Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Krokosz barwierski - płatki

Kod: 1991

Tak wygląda słońce. Płatki krokosza barwierskiego są ciepłe już od samego patrzenia na nie. Zawarty w nich żółty barwnik nadaje herbacie piękny odcień. Oprócz tego, że ma piękny żółto-pomarańczowy kolor, dostarcza wielu ważnych substancji. Wspiera wzrost aktywnej masy mięśniowej, korzystnie wpływa na skórę i prawidłowy stan włosów.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
111,3 zł /250 g 44,5 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Indie
Smak
Smak:
Słodkawy, Delikatny

Skład

Krokosz barwierski 100%

NAPAR I SMAK HERBATY

Krokosz barwierski - płatki zapewniają napar o charakterystycznym żółto-pomarańczowym kolorze i prawie niewyczuwalnym zapachu po zalaniu gorącą wodą. Smak jest również raczej dyskretny, łagodny i słodki.

Z płatków można przygotować herbatę, ale także wywar do użytku zewnętrznego. Można je również dodawać do żywności lub napojów. Dzięki zawartości barwnika nadają im piękny odcień.

POCHODZENIE HERBATY

Roślina, której kwiaty słyną z barwienia tkanin, ma dosłownie wielofunkcyjne zastosowania. Krokosz barwierski (Carthamus tinctorius), zwany również saflorem lub szafranem, był używany przez starożytnych Egipcjan. Ale był i nadal jest popularny nie tylko ze względu na zawartość żółcieni szafranowej i kartaminy. Oprócz tych barwników jest również uprawiany jako roślina pastewna i oleista, a także jest ważnym ziołem produkującym miód.

Jak właściwie wygląda Krokosz? Przypomina oset, należy do rodziny gwiazdkowatych i jest rośliną jednoroczną o jasnożółtych kwiatach. Pochodzi z Azji i wymaga suchego i ciepłego klimatu. Dorasta do około jednego metra, ale ma bardzo głębokie korzenie, więc wszystkie składniki odżywcze i wilgoć czerpie z ziemi.

Dzięki wyżej wymienionym barwnikom, kwiaty krokosza barwierskiego są szeroko stosowane do barwienia tkanin, ale ich pigment jest również wykorzystywany w przetwórstwie spożywczym. Może być stosowany do barwienia ryżu, zup, a nawet wypieków. Karthaminę wykorzystuje się także do produkcji wysokiej jakości kosmetyków (szminki, mydła itp.).

Krokosz ma oczywiście znaczenie nie tylko ze względu na barwnik. Efekty zdrowotne tego zioła obejmują promowanie wzrostu aktywnej masy mięśniowej, wywar jest również korzystny dla skóry i prawidłowego stanu włosów.

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 10 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1. Krokosz barwierski zalać wrzącą wodą (100°C) w proporcji 1 - 2 łyżeczki na 150 ml
2. Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodać 1-2 dodatkowe łyżeczki.
3. Parzyć przez 10 minut (pod przykryciem), a następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


DZIECIĘCE MARZENIE NATURALNA - owocowa herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

DZIECIĘCE MARZENIE NATURALNA - owocowa herbata

Bez hibiskusa a do tego naturalna! Ta bardzo dobra herbata owocowa to marzenie nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. Tak wiele zdrowych składników do  jednego śniadania na pewno byś nie skomponował. Zrobiliśmy to za ciebie, i wymyślili dla dzieci herbatę, która pomoże  pozbyć się kaszlu, bólu brzucha i zmęczenia. A jako bonus, przypomni dzieciom smak cukierków, które przypadkowo przyniosła babcia dla kochanych wnuczków. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
70,2 zł /250 g 28,1 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024

NIEBIESKA HERBATA - zioło (Clitoria ternatea)
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

NIEBIESKA HERBATA - zioło (Clitoria ternatea)

Nazywa się go grochowym kwiatem motylim. Albo także mniej prozaicznie klitorią. I potrafi zaskoczyć! Oprócz tego, że zabarwia wodę na niesamowicie piękny odcień turkusu, zawiera substancje mające zbawienny wpływ na cały organizm ludzki. Od stuleci wykorzystywany w medycynie ajurwedycznej, obecnie jego właściwości są poddawane szczegółowym badaniom. Niebieskiej herbaty nie kupicie w supermarkecie. Jest rzadkością. Parzcie ją osobno lub dodajcie kilka suszonych kwiatów do… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

CHINA PHOENIX DAN CONG - oolong
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA PHOENIX DAN CONG - oolong

Rzadka chińska herbata, która kiedyś była częścią tradycyjnych rytuałów przy najrzadszych okazjach a za panowania dynastii Sung, została uznana za środek płatniczy za cesarskie dziesięciny. Nawet dzisiaj nosi ona znak doskonałości i dlatego nic dziwnego, że utrzymuje stałą pozycję wśród 50 najsłynniejszych herbat w Chinach. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
360,6 zł /250 g 144,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »