Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Kenia Purple tea - fioletowa herbata

Kod: 1761

Specjalna kenijska herbata jest znana od niedawna, ale coraz szybciej zdobywa popularność. Fioletowe liście rzadkiego drzewa herbacianego wyróżniają się wysoką zawartością antocyjanów i L-teaniny. Teina, z drugiej strony, nie jest zbyt obfita. Purple Tea ma słodki, lekko drzewny, lekki i delikatny smak. Nadaje się do picia przez cały dzień.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
63,7 zł /250 g 25,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 5. 12. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Kenia
Region
Region:
Nandi Hills
Smak
Smak:
Słodki, Delikatnie drzewny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1400 - 3

Skład

100%

Napar i smak herbaty

Kenia Purple Tea daje lekki napar z fioletowymi refleksami. Jej smak jest lekki, podobny do smaku oolonga. Nie ma w nim jednak typowego trawiastego charakteru, jest za to słodka, kwiatowa i delikatnie drzewna nuta.

Pochodzenie herbaty 

Jeśli myślicie, że herbata purpurowa to jakieś nieznane zioło, to jesteśie w błędzie. Są to liście krzewu herbacianego Camellia sinensis, używane od tysięcy lat, ale posiadające zdolność wytwarzania przeciwutleniacza antocyjanu, który powoduje ich fioletowy kolor. Na przykład borówki zawierają ten sam barwnik, ale jest go kilkakrotnie mniej. A ponieważ antocyjanina jest jedną z substancji o znacznym działaniu przeciwutleniającym, herbatę purpurową często określa się mianem superżywności.

Rodzime dzikie chińskie drzewa herbaciane o purpurowych liściach odkryto w Chinach w niewielkiej liczbie, ale to kenijscy rolnicy skorzystali z okazji, by zaprezentować tę wyjątkową herbatę opinii publicznej. Dzięki współpracy sektora publicznego i prywatnego 25 lat temu udało się pozyskać i zasadzić krzewy na wysokości od 1400 do 2300 metrów. Większość tych drzew herbacianych rośnie dziś w okolicach wzgórz Nandi w południowo-zachodniej Kenii. Duża wysokość nad poziomem morza i położenie w pobliżu równika są przyczyną większej dawki promieniowania UV, które pobudza produkcję przeciwutleniaczy w liściach tych drzew herbacianych. Dlaczego? Aby chronić masę zieloną przed uszkodzeniem.

Drzewa herbaciane nie są obce Kenii. Miejscowi uprawiają je komercyjnie od 1924 r. i mają się bardzo dobrze. Herbata jest głównym źródłem dewiz dla tego kraju. Plantacje herbaty zajmują około 160 tys. hektarów ziemi. Rolnicy nie stosują żadnych przemysłowych zabiegów ani nawozów, a swoje zbiory sprzedają na publicznej aukcji w Mombasie.

Kenijczycy zajmują się głównie produkcją czarnej herbaty. Potrafią jednak również doskonale przetwarzać tę fioletową herbatę. Jest to w zasadzie proces technologicznie podobny do herbaty zielonej, dlatego też herbatę purpurową zaliczamy do herbat zielonych. Po zebraniu młodych liści i pędów, co odbywa się w całości ręcznie, przerywa się aktywację enzymów, następnie liście są zwijane na gorąco, a na koniec suszone i sortowane. W rezultacie otrzymujemy herbatę, która wygląda jak czarna, ale smakuje raczej jak nieco nietypowa zielona.

Jak już wspomnieliśmy na początku, herbata purpurowa wyróżnia się niską zawartością teiny i wyjątkowo wysoką zawartością przeciwutleniaczy. Dlatego nadaje się do picia przez cały dzień. Jej delikatny, słodki smak można pięknie łączyć np. z ziołami lub suszonymi owocami tropikalnymi.

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Zalać herbatę fioletową wodą o temper. 70-80°C, w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
  2. Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, należy dodać dodatkową 1 łyżeczkę.
  3. Parzyć przez 3-5 minut (w filiżance pod przykryciem), a następnie przecedzić.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


PI LO CHUN - zielona herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PI LO CHUN - zielona herbata

Spokojne śniadanie w ogrodzie, po południu spotkanie z przyjaciółmi ..to szansa, by długo cieszyć się smakiem jednej z najlepszych herbat zielonych. Dlatego w domu powinniśmy mieć Pi Lo Chun - magiczny napój z lekko słodkim smakiem i kwiatowym aromatem. Rośnie między brzoskwiniami i śliwami i zbierana jest tylko jeden dzień w roku. Jedyna i niepowtarzalna!   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
52,7 zł /250 g 21,1 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 5. 12. 2022

HUANG DA CHA - żółta herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

HUANG DA CHA - żółta herbata

Piękny rarytas na chwile cichej medytacji. Wyjątkowo smaczne doświadczenie herbaty z chińskiej prowincji Anhui oczyści umysł i wyostrzy zmysły. Starannie zebrane liście uzupełniają tę herbatę poprzez obecność łodygi. Cieszymy się na świeży, lekko orzechowy smak, miły i słodki zapach. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
58,5 zł /250 g 23,4 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 5. 12. 2022

GRUZIŃSKA ZIELONA HERBATA MAGHALI ETSERI
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

GRUZIŃSKA ZIELONA HERBATA MAGHALI ETSERI

Zdecydowanie trudno jest odtworzyć to zjawisko. Mamy jednak dobrą wiadomość dla miłośników doskonałych i jakościowych herbat. W Gruzji to się udało. Dzięki umiejętnościom i zamiłowaniu nowych producentów i mistrzów herbaty do rzemiosła, dawny przodownik powoli, ale pewnie odkurza wieki wyrafinowanych umiejętności i wprowadza na rynek wyjątkowy gruziński skarb. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
89,3 zł /250 g 35,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 5. 12. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »