Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

INDIE POŁUDNIOWE NILGIRI FOP BIO - czarna herbata

Kod: 1382

Bios oznacza życie, a BIO oznacza, że ​​właśnie znalazeźliście kolejny z produktów rolnictwa ekologicznego. Ani ogrody herbaty nie pozostają w tyle pod tym względem. Uprawa herbat bez nawozów przemysłowych i oprysków nie jest niczym nowym. Natura wie, co robić. W południowych Indiach Nilgiri dba o wystarczającą ilość wilgoci i słońca, więc lokalna herbata smakuje słodko i pikantnie. Wokół niej rośnie dużo pachnących przypraw. Herbatę Nilgiri zbiera się ręcznie na niezwykłej wysokości aż 2700 m, o charakterystycznym smaku typowych herbat Nilgiri, które są nutami egzotycznych przypraw.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
74,2 zł /250 g 29,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Indie
Region
Region:
Nilgiri
Smak
Smak:
Słodkawy, Przyprawy
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
600 - 2750m
BIO
BIO:
Tak

Skład

100%

Napar i smak herbaty

Czarna herbata Południowe Indie Nilgiri FOP BIO będzie Wam smakować. Podobnie jak jego inni sfermentowani koledzy, i on zachwyca odświeżającą cierpkością, ale w przeciwieństwie do wielu, jest również bardzo słodko, a ponadto - znajdziecie w nim smak i zapach egzotycznych przypraw. Każdy łyk, sprawi Wam przyjemność, a aromat sprawi, że będziecie szczęśliwy.

Pochodzenie herbaty

Niewiele osób wie, gdzie leży region Nilgiri. Nic dziwnego, jego powierzchnia zajmuje jedynie 2 565 km 2. Jednak o tak zwanych Indian Blue Mountains pisze się dość często. Między innymi dzięki herbacie, która uprawiana jest  tam od 1835 roku, nadal zgodnie z ustalonymi procedurami z czasów brytyjskiego kolonializmu.

Wzgórza Nilgiri są częścią zachodniej góry Ghat rozciągającej się na południe Indii. Rosną tam jedne z najwyższych herbat uprawianych na świecie. Są bardzo aromatyczne, miękkie i naturalnie słodkie. Ponieważ plantacje herbaty są otoczone polami kardamonu i pieprzu, bardzo często w smaku herbaty rozpoznajemy również ślady przypraw. W okolicy uprawia się także eukaliptus, warzywa i zboża. Uprawy są nawadniane tylko przez deszcz, systemy nawadniające nie są budowane w Nilgiri. Trzy parki narodowe i wiele miejsc objętych rezerwatem biosfery Nilgiri świadczą o bogactwie lokalnej przyrody. Według regionu jest także nazywanych kilka ptaków - nilgiri pipit, nilgiri woodpigeon, nilgiri blackbird.

Ogrody herbaciane są prowadzone przez drobnych rolników, niektóre plantacje mają własne zakłady przetwórcze. Cały segment herbaty jest reprezentowany przez Stowarzyszenie Plantatorów Nilgiri w Południowych Indiach. Produkt końcowy jest sprzedawany na regularnych aukcjach w Conoor, Coimbatore i Kochi. Ponad 50 procent herbaty jest eksportowane, zwykle jako podstawa mieszanin do herbat w torebkach. Nilgiri ma wiele ogrodów herbacianych w rolnictwie ekologicznym. Ich produkcja jest bardzo poszukiwana i ceniona.

Tak samo jest w przypadku tej herbaty. Zebrana została wylącznie ręcznie i przetwarzana bardzo ostrożnie. Po zwiędnięciu liści zielonej herbaty są zwijane w celu zakłócenia ich integralności, uwolnienia soków komórkowych i rozpoczęcia fermentacji. Dzięki temu herbata zmienia kolor, smak i zapach. Tylko bardzo wykwalifikowany specjalista będzie wiedział, że proces fermentacji się zakończył. Jest to delikatna sprawa, w której każda drobiazg odgrywa rolę (wilgotność surowca, temperatura i długość procesu itp.). Po fermentacji herbata musi zostać wysuszona w strumieniu ciepłego powietrza. Również tutaj należy postępować zgodnie z dokładną procedurą i zachować ostrożność. Zbyt gorące powietrze spala herbatę, zimne natomiast jej nie wysuszy. W obu przypadkach zbiory ulegają degradacji. W przypadku Nilgiri FOP BIO z południowych Indii wszystko poszło dobrze. Przed Wami herbata doskonałej jakości o fantastycznym smaku.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Czarną herbatę zaparzyć wrzącą wodą (100 °C) w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml.
  2. Jeśli przygotowujemy napar w dzbanku trzeba wsypać dodatkową łyżeczkę.
  3. Czas naparu 3-5 minut (przykryte kubek), a następnie odcedzić.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - czarna herbata

Ogrody  herbaciane Assam mają specjalną strefę czasową, a to z czasów brytyjskiej kolonizacji. Aby miejscowi chłopi nie zapominali na wcześniejszy świt i byli zawsze  gotowi wcześnie rano iść do pracy. Tea Garden Time lub Bagantime jest przesunięty do przodu o jedną godzinę. Spróbuj röwnież ugospodarować sobie godzinkę dla wysokiej jakości czarnej herbaty. Assam z Mokalbari to absolutny lider i na twoją uwagę zdecydowanie zasługuje. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
122,1 zł /250 g 48,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024

DARJEELING BPS First Flush BIO SINGTOM - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

DARJEELING BPS First Flush BIO SINGTOM - czarna herbata

Plantacje herbaty w Singtomu powstały dokładnie w połowie 19 wieku. Koncentrują się one wyłącznie na organicznych produktach wysokiej jakości, sprawiedliwego handlu i działań ekologicznych. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
89,8 zł /250 g 35,9 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024

ASSAM TGFOP1 SONIPUR BIO - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ASSAM TGFOP1 SONIPUR BIO - czarna herbata

 Herbata z Assam - Gwiazda indyjska spełni wszystkie Państwa oczekiwania. Pomoże przezwyciężyć trudny okres w pracy, przygotować organizm do zwalczania infekcji i zapobiec wystąpieniu problemów sercowo-naczyniowych. Dodatkowo dostraja trawienie i przyczynia się do utraty pewnych niepożądanych kilogramów. I jest BIO! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
113,4 zł /250 g 45,4 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »