Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

LAPACHO MATTO GROSSO - proszek

Kod: 1616

Okazuje się, że brazylijskie lasy deszczowe są niewyczerpanym źródłem magicznych roślin… Jedną z nich jest drzewo o nazwie Pau d´Arco. Nie można go przegapić dzięki przepięknym szkarłatnym kwiatom, jednak na pierwszy rzut oka nie widać jego największego atutu. Hymny o dobroczynności jego wewnętrznej kory wyśpiewywali już starożytni Inkowie. Nazwali ją lapacho, co w wolnym tłumaczeniu brzmi „mieć moc i siłę” Ta herbata-nie herbata nie mogła zostać trafniej nazwana a teraz pojawiła się w naszej ofercie w postaci drobnego proszku.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
32,6 zł /250 g 13,1 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Argentyna
Region
Region:
Misiones
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
835 m

Skład

Lapacho Matto Gosso 100%

Kolor i smak naparu

Odwar ze zmielonej kory ma brązowy odcień. Aromat zaskoczy Was kombinacją dębowego drzewa i wanilii.

Pochodzenie lapacho

Lapacho pochodzi z drzewa tak samo się nazywającego o łacińskiej nazwie Tabebuia impetiginosa. Znane jest również jako Drzewo Bogów lub drzewo trąbkowe ze względu na kształt jego kwiatów. Nazwę Pau d´Arco nadali mu kolonizujący te tereny Portugalczycy. Oznacza to łuk, gdyż tą broń między innymi wytwarzano z twardego i wytrzymałego drewna tej rośliny. Tabebuia impetiginosa zazwyczaj rośnie w centralnej części Ameryki Południowej a wiek niektórych drzew szacowany jest na 700 lat.

Magiczna moc czerwonawej kory wewnętrznej została prawdopodobnie odkryta przez słynnych starożytnych uzdrowicieli zwanych kallawaya. Ich przedstawiciele należeli do szanowanych felczerów rodziny królewskiej w Imperium Inków. Inkowie byli zafascynowani leczniczą mocą Lapacho i szybko rozpowszechnili wiedzę o jej właściwościach w innych częściach Ameryki Południowej i na Karaibach.

Około ćwierć wieku temu przedstawiciele społeczności naukowej zaczęli zgłębiać tajemnice Lapacho Wiele badań potwierdziło wysoką zawartość dobroczynnych dla organizmu substancji, na czele z lapacholem, saponinami i flawonoidami. W ten sposób potwierdzili to, co szamani wiedzieli już od dawien dawna. Lapacho potrafi zwalczać na przykład różnego rodzaju bakterie i wirusy, uśmierza ból i pomaga łagodzić nieprzyjemne objawy alergii.

Niema się więc czemu dziwić, że mieszkańcy południowoamerykańskiego kontynentu niezmiernie cenią sobie Lapacho. Na przykład w Paragwaju uznano je za drzewo narodowe. W związku z tym sam zbiór kory prowadzony jest z wyjątkową ostrożnością, aby nie wyrządzić roślinie krzywdy. Zeskrobane Lapacho jest przechowywane w ciemnym pomieszczeniu, gdzie suszone jest strumieniem ciepłego powietrza a następnie może zostać pokruszone na drobny proszek. Z niego można w łatwy sposób przygotować miksturę przeznaczoną do stosowania zewnętrznego.

Efekty herbaty

Lapacho
Efekty lapacho

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Sposób przygotowania

Lapacho jest przetwarzane w standardzie spożywczym, jednak zgodnie z rozporządzeniem WE w sprawie higieny środków spożywczych nie może być traktowane jako żywność. Lapacho może być wyłącznie wykorzystywane jako składnik specyfików przeznaczonych do stosowania zewnętrznego.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


GOLDEN YUNNAN - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

GOLDEN YUNNAN - czarna herbata

Co zabrałbyś na bezludną wyspę? Grubą książkę, pełny portfel czy pachnącą i słodką czarną herbatę? Nasz wybór jest jasny – najwięcej by nam brakowało filiżanek wspaniałych napojów z najbardziej tradycyjnych chińskich prowincji... Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
66,0 zł /250 g 26,4 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023

DARJEELING GREEN - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

DARJEELING GREEN - zielona herbata

"Kwiaty są wszędzie. Dni są chłodne, a słońce bawi się zapewne w chowanego ", napisał sto lat temu o swym miejscu urodzenia poeta, kompozytor i malarz Rabindranath Tagore. Tak wyraził się o Darjeeling, górskiej miejscowości z piękną scenerią i herbacianymi ogrodami sięgającymi horyzontu. Chodź z nami do Zachodniego Bengalu. W jego unikalnej herbacie szybko się zakochasz.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
97,9 zł /250 g 39,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023

ROOIBOS
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROOIBOS

Czas zacząć odkrywać wspaniałe herbaciane smaki. Przedstawiamy Wam  dość nietypowy napój herbaciany, który powoli zyskuje w Polsce coraz większe uznanie, nie tylko dzięki swoim walorom smakowym, lecz także właściwościom zdrowotnym. Bohaterem naszej oferty jest rooibos.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
32,3 zł /250 g 12,9 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »