Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Japan Gyokuro Asahi - zielona herbata

Kod: 1814

Ekskluzywne gyokuro z prowincji Kagoshima urzeknie Was swoim gładkim smakiem pełnym niezrównanego umami. Jest lekki, delikatny i wyrafinowany. Koneserzy nazywają go najpiękniejszą kroplą rosy, ponieważ przywołuje blask dzikich lasów i zapach świeżego poranka. Słowo Asahi w nazwie odnosi się do specjalnej odmiany drzew herbacianych, które rosły w cieniu, aby nadać swoim liściom niepowtarzalny aromat i wspaniały smak.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
242,8 zł /250 g 97,1 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 15. 12. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Japonia
Region
Region:
Kagoshima
Smak
Smak:
Umami, Gładki
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
200m

Skład

Zielona herbata Japan Gyokuro Asahi 100%

NAPAR I SMAK HERBATY 

Japan Gyokuro Asahi charakteryzuje się delikatnym, gładkim smakiem zwieńczonym nieodpartym umami. Jest to herbata, która pozostawia po sobie naprawdę długie i naprawdę piękne wrażenie. Napar ma jasny, żółto-zielony kolor.

POCHODZENIE HERBATY 

Prefektura Kagoshima położona jest na południowo-zachodnim krańcu japońskiej wyspy Kyushu. Klimat jest subtropikalny i wilgotny, z łagodnymi i stosunkowo suchymi zimami oraz gorącymi i wilgotnymi latami. Drzewa herbaciane zostały podobno zasadzone na tym terenie przez pewnego księdza około 1319 r. Później plantacje herbaty zakładano głównie na wzgórzach, wśród pól ryżowych. W XIX wieku produkcja zielonej herbaty wzrosła tak bardzo, że rolnicy założyli organizację, która miała na celu poprawę jakości herbat. W tamtym czasie reputacja herbaty z Kagoshimy była słaba. Około połowy XIX wieku podejmowano próby uprawy herbaty na potrzeby angielskich mieszanek herbacianych, jednak nie były one udane i po pewnym czasie rolnicy je porzucili.

Dopiero pod koniec XIX wieku Kagoshima zaczęła się rozwijać w branży herbacianej i przeszła drogę od początkowo nieznanego producenta do jednej z najlepszych na świecie regionalnych marek herbaty. Obecnie jest to drugie po Shizuoce najbardziej poszukiwane miejsce do uprawy herbaty, produkujące herbaty cenione zarówno w Japonii, jak i poza nią. Oczywiście żyzna gleba wulkaniczna i doskonałe warunki klimatyczne mają w tym swój udział, ale ta herbata nie obejdzie się bez ludzkiej ręki i długotrwałej obróbki.

Jednym z kroków podejmowanych przez rolników w celu pozyskania z chińskich drzew herbacianych (Camellia sinensis) liści o doskonałym aromacie i smaku jest posadzenie specjalistycznej odmiany Camellia sinensis Asahi. W rzeczywistości doskonale nadaje się do produkcji gyokuro. Kolejny ważny krok związany jest ze sposobem uprawy krzewów herbacianych - około 20 dni przed zbiorami pracownicy przykrywają je matami, aby chronić herbatę przed słońcem. Dzięki temu w liściach zwiększa się zawartość aminokwasu teaniny i alkaloidu teiny, przez co herbata ma słodki smak z charakterystycznym aromatem umami.

Tę Japan Gyokuro Asahi przywieźliśmy z Shibushi, gdzie drzewa herbaciane uprawia się od 1726 r. Tamtejsze plantacje herbaty są obecnie pielęgnowane przez trzecie pokolenie rolników i według wszelkich informacji uprawiają, przetwarzają i produkują jedne z najlepszych japońskich gyokuro. Możecie sami ocenić, jak smakuje ta herbata, zwana Pearl Dew lub The Most Beautiful Dewdrop.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1. Gyokuro zalać wodą o temperaturze 70-80°C w proporcji 1 łyżeczka na 1,5-2 dl wody.
2. W przypadku parzenia herbaty w czajniczku należy dodać 1 dodatkową łyżeczkę.
3. Parzyć przez 2 minuty (filiżanka pod przykryciem), następnie przecedzić.
4. Gyokuro można pozostawić do zaparzenia 3 razy.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


OLŚNIEWAJĄCE MANGO - owocowa herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

OLŚNIEWAJĄCE MANGO - owocowa herbata

Mango ... powąchaj tą herbatę i pozwól swojej wyobraźni latać. Może was zawiedzie do Azji Południowej, gdzie te słodkie owoce uprawiane były tysiące lat temu. W każdym razie, sięgniesz po cudowne doświadczenie. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
79,2 zł /250 g 31,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 15. 12. 2022

ANIELSKIE OWOCE - zielona herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ANIELSKIE OWOCE - zielona herbata

Kto wie, jak sobie wyobrażacie anielskie owoce. Według nas mógłoby mieć wszystkiego po trochę. Garść słodyczy, łyżeczkę kwaśnej świeżości, szczyptę cierpkości i pełną naręcz zapachów. Herbata sypana, którą wymyśliliśmy i nazwaliśmy Anielskie owoce spełnia w pełni te kryteria. Przygotujcie ją sobie na relaks, przed wędrówką oraz do podwieczorku. Mieć swojego anioła w pobliżu zawsze się przydaje. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
76,0 zł /250 g 30,4 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 15. 12. 2022

CHINA PU-ERH MINI BEENG CHA 9g
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA PU-ERH MINI BEENG CHA 9g

Małe jest miłe. W przypadku tego pu-erh trzeba jednak dodać, że jest on również doskonały i dobroczynny dla ciała i umysłu. Praktyczny wariant mini jest w sam raz do dzbanuszka, bez konieczności skomplikowanego ważenia i łamania słynnych krążków herbacianych. Skosztujcie  skarbu z Yunnan, który żartobliwie przekona Was, że starzenie się może być czasem więcej niż pożądane. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
100,8 zł /250 g 40,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 15. 12. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »