Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł

YERBA MATE DETOX

Kod: 886
Ocena: bardzo dobra, 1 recenzje

Najbardziej południowe państwo Brazylii jest najbogatsze tak samo najbardziej odwiedzane. Rio Grande do Sul oferuje piękne góry, głębokie kaniony, długie plaże i niezwykle zróżnicowaną florę i faunę lasu deszczowego. I co więcej? W kraju ograniczonym Atlantykiem, Argentyną i Urugwajem, rośnie najszlachetniejsza odmiana Yerba Mate. Dodaliśmy tylko ostropest i melisę - doświadczenie smakowe jest doskonałe.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
50,9 zł /250 g 20,4 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 24. 6. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Brazylia
Region
Region:
Rio Grande do Sul
Smak
Smak:
Suszonych śliwek
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat

Skład

Yerba Mate 90%, Owoc ostropestu, Melisa, Aromat śliwkowy

Napar i smak herbaty

Yerba Mate Detoks jest podstawowym surowcem. Ziemistość, dymność i lekka gorycz Mate jest złagodzona melisą. Dodajmy, że w tym przypadku typowo smakowe zabarwienie Mate jest niezwykle łagodne i gładkie. Dowodem jest wyjątkowy sposób uprawy Ostrokrzewu Paragwajskiego, z którego jest mate produkowana.

Pochodzenie herbaty

Porto Alegre do świata eksportuje głównie obuwie, tytoń, samochody, ziarna i wołowinę. Manuaka jednak bardziej interesuje produkcja tutejszego Yerba Mate, czyli unikalną metodą przetworzone liście ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex paraguariensis). W przypadku tej rośliny trzeba przypomnieć, że jest uprawiana na zacieniowanych plantacjach w miejscowych wzgórzach. Dzięki temu Yerba Mate z Rio Grande do Sul awansuje do najszlachetniejszych odmian na świecie.

Liście wiecznie zielonego drzewa, który dorasta do 20 metrów są zbierane razem z gałązkami. Rolnicy ręcznie wkładają je do worków i pozostawiają do spontanicznej fermentacji. Gdy proces jest zakończony liście zostają narażane na krótkie działanie wysokiej temperatury. Następnie materiał jest suszony i grubo zmielony. Yerba Mate dojrzewa ponownie w workach przez 12-24 miesięcy.

Spożycie napojów, którego "odkryli" południowoamerykańscy Indianie plemienia Guarani, należy do lokalnej kultury od setek lat. Miejscowi korzystają z jego właściwości do zwiększania fizycznej i psychicznej wytrzymałości oraz potencjału do koncentracji. Tradycyjni uzdrowiciele polecają picie Yerba Mate w celu złagodzenia apetytu, regulacji metabolizmu i wsparcia trawienia.

Tradycyjnie Mate przygotowuje się i podaje w wydrążonej tykwie owocu tzw. kalabasie pijąc przez rurkę z sitkiem – bombilla. Mate można przygotować jak gorące tak i mrożone.

Drugim składnikiem Yerba Mate Detoks są nasiona ostropestu, którego skutki zdrowotne zainteresowały już starożytnego lekarza Disokorida. Rozdrobnione dojrzałe nasiona mogą dzięki substancji zwanej sylimaryna pozytywnie działać na czynność wątroby i metabolizm. Tradycyjna medycyna dobrze ocenia jego właściwości w działaniu na układ sercowo naczyniowy, łagodzenia migreny lub zawrotów głowy. 

Ostatnim ziołem w tej herbacie jest popularna melisa. Jedna z podstawowych roślin każdego herbarza, przydatna jest w sytuacjach stresowych, pomaga w zdrowym śnie i ludowi uzdrowiciele przypisują ją przy skurczach przewodu pokarmowego.

Efekty herbaty

Yerba Mate
Efekty yerba mate
Melisa
Efekty melisy

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1-2 łyżeczki na 200 ml

Sposób przygotowania

  1. 1-2 łyżeczki Mate wsypujemy do filiżanki (200 ml) i zalewamy 70-80°C gorącą wodą.
  2. Pozostawić maks. 3-5 minuty do zaparzenia, potem przecedzić. Im dłużej pozostawisz do zaparzenia tym bardziej napar jest pobudzający. Po 5 minutach zaczyna herbata gorzknieć.
  3. Z jednej dawki można wytworzyć jeszcze kolejne napary.
  4. Herbatę można przyprawić cytryną i syropem klonowym.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

9. 6.

Ocena: bardzo dobra
Bardzo dobra bez specyficznej goryczki.

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


SENCHA ŻURAWINOWO-TRUSKAWKOWA – zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

SENCHA ŻURAWINOWO-TRUSKAWKOWA – zielona herbata

Gdybyśmy chcieli być troszkę grubiańscy, napiszemy wprost: Niebo w gębie! Sencha żurawinowo-truskawkowa jest dla miłośników zielonych herbat tym, co najlepsze. Przynosi same korzyści. Z jednej strony dzięki czystej i świeżej Senchy, z drugiej zaś dodatku sensacyjnych czerwonych owoców. Truskawki dodają słodkiej nuty, żurawina podkreśla smak kwaskowatym trelem. Razem zagrają symfonię pełną witamin, antyoksydantów i minerałów. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
50,8 zł /250 g 20,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 24. 6. 2024

CHINA SENCHA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA SENCHA - zielona herbata

W historii zielonej herbaty znajdziemy kamień milowy, z którego wywodzi swoją długą tradycję picia i początek wielkiej popularności. Jest to Yojoki Kissa, książka o herbacie, w której w 1191 roku opisano pięć najważniejszych organów, na które herbata pozytywnie wpływa. Sprawdź na własne oczy, że autor obszernego pliku mnich Eisai, miał rację.. Spróbuj prawdziwej chińskiej zielonej herbaty. Nie proszek, tylko całe liście! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
38,1 zł /250 g 15,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 24. 6. 2024

ALLADYN - mieszanka
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ALLADYN - mieszanka

Niezwykle słodki i cudownie świeży - to nasza mieszana herbata Aladyn. Podobnie jak w bajce. Wystarczy ugotować i spełniają Ci  się trzy życzenia - lekko odmładza, odgania stres i uruchamia metabolizm. W dzisiejszym gorączkowym świecie nie ma nic lepszego.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
79,4 zł /250 g 31,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 24. 6. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »