że szybko odnajdziecie swój ideał i zakochacie się w nim.

Jak wspomnieliśmy na wstępie - Yun Ming słynie również z tego, że liście zielonej herbaty podczas przetwarzania nie przechodziły prawie żadnej fermentacji. Dlatego są jasnego koloru i zachowały wiele cennych substancji.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1.Zieloną herbatę zalewamy wodą o temper.70-80°C w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml.

2. Parząc herbatę w dzbanku wsypujemy 1 łyżeczkę dodatkowo.

3. Czas parzenia to 2-3 minut (filiżanka pod przykryciem) a następnie przecedzamy.

 

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


WANILIOWA ŚLIWKA - owocowa herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

WANILIOWA ŚLIWKA - owocowa herbata

Ukryj słodycze i ptasie mleczko. Gdy dzieci domagają się słodyczy, odwróć ich uwagę pachnącą, kolorową, a przede wszystkim zdrową herbatą owocową Wanilia śliwkowy zapach. Spróbuj – przekonasz się, że maluchy szybko zapomną o słodyczach. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
79,6 zł /250 g 31,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 7. 3. 2024

ASSAM TGFOP 1 -  czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ASSAM TGFOP 1 - czarna herbata

Nie gotuj wody na herbatę zbyt długo. Wsyp herbaciane liści do nagrzanego garnka i zalej. Zaparz przez trzy minuty i możesz już bursztynowy napój rozlewać do filiżanek. Podaj ją swoim przyjaciołom podczas wspólnej pogawędki.  Dokładnie dla takich momentów narodziła się  czarna herbata z Assam. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
68,3 zł /250 g 27,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 7. 3. 2024

ASSAM TGFOP1 SECOND FLUSH MONIPUR - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ASSAM TGFOP1 SECOND FLUSH MONIPUR - czarna herbata

Ta herbata Assam, dostaje pięć gwiazdek we wszystkich kategoriach! Lokalni obywatele piją herbatę  bardzo mocną i bardzo słodką. Dodają do niej mleko, w Himalajach  jeszcze zdobią ją kardamonem i innymi przyprawami. Rozlewają ją do małych filiżanek i podają do niej ciasto. W Indiach zaś picie herbaty  w ciągu dnia to chwilą dla rozmów, rozważań, podejmowania decyzji.  Pozwól się zainspirować! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
55,1 zł /250 g 22,0 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 7. 3. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »