Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Gruzińska zielona herbata Gantiadi

Kod: 2036

Witamy w świecie gruzińskiej herbaty, która przynosi smak i aromat regionu Guria. Jego ogrody produkują liście, które są naprawdę wspaniałe. Jak mogłoby być inaczej, skoro znajdują się na wzgórzach o wyjątkowych warunkach klimatycznych. Krzewy herbaciane uprawiane są bez użycia środków chemicznych, a rolnicy zrywają je ręcznie, wcześnie rano. Ta zielona herbata jest delikatna jak lokalna bryza i czysta jak gruzińskie jeziora.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
67,9 zł /250 g 27,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 23. 2. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Gruzja
Region
Region:
Guria
Smak
Smak:
Naturalny, Słodkawy
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór

Skład

100%

NAPAR I SMAK HERBATY

Gruzińska zielona herbata Gantiadi smakuje lekko, słodko i lekko gorzko po zalaniu gorącą wodą. W aromacie można rozpoznać gotowaną boćwinę. Napar ma lekki, jasny kolor.

POCHODZENIE HERBATY

Historia gruzińskiej herbaty sięga 1809 roku, kiedy to książę Mamia V Gurieli, ostatni władca księstwa Gur w zachodniej Gruzji, zamówił pierwsze nasiona krzewu herbacianego (Camellia sinensis). W ten sposób zrobił ważny krok na drodze Gruzji do stania się jednym z czołowych producentów herbaty.

Region Guria słynie z wyjątkowego mikroklimatu, który łączy w sobie wysokogórskie powietrze z morską bryzą, tworząc optymalne warunki do wzrostu krzewów herbacianych. Herbata uprawiana w tutejszych górach rozmnażana jest wyłącznie przez nasiona, co przyczynia się do jej złożonego smaku i charakterystycznego aromatu. Krótki sezon wegetacyjny, który trwa tylko siedem miesięcy ze względu na mroźne zimy, daje krzewom herbacianym czas na regenerację i nabranie sił.

Należy podkreślić, że drzewa herbaciane rosną w Gruzji bez użycia nawozów chemicznych lub pestycydów, a wszystkie zbiory odbywają się ręcznie. Ta troska i tradycyjny sposób przetwarzania liści nadają herbacie wyjątkową jakość, która wyraźnie różni się od konwencjonalnych herbat azjatyckich.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 85 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Zieloną herbatę zalać wodą o temperaturze 80°C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodaj dodatkowo 1 łyżeczkę.
Parzyć przez 2-3 minuty (w filiżance pod przykryciem), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


ZIELONY YUNNAN OP - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ZIELONY YUNNAN OP - zielona herbata

Podróżując do Yunnan, na południowy zachód prowincji Chin, na pewno zwiedza się przepiękne góry.  Można też zobaczyć wiele dzikich zwierząt i ciekawych roślin.. Jedna z nich jest od wieków czczona jako eliksir życia. Tak, jest to Camellia sinensis. Jej najlepsze liście przywozimy z najlepszych plantacji, gdzie od pokoleń zbierają je te same rodziny rolników. Dla własnego zdrowia, radości i otuchy.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
38,1 zł /250 g 15,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 23. 2. 2024

ZIELONA ŻABA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ZIELONA ŻABA - zielona herbata

Po prostu Objawienie Roku! Jak tylko wybraliśmy składniki i pierwszy raz zmieszaliśmy tą herbatę, było jasne, że stanie się ona jednym z naszych bestsellerów. Nie myliliśmy się. Zawdzięczamy to przemyślanej kombinacji: kwiatów słonecznika i uspokajającego nagietka. Odrobina japońskiej Senchy sprawiła, że wszystkie składniki są ze sobą w doskonałej harmonii. Oczywiście zielonej.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
45,5 zł /250 g 18,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 26. 2. 2024

HONEYBUSH BIO
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

HONEYBUSH BIO

 Honeybush kocha dzikie zbocza Kapsztadzkiego przylądka i raduje się z nadmorskich wiatrów przynoszących wilgoć. Kiedy kiełkuje, przenika swoją drogę przez wrogi teren,  podczas kwitnienia, rozprzestrzenia swój odurzający zapach. Jedyną rzeczą, której nienawidzi, to nawozy chemiczne i zanieczyszczenia.To natura w najlepszej postaci. Dzika i krucha.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
45,3 zł /250 g 18,1 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 26. 2. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »