Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł

Gruzińska zielona herbata Kolkhida

Kod: 1810

Mówiąc Kolchida, trzeba dodać Gruzja. Tradycyjna herbata z liści tytułowego krzewu herbacianego jest rozpoznawalna przy pierwszym łyku. Jest zupełnie nietuzinkowa, a jednocześnie świeża. Jej urocza słodycz długo utrzymuje się na podniebieniu, a kwiatowy aromat błyskawicznie rozlewa się po pomieszczeniu. Powstaje z krzewów herbacianych rosnących w świeżym górskim powietrzu, które spotyka się z bryzą od morza. Wyjątkowy klimat, wyjątkowa herbata.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
103,8 zł /250 g 41,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Gruzja
Region
Region:
Guria
Smak
Smak:
Słodki, Świeży
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
250 - 300m

Skład

100%

Napar i smak herbaty

Gruzińska zielona herbata Kolkhida daje napar o jasnym, wyraźnym kolorze. Kwiatowemu i świeżemu aromatowi towarzyszy słodki, bardzo harmonijny smak. Mimo że jest to zielona herbata, brakuje jej typowej cierpkości. Bogato zastąpiona jest świeżością, w której szybko się zakochacie.

Pochodzenie herbaty

Rosyjska rodzina królewska około 1900 roku zainteresowała się również możliwością uprawy herbaty w Gruzji. To pokazuje, jakie znaczenie miała kiedyś gruzińska herbata. Ciekawe jest to, że nikt nie nazywał jej inaczej niż "herbatą rosyjską" (podobnie jak herbaty uprawiane w Indiach określano mianem "angielskich"). Komunistyczni przywódcy Lenin i Stalin również odcisnęli niezatarte piętno na historii gruzińskiej herbaty. Pierwszy twierdził, że "herbata jest napojem proletariatu i musimy produkować jej dużo", drugi wywierał niezwykłą presję, aby zmaksymalizować gruzińską produkcję herbaty. Jednak gdy tylko Związek Radziecki upadł, a Gruzja stała się niepodległym krajem, plantacje herbaty uległy degradacji, a zakłady produkcyjne stały się przestarzałe, aż zostały zamknięte. Gruzinom brakowało własnych procesów, a może nawet chęci do rozwoju przemysłu herbacianego.

Mimo to w wielu ogrodach nadal rosły drzewa herbaciane, z których nieliczni entuzjaści zbierali i ręcznie wytwarzali 50-100 kilogramów herbaty na własny użytek i do sprzedaży detalicznej. Dopiero po 2000 roku postanowili przywrócić herbacie gruzińskiej dawną świetność. Wyruszyli oni w celu zbadania tradycyjnych metod uprawy i przetwarzania liści herbaty, szczególnie w regionie Fujian w Chinach. Teraz w Gruzji dorasta pokolenie herbaciarzy, którzy łączą nowo nabytą wiedzę z doświadczeniem swoich poprzedników.

Gruzińska zielona herbata Kolkhida jest wytwarzana z krzewów herbacianych Camellia sinensis Kolkhida, które pochodzą z równiny Kolkhida w regionie Guria. Jest to obszar, którego brzegi są skąpane w Morzu Czarnym i otoczone górami. Wyjątkowy mikroklimat, na który wpływa wilgotne powietrze morskie i świeże powietrze górskie, jest niezwykle korzystny dla krzewów herbacianych. W ich rozwoju pomaga również fakt, że rosną w cieniu "chińskich drzew cesarskich" o botanicznej nazwie Paulownia tomentosa. Zapewniają one krzewom ochronę przed wiatrem, cień i wilgoć. Mogą rosnąć powoli i stabilnie, co jest ważne dla gromadzenia cennych aminokwasów w liściach.

Producentem tej herbaty jest firma uprawiająca około 25 hektarów opuszczonych wcześniej plantacji. Czyni to od 2016 r. Swój sukces zawdzięcza nie tylko entuzjazmowi wszystkich pracowników, ale także odnowieniu ogrodu nowymi roślinami wyhodowanymi z nasion. Krzewy herbaciane uprawiane są bez użycia nawozów przemysłowych, a liście zbierane i przetwarzane są ręcznie. Gruzińska zielona herbata Kolkhida uważana jest za absolutnie wyjątkową. W porównaniu do popularnych azjatyckich odmian zielonych ma zupełnie inny aromat i smak.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 80 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1. Zieloną herbatę zalewamy wodą o temperaturze 80°C, w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
2. Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodać dodatkowo 1 łyżeczkę.
3. Parzyć przez 2-3 minuty (filiżanka przykryta), następnie odcedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


GRUZIŃSKA ZIELONA HERBATA MAGHALI ETSERI
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

GRUZIŃSKA ZIELONA HERBATA MAGHALI ETSERI

Zdecydowanie trudno jest odtworzyć to zjawisko. Mamy jednak dobrą wiadomość dla miłośników doskonałych i jakościowych herbat. W Gruzji to się udało. Dzięki umiejętnościom i zamiłowaniu nowych producentów i mistrzów herbaty do rzemiosła, dawny przodownik powoli, ale pewnie odkurza wieki wyrafinowanych umiejętności i wprowadza na rynek wyjątkowy gruziński skarb. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
92,1 zł /250 g 36,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023

Gruzińska czarna herbata Kolkhida
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Gruzińska czarna herbata Kolkhida

Atrakcyjny napój do całodziennego popijania - tak można opisać tradycyjną gruzińską herbatę Kołchida. Wyjątkowe liście herbaty z wyjątkowego miejsca na pograniczu Europy i Azji oczarują Was delikatnym, ale trwałym smakiem o słodowo-korzenno-cytrynowym aromacie. Rolnicy sadzą drzewa herbaciane pod pięknie kwitnącymi paulowniami, tzw. drzewami cesarskimi, które stwarzają im idealny mikroklimat i zapewniają pożądany cień. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
92,1 zł /250 g 36,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023

Gruziński Oolong Guria
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Gruziński Oolong Guria

Herbata, która wyrosła w pachnącym lesie, w pobliżu kwiatów i źródeł mineralnych musi być po prostu cudowna. I taka jest! Gruzińskie oolong Guria pachnie miodem, owocami i ziołami, w smaku wyczuć można gładkość, przyprawy i świeże owoce leśne. Jeśli chodzi o herbatę, Gruzja wraca na światową scenę. Odnawia pierwotne plantacje, kształci rolników i dba o jej zasoby naturalne. Ta herbata jest dowodem na to, że jest na dobrej drodze. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
115,5 zł /250 g 46,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »