Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

MOZAMBIK OP1 MONTE METILILE BIO - czarna herbata

Kod: 1618

Właściciele plantacji Monte Metilile w Mozambiku postawili na ekologiczny sposób uprawy drzewek herbacianych, a ich zbiory przekroczyły wszelkie oczekiwania! Produkowana metodą ortodoksyjną czarna herbata o delikatnie słodkawym smaku z nutkami owoców zapisze się złotymi zgłoskami w Waszym herbacianym sercu. Mozambik bowiem powraca go grona głównych producentów herbat najwyższej jakości. Nie przegapcie jej.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
37,4 zł /250 g 14,9 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Mosambik
Region
Region:
Mount Namuli
Smak
Smak:
Owocowy, Słodki
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1200 m
BIO
BIO:
Tak

Skład

Herbata czarna Mozambik OP1 Monte Metilile BIO 100%

Napar i smak herbaty

Czarna herbata Mozambik OP1 Monte Metilile BIO wyróżnia się delikatnością, smakiem słodu oraz lekkim muśnięciem świeżych owoców. Jej wielowątkowy smak jest urzekający, zachęca do wzięcia kolejnego łyku i pozostawia na podniebieniu bardzo przyjemne uczucie świeżości. Napar jest płomiennie bursztynowy o słodkawym, świeżym oraz lekko trawiastym aromacie.

Pochodzenie herbaty

Historia uprawy i produkcji herbaty w Mozambiku jest mocno zagmatwana. Podobnie jak dzieje całego kraju w południowo-wschodniej Afryce. Republika Mozambiku jest obmywana przez wody Oceany Indyjskiego i jak powszechnie wiadomo, jej terytorium zostało odkryte przez Vasco da Gama w trakcie jego morskich wypraw. Od roku 1505 aż do 1975 Mozambik był pod kontrolą Portugalii. I niemal natychmiast po odzyskaniu niepodległości wybuchła tam 15-letnia wojna domowa…

Pod względem uwarunkowań geograficznych wspomnijmy, że Republika Mozambiku jest porównywalna obszarem np. z Turcją, a ilością obywateli np. z Koreą Północną (która jest jednak prawie 7-krotnie mniejsza). W Mozambiku panuje klimat tropikalny, pory roku można podzielić na dwie - od października do marca w kraju jest wilgotno, a od kwietnia do września sucho.

Plantacja Monte Metilile położona jest na wysokości 1 100 metrów nad poziomem morza. Dzięki żyznej glebie, na której rosną chińskie krzewy herbaciane (Camellia sinensis) oraz idealnym warunkom klimatycznym, produkuje herbatę wyjątkowej jakości. Mimo tego, że wywodzi się z Mozambiku jest to herbata z najwyższej półki i dodatkowo posiada certyfikat pochodzenia organicznego. Wieści o jej jakości rozniosły się na cały świat, dlatego popyt na nią stale rośnie. Monte Metilile należy do nielicznych tamtejszych plantacji, które po długiej przerwie spowodowanej wojną domową wracają do swojej świetności. Znaczną część niepielęgnowanej od ponad dwudziestu lat plantacji przejął nasz partner Cha de Magoma. Dzięki starannemu doborowi krzewów herbacianych, codziennej mozolnej pracy i wykorzystaniu nowoczesnych maszyn udaje mu się uprawiać, zbierać i produkować naprawdę wspaniałą herbatę. Jako ciekawostkę można przytoczyć, że listki herbaty są zbierane ręcznie – podobnie jak to bywa w przypadku herbat wytwarzanych metodą ortodoksyjną i CTC na całym świecie.

Ta czarna herbata wyróżnia się delikatnie zwiniętymi listkami z dużą zawartością złotawych tipsów. Tak piękny wygląd, któremu oczywiście towarzyszy niepowtarzalny smak i specyficzny aromat, można uzyskać jedynie dzięki wspomnianemu wcześniej ręcznemu zbieraniu i delikatnej obróbce. Postępowanie ortodoksyjne oparte jest na tradycyjnej chińskiej metodzie i obejmuje ręczne zbieranie, więdnięcie listków herbaty, rolowanie, fermentację i suszenie. Na zakończenie herbatę poddaje się selekcji i pakuje.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Czarną herbatę Mozambik OP1 Monte Metilile BIO zalewamy gotującą się wodą o
    temperaturze 100°C w stosunku 1 łyżeczka do herbaty na 150-200 ml.
  2. Parząc herbatę w dzbanku wsypujemy 1 łyżeczkę dodatkowo.
  3. Czas parzenia to 3-5 minut (filiżanka pod przykryciem) i przecedzamy.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


SUMATRA BOP1 BAH BUTONG – czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

SUMATRA BOP1 BAH BUTONG – czarna herbata

Kiedy spróbujecie, będziecie zachwyceni. Czarna herbata z równika to wyjątkowo orzeźwiający, mocny i pikantny napój. W glebie wulkanicznej Sumatry rodzi się herbata o zrównoważonym profilu smakowym, atrakcyjnym w zimie i w lecie. Miłośnicy herbaty bardzo dobrze znają plantację Bah Butong. Podobnie jak zasadę cieszenia się herbatą: Pij swój napój gorący i wzbogacony, byś był zawsze zaspokojony.   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
42,3 zł /250 g 16,9 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023

JAVA BOP1 PASIR MALANG - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAVA BOP1 PASIR MALANG - czarna herbata

Najbardziej zaludniona wyspa na świecie i jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych. Java jest słynna dzięki wulkanom, Parku Narodowym, Pałacu wodnego, rynku ptaków i kompleksu świątynnego. Jej herbata? Mimo że nie jest jej dużo, osiąga dobrą jakość. Kto miał okazję jej spróbować, porównuje ją do herbaty z Darjeeling Java z drugiego zbioru. Pełna, pikantna i pięknie pachnąca. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
31,5 zł /250 g 12,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023

RUKERI RWANDA OP BIO - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

RUKERI RWANDA OP BIO - czarna herbata

Jedna z najlepszych afrykańskich herbat smakuje słodko karmelowo. Raz dwa ulegniecie jej pełnemu i autentycznemu smakowi. Organiczna czarna herbata Rukeri Rwanda OP pochodzi z wzgórz nad jeziorem Kivu. Miejscowe plantacje słyną z wysokiej jakości herbat, nic więc dziwnego, że istnieje duże zapotrzebowanie na ich zbiory. Jeśli tęsknicie za słońcem, wolnością i radością, wybierzcie listeczki z Rukeri. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
54,0 zł /250 g 21,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »