Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

RUKERI RWANDA OP BIO - czarna herbata

Kod: 1599

Jedna z najlepszych afrykańskich herbat smakuje słodko karmelowo. Raz dwa ulegniecie jej pełnemu i autentycznemu smakowi. Organiczna czarna herbata Rukeri Rwanda OP pochodzi z wzgórz nad jeziorem Kivu. Miejscowe plantacje słyną z wysokiej jakości herbat, nic więc dziwnego, że istnieje duże zapotrzebowanie na ich zbiory. Jeśli tęsknicie za słońcem, wolnością i radością, wybierzcie listeczki z Rukeri.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
54,0 zł /250 g 21,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Rwanda
Region
Region:
Rukeri
Smak
Smak:
Karmel
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 16 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
BIO
BIO:
Tak

Skład

Rukeri Rwanda OP BIO 100%

Napar i smak herbaty

Zapach czarnej herbaty Rukeri Rwanda OP poczujecie natychmiast po zalaniu gorącą wodą. Napar brązowego koloru sugeruje, że nie będzie to „herbatka” - jest naprawdę mocny, ale nie gorzki ani nieprzyjemny. Dokładnie odwrotnie. Delikatna nuta karmelu, przyjemny smak pieczenia i ogólnie harmonijna słodycz sprawiają, że jest to zdecydowany faworyt wśród czarnych herbat.

Pochodzenie herbaty

Rwandyjskie plantacje herbaty zapewniają krzewom chińskiego drzewa herbacianego (Camellia sinensis) dosłownie idealne warunki. Tropikalny klimat, wulkaniczna gleba i dobrze rozłożone opady w ciągu roku, a także mnóstwo słonecznych dni przyczyniają się do ciągłego wzrostu nowych i nowych liści.

Plantacje położone są na wysokości około 1800 m npm, ponad 87% powierzchni uprawnej znajduje się na terenach wysokogórskich. 

W zdecydowanej większości liście obrabiane są ręcznie, odmiany najwyższej jakości tradycyjnymi metodami. Jedną z nich jest tak zwany cykliczny zbiór drobnych liści i pąków. Tak często powstają popularne herbaty pełnolistne. W kraju działa 15 przetwórni o rocznej produkcji ponad 25 000 ton herbaty. Plantacje zajmują powierzchnię 26 000 hektarów. Dzięki wspomnianym warunkom naturalnym, które wykazują dużą stabilność, herbata rwandyjska jest jedną z najbardziej unikalnych i jakościowo bardzo spójnych.

Ogrody w Rukeri są częścią Sorwathe Ltd. Jest to firma rodzinna założona w 1958 roku przez Josepha Wertheima. Zatrudnia około 3000 osób w Ruandzie i każdego roku produkuje około 3 miliony kilogramów wysokiej jakości herbaty czarnej, zielonej,oolong, organicznej i specialty, którą następnie sprzedaje na całym świecie. Firma w dużym stopniu opiera się na odpowiedzialności społecznej, jej filozofia opiera się na zaangażowaniu na rzecz mieszkańców Rwandy, więc utrzymuje lokalne drogi, buduje szkoły, założyła klinikę medyczną i przyczynia się do zwiększenia umiejętności czytania i pisania wśród dorosłych.

Wiele herbat rwandyjskich jest uprawianych w trybie rolnictwa ekologicznego, tak jak ta Rukeri Rwanda OP. Oznacza to, że nie mają one kontaktu z nawozami przemysłowymi czy środkami pielęgnacyjnymi, które pozostawiłyby w nich ślady szkodliwych substancji.

Herbata czarna typu asamskiego, taka jak Rukeri Rwanda OP BIO, charakteryzuje się wysokiej jakości walcowanymi liśćmi o niskiej zawartości tipsów. Jest produkowanya w kilku etapach. Na początku oczywiście zbiera się liście, które pozostawione do zwiędnięcia tracąc około 30 procent wilgoci. Potem następuje tzw. Fixation - gotowanie na parze lub pieczenie herbaty. Dzięki temu zatrzymują się niektóre procesy chemiczne zachodzące w liściach. Następnie następuje fermentacja, która prowadzi do brązowienia herbaty i polepszenia jej walorów smakowych. Herbatę należy uformować (zwykle wałkując) i wysuszyć. W finale herbata jest oczywiście sortowana i pakowana.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1. Rwanda OP BIO czarną herbatę zalać wrzątkiem w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml wody.

2. Do herbaty przygotowywanej w dzbanku dodać 1 łyżeczkę więcej.

3. Zaparzać przez 3-5 minut (przykryty kubek), a następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


CEYLON  HIGH GROWN OP - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CEYLON HIGH GROWN OP - czarna herbata

Doskonała jakość za przystępną cenę - to jest cejlońska czarna herbata, którą odkryliśmy w czasie  naszej podróży do najlepszych ogrodów herbacianych świata. Rośnie wysoko nad morzem,  zbierana jest ręcznie i charakteryzuje się niepowtarzalnym zapachem i subtelną słodyczą. Przyjemnie delikatny Ceylon High Grow OP można śmiało umieścić w dziesiątce TOP  czarnej herbaty. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
65,7 zł /250 g 26,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

JAPAN BIO SENCHA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN BIO SENCHA - zielona herbata

Japoński Miyazaki jest nie tylko popularnym ośrodkiem turystycznym. Wyspę Kiusiu uwielbiają również eksperci od  herbat zielonych. Bio Sencha jest typowym przykładem lokalnego produktu tradycyjnego. Doskonała herbata ze świeżym i lekkim smakiem nadaje się do picia przez cały dzień. Ogrody herbaciane, w których rośnie, rozkładają się na wyższych wysokościach nadmorskich, a rośliny tej herbaty uprawiane są ekologicznie. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
65,5 zł /250 g 26,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

SUMATRA BOP1 BAH BUTONG – czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

SUMATRA BOP1 BAH BUTONG – czarna herbata

Kiedy spróbujecie, będziecie zachwyceni. Czarna herbata z równika to wyjątkowo orzeźwiający, mocny i pikantny napój. W glebie wulkanicznej Sumatry rodzi się herbata o zrównoważonym profilu smakowym, atrakcyjnym w zimie i w lecie. Miłośnicy herbaty bardzo dobrze znają plantację Bah Butong. Podobnie jak zasadę cieszenia się herbatą: Pij swój napój gorący i wzbogacony, byś był zawsze zaspokojony.   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
42,3 zł /250 g 16,9 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »