Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

LAPACHO Z POMARAŃCZĄ I CYTRYNĄ

Kod: 937

Jeszcze nie próbowałeś Lapacho? Jeśli chcesz spróbować skarbu z lasów Amazonii, to należy wypić wywar z kory wysokiego drzewa, który chwalili Indianie i Wikingowie oddani temu napojowi. Kosztuj codziennie filiżankę, ale nigdy nie przygotowywuj Lapacho w aluminiowych naczyniach. Lapacho to przyjemny napój z prozdrowotnymi właściwościami.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
50,9 zł /250 g 20,4 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Argentyna
Region
Region:
Misiones
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
835 m

Skład

Lapacho Matto Gosso, Skórka cytryny, Skórka pomarańcza, Naturalny aromat

Napar i smak herbaty

Do klasycznego Lapacho dodaliśmy atrakcyjne smaki, czyli cytryny i pomarańcze. Efektem jest słodko-gorzki napój, delikatnie waniliowy i leciutko cytrusowy. Napar ma kolor miedzi i pachnie naprawdę miło.

Pochodzenie herbaty

Lapacho nie jest zielem lub przyprawą czy owocem. Jest to wewnętrzna kora drzewa Tabebuia impetiginosa, która jest bardzo delikatnie i ostrożnie zbierana więcej niż dwa razy w roku. Należy dodać, że do tych celów są używane tylko ponad 40 letnie drzewa, którym „ta interwencja” nie czyni szkody. Tabebuia impetiginosa rośnie na terenie Boliwii, Peru, Argentyny, Paragwaju i Brazylii. Jest zatem oczywiste, że należy do słynnych „peruwiańskich” skarbów. Wybitne zdolności tej wewnętrznej kory odkryte zostały przez miejscowych Indian. Używali oni wywaru podczas gorączki, trudności w oddychaniu i detoksykacji. Dziś Lapacho jest najczęściej dostępny w postaci tabletek lub wyciągów. Dodawane jest także do kremów lub sprayów. Coraz więcej ludzi jednak stosuje czysty produkt naturalny. Te 20 minut spędzone podczas przygotowywania tego napoju gwarantuje przygotowanie naparu wysokiej jakości i o maksymalnej zawartości cennych substancji.

Tzw „uzdrawiające drzewo” uzyskuje się dzięki delikatnemu zbiorowi. Może być on wykonywany wyłącznie przez wysoko wykwalifikowanych pracowników. Drzewa Tabebuia impetiginosa dorastają do 20 metrów i żyją przez długi czas. Najstarsze z nich jest podobno 700letnie. Wyrastają na nim piękne różowe lub purpurowe kwiaty, liście są owalne, ząbkowane.

Do przyrządzania napojów Lapacho zaleca się stosowanie szkła, porcelany lub pojemników ze stali nierdzewnej. Nie jest wskazane, aby przygotować Lapacho w naczyniu aluminiowym lub mieszać łyżką z aluminium. Może to zmniejszyć działanie tego napoju.

Efekty herbaty

Lapacho
Efekty lapacho
Skórka cytryny
Efekty Skórki z cytryny
Skórka pomarańczowa
Efekty pomarańczowej skórki

Sposób przygotowania

  1. Dawki w zależności od gustu, około 1 łyżkę Lapacho na 1 litr wody. Z tej partii przygotujemy cztery filiżanki herbaty.
  2. Lapacho dodamy do wrzącej wody. Zaleca się około pięć minut gotować i około kolejne 20 minut zaparzać.
  3. Mieszać tylko drewnianą łyżką.
  4. Lapacho pijemy i zimne. Smak jest bardzo silny.
Smak i nuty:
Intensywność
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


LAPACHO MATTO GROSSO
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

LAPACHO MATTO GROSSO

Dla Indianin  Południowej Ameryki jest to  drzewo bogów. Botanicy nazywają to Tabebuia impetiginosa. My uważamy, że Lapacho to uzdrawiające drzewko. Jedo działanie jest fantastyczne. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
28,9 zł /250 g 11,5 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023

PU ERH std.
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH std.

Jest  zdrowsza niż myślisz. Jeśli zastanawiasz się, jak wyglądała, smakowała i pachniała herbata dwa tysiące lat temu, pozwól sobie Pu Erh. Tajemnicza podwójna fermentacja daje Pu Erh magiczne zdolności. Nie na darmo jest nazywana chińską penicyliną.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
39,2 zł /250 g 15,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023

CZERWONA POMARAŃCZA - LAPACHO
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CZERWONA POMARAŃCZA - LAPACHO

Czyste Lapacho ma słodki, lekko gorzki smak z nutką wanilii.  A teraz wyobraź sobie, że mamy go zmieszanego z czerwonymi pomarańczami. Raptem jest na świecie napój, który smakuje jeszcze bardziej atrakcyjnie, na jeszcze lepszy zapach i bogatszy kolor. Czy potrzebujesz kolejnych powodówdlaczego należy zaprosić Lapacho do swojego herbatnika? Zrób to przede wszystkich dla jego korzystnego wpływu na psychikę, trawienie i odporność. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
62,3 zł /250 g 24,9 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »