Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Gruzińska czerwona herbata Gaba Qvevri

Kod: 2042

Herbata ta jest wynikiem połączenia tradycyjnego gruzińskiego naczynia do wina Qvevri i nowoczesnej technologii fermentacji Gaba. Ich wzajemne oddziaływanie tworzy napój o bogatym charakterze, aromacie i smaku. Witamy w malowniczym regionie Guria. Odkryjcie jego wybrzeże i góry, architekturę i ludzi. W jednej filiżance czerwonej herbaty Gaba Qvevri odkryjecie całą Gruzję.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
145,5 zł /250 g 58,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Gruzja
Region
Region:
Guria
Smak
Smak:
Delikatny, Unikalny
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
250 - 300m

Skład

Czerwona herbata Gaba Qvevri 100%

NAPAR I SMAK HERBATY

Gruzińska czerwona herbata Gaba Qvevri po zalaniu gorącą wodą uwalnia jasnobursztynowy kolor naparu, wizualny zwiastun niezwykłych doznań. Smak tej herbaty jest złożony, z subtelnymi niuansami, które stopniowo ujawniają się i pozostawiają przyjemny ślad na podniebieniu.

POCHODZENIE HERBATY

Region Guria to miejsce, w którym tradycja łączy się z bogactwem naturalnym. Znajduje się w zachodniej części Gruzji i dosłownie łączy Równinę Kolchidy z Morzem Czarnym. Guria słynie z unikalnego połączenia nadmorskich i górskich krajobrazów, tworząc idealne warunki do wypoczynku, pieszych wędrówek i odkrywania obszarów o leczniczym klimacie.

Oprócz tego, że jest ojczyzną czerwonej herbaty Gaba Qvevri, jest także domem dla gościnnych Gurów, którzy z przyjemnością oprowadzą Was po swoim kraju. Lokalne domy Oda, z długimi drewnianymi balkonami wzniesionymi nad ziemią na palach z ciosanego kamienia, odzwierciedlają unikalny styl i tradycję regionu.

Tak jak wyjątkowy jest lokalny krajobraz i jego mieszkańcy, tak wyjątkowy jest sposób produkcji czerwonej herbaty Gaba Qvevri. Cały proces rozpoczyna się od starannej selekcji świeżych liści, które po przybyciu do fabryki poddawane są procesowi więdnięcia. Trwa to około 10 godzin. Następnie herbata jest gotowa do zwijania i jest zwijana tylko raz, aby liście były jak najbardziej miękkie.

Następuje kluczowy etap: liście są przenoszone do tradycyjnych glinianych naczyń Qvevri, gdzie przez kilka dni rozpoczyna się beztlenowy proces fermentacji. W ten sposób produkowane są specjalne herbaty znane jako Gaba. To właśnie tutaj herbata zyskuje swój unikalny charakter. Po fermentacji trafia ona do suszarek obrotowych, gdzie powstaje ostateczny aromat herbaty. Cały proces kończy się ostatecznym suszeniem, aby zapewnić optymalną konsystencję i smak.

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 95 °C Czas przygotowania 4 minuty Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Zalać czerwoną herbatę wodą o temperaturze 95°C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodać 1 łyżeczkę.
Parzyć przez 4 minuty (filiżanka pod przykryciem), a następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


Gruzińska czarna herbata Kolkhida
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Gruzińska czarna herbata Kolkhida

Atrakcyjny napój do całodziennego popijania - tak można opisać tradycyjną gruzińską herbatę Kołchida. Wyjątkowe liście herbaty z wyjątkowego miejsca na pograniczu Europy i Azji oczarują Was delikatnym, ale trwałym smakiem o słodowo-korzenno-cytrynowym aromacie. Rolnicy sadzą drzewa herbaciane pod pięknie kwitnącymi paulowniami, tzw. drzewami cesarskimi, które stwarzają im idealny mikroklimat i zapewniają pożądany cień. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
92,1 zł /250 g 36,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024

Gruziński Oolong Guria
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Gruziński Oolong Guria

Herbata, która wyrosła w pachnącym lesie, w pobliżu kwiatów i źródeł mineralnych musi być po prostu cudowna. I taka jest! Gruzińskie oolong Guria pachnie miodem, owocami i ziołami, w smaku wyczuć można gładkość, przyprawy i świeże owoce leśne. Jeśli chodzi o herbatę, Gruzja wraca na światową scenę. Odnawia pierwotne plantacje, kształci rolników i dba o jej zasoby naturalne. Ta herbata jest dowodem na to, że jest na dobrej drodze. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
115,5 zł /250 g 46,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024

Gruzińska czerwona herbata Daisi
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Gruzińska czerwona herbata Daisi

Gruzińska czerwona herbata Daisi to idealne połączenie tradycji i innowacji. Rolnicy zbierają ją ręcznie, podczas pełni i nowiu księżyca, kiedy krzewy herbaciane wchłaniają więcej wody, a ziemia zyskuje więcej wilgoci. Łączą rdzenne praktyki z nowoczesnym podejściem. Nic dziwnego, że odnoszą sukcesy. Ta herbata jest naprawdę wyjątkowa - miodowa, kakaowa i delikatnie przyprawiona. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
81,9 zł /250 g 32,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »