Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł

LUNG CHING IMPERIAL GRADE – zielona herbata

Kod: 1565

Smocza studnia w królewskiej jakości, to najlepsza herbata na dobry nastrój. Lung Ching Imperial Grade zdecydowanie zasługuje na Waszą uwagę. Z cudownych listków o najwyższej jakości przygotujecie napój lekko słodkawy, co nieco cierpki, pachnący kwiatami i przyjemnie dymny. Jej smak i ogólna lekkość sprawią, że poczujecie w ustach naprawdę doskonałą przyjemność. Jest to herbata, którą będzie Wam miła od świtu aż do zachodu słońca.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
119,8 zł /250 g 47,9 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Zhejiang
Smak
Smak:
Orchidea , Umiarkowany
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 10 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
400m - 900m

Skład

Herbata zielona Lung Ching 100%

Napar i smak herbaty

Zielona herbata Lung Ching daje napar koloru jasnożółtego do żółto-zielonego. W zapachu odkryjecie ślady orchidei, w smaku świeżą słodkawość zielonych herbat najwyższej jakości i specyficzny posmak orzechów ukoronowany łagodną dymnością.

Pochodzenie herbaty

Duże, długie, płasko tłoczone liście zielonej herbaty są wyraźnym sygnałem dla ekspertów, że prawdopodobnie mają przed sobą Lung Ching, tak zwaną Smoczą krynicą. A ponieważ zainwestowali w jakość, oczekuje na nich niezwykle przyjemne obcowanie z herbatą.

Swoją historię herbata Lung Ching Imperial Grade rzekomo zaczęła pisać 1700 lat temu. W tum czasie mnisi, którzy do tej pory jako jedyni korzystali z jej orzeźwiających właściwości poczęstowali nią zmęczonych pielgrzymów. Pomogło im to nabrać siły i dobrego samopoczucia a następnie kontynuować swoją podróż. A oni rozgłaszali jej sławę coraz dalej i dalej.

Odmiana ta pochodzi z plantacji w regionu Zhejiang. Jest to obszar na wschodnim wybrzeżu Chin nazywany „kręgosłupem” tego kraju. Jest siłą napędową gospodarki, ma bardzo bogatą kulturę i piękną przyrodę. Wraz z Fujian i Anhui region ten jest jednym z największych na świecie producentów herbaty, skupiającym się na herbatach zielonych. Średnie dzienne temperatury wahają się od 15 do 18 stopni Celsjusza, lata są gorące, zimy chłodne, ale nie mroźne. Jest to ogromną zaletą Zhejiang, ponieważ wiosenne zbiory zielonych herbat mogą osiągnąć niezwykłe właściwości.

Sekrety produkcji herbaty Lung Ching Imperial Grade są pilnie strzeżone przez każdą z plantacji. Dowiedzieliśmy się jedynie, że listki zbierane są przez kobiety i mężczyzn wcześnie rano, a przed udaniem się na plantację nie mogą używać żadnych perfum ani spożywać mocno aromatycznych potraw. Herbata bowiem „wchłania” okoliczne zapachy jak gąbka, które to niekorzystnie wpływają na jej jakość. Po zerwaniu pozostawia się je do zwiędnięcia a następnie wsypuje się do rozgrzanych dużych mis. Poprzez dociskanie do ścianek misy i podrzucanie, listki nabierają ostatecznego kształtu. I nie tylko to – w trakcie kontaktu ze ściankami misy, herbata nabiera pożądanego dymnego aromatu.

 

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Herbatę zieloną Lung Ching Imperial Grade zalewamy wodą o temperaturze 70-80 °C (po ok. 2 minutach od zagotowania), w stosunku 1 łyżeczka do herbaty  150-200 ml.

  2. Do herbaty w imbryku, dodać 1 łyżeczkę więcej.

  3. Czas ekstrakcji wynosi od 2 do 3 minut (pod przykryciem), a następnie odcedzić.

  4. Z tej herbaty można przygotować do 3 naparów.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


PU ERH MINI TOU CHA -15 lat
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH MINI TOU CHA -15 lat

 Ten czterogramowy smakołyk to prawdziwy unikat wśród herbat. Minęło piętnaście lat, aby dojrzał i stał się jednym z najlepszych herbat na świecie. Pu Erh Mini Tou Cha jest właściwym wyborem dla miłośników herbaty i smakoszy subtelnych naparów. Kto pije, nie spotka się z żadną goryczką, w ustach rozpłynie się lekko słodkie i bardzo bogate ciepło.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
105,7 zł /250 g 42,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023

CHINA LUNG CHING 1st GRADE - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA LUNG CHING 1st GRADE - zielona herbata

Studnia smoka w całej okazałości! Tradycyjna zielona herbata z jadeitu pozostawia cudowny zapach. Na pewno warto jej spróbować. Herbata Lung Ching ma pełny, zaokrąglony smak z kwiatowo-korzenną nutą. Jest częścią wielu legend, a mistrzowie herbaty zawsze podają ją według odpowiednich, tradycyjnych rytuałów. Zapoznaj się z instrukcją przygotowania, warto. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
131,9 zł /250 g 52,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023

CHINA MILKY OOLONG PREMIUM
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA MILKY OOLONG PREMIUM

Ktokolwiek nie spróbował jeszcze żadnego z Oolongów, powinien ten błąd jak najszybciej naprawić. Właściwie powinniśmy napisać- ktokolwiek jeszcze nie skosztował żadnego z najlepszych Oolongów. Ponieważ różnice są wyczuwalne również w samych oolongach. Chińska Mleczna Oolong Premium o niewiarygodnie przyjemnym smaku owocowo-śmietankowym idealnie pasuje do Twojej kolekcji najlepszych herbat. Spodoba ci się od razu, kiedy tylko otworzysz torbę. Pachnie nadzwyczajnie. I smakuje… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
160,4 zł /250 g 64,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »