Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł

Krokosz barwierski - płatki

Kod: 1991

Tak wygląda słońce. Płatki krokosza barwierskiego są ciepłe już od samego patrzenia na nie. Zawarty w nich żółty barwnik nadaje herbacie piękny odcień. Oprócz tego, że ma piękny żółto-pomarańczowy kolor, dostarcza wielu ważnych substancji. Wspiera wzrost aktywnej masy mięśniowej, korzystnie wpływa na skórę i prawidłowy stan włosów.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
106,0 zł /250 g 42,4 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
UE
Smak
Smak:
Słodkawy, Delikatny

Skład

Krokosz barwierski 100%

NAPAR I SMAK HERBATY

Krokosz barwierski - płatki zapewniają napar o charakterystycznym żółto-pomarańczowym kolorze i prawie niewyczuwalnym zapachu po zalaniu gorącą wodą. Smak jest również raczej dyskretny, łagodny i słodki.

Z płatków można przygotować herbatę, ale także wywar do użytku zewnętrznego. Można je również dodawać do żywności lub napojów. Dzięki zawartości barwnika nadają im piękny odcień.

POCHODZENIE HERBATY

Roślina, której kwiaty słyną z barwienia tkanin, ma dosłownie wielofunkcyjne zastosowania. Krokosz barwierski (Carthamus tinctorius), zwany również saflorem lub szafranem, był używany przez starożytnych Egipcjan. Ale był i nadal jest popularny nie tylko ze względu na zawartość żółcieni szafranowej i kartaminy. Oprócz tych barwników jest również uprawiany jako roślina pastewna i oleista, a także jest ważnym ziołem produkującym miód.

Jak właściwie wygląda Krokosz? Przypomina oset, należy do rodziny gwiazdkowatych i jest rośliną jednoroczną o jasnożółtych kwiatach. Pochodzi z Azji i wymaga suchego i ciepłego klimatu. Dorasta do około jednego metra, ale ma bardzo głębokie korzenie, więc wszystkie składniki odżywcze i wilgoć czerpie z ziemi.

Dzięki wyżej wymienionym barwnikom, kwiaty krokosza barwierskiego są szeroko stosowane do barwienia tkanin, ale ich pigment jest również wykorzystywany w przetwórstwie spożywczym. Może być stosowany do barwienia ryżu, zup, a nawet wypieków. Karthaminę wykorzystuje się także do produkcji wysokiej jakości kosmetyków (szminki, mydła itp.).

Krokosz ma oczywiście znaczenie nie tylko ze względu na barwnik. Efekty zdrowotne tego zioła obejmują promowanie wzrostu aktywnej masy mięśniowej, wywar jest również korzystny dla skóry i prawidłowego stanu włosów.

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 10 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1. Krokosz barwierski zalać wrzącą wodą (100°C) w proporcji 1 - 2 łyżeczki na 150 ml
2. Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodać 1-2 dodatkowe łyżeczki.
3. Parzyć przez 10 minut (pod przykryciem), a następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »