Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Gruzińska czerwona herbata Gaba Qvevri

Kod: 2042

Herbata ta jest wynikiem połączenia tradycyjnego gruzińskiego naczynia do wina Qvevri i nowoczesnej technologii fermentacji Gaba. Ich wzajemne oddziaływanie tworzy napój o bogatym charakterze, aromacie i smaku. Witamy w malowniczym regionie Guria. Odkryjcie jego wybrzeże i góry, architekturę i ludzi. W jednej filiżance czerwonej herbaty Gaba Qvevri odkryjecie całą Gruzję.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
145,5 zł /250 g 58,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Gruzja
Region
Region:
Guria
Smak
Smak:
Delikatny, Unikalny
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
250 - 300m

Skład

Czerwona herbata Gaba Qvevri 100%

NAPAR I SMAK HERBATY

Gruzińska czerwona herbata Gaba Qvevri po zalaniu gorącą wodą uwalnia jasnobursztynowy kolor naparu, wizualny zwiastun niezwykłych doznań. Smak tej herbaty jest złożony, z subtelnymi niuansami, które stopniowo ujawniają się i pozostawiają przyjemny ślad na podniebieniu.

POCHODZENIE HERBATY

Region Guria to miejsce, w którym tradycja łączy się z bogactwem naturalnym. Znajduje się w zachodniej części Gruzji i dosłownie łączy Równinę Kolchidy z Morzem Czarnym. Guria słynie z unikalnego połączenia nadmorskich i górskich krajobrazów, tworząc idealne warunki do wypoczynku, pieszych wędrówek i odkrywania obszarów o leczniczym klimacie.

Oprócz tego, że jest ojczyzną czerwonej herbaty Gaba Qvevri, jest także domem dla gościnnych Gurów, którzy z przyjemnością oprowadzą Was po swoim kraju. Lokalne domy Oda, z długimi drewnianymi balkonami wzniesionymi nad ziemią na palach z ciosanego kamienia, odzwierciedlają unikalny styl i tradycję regionu.

Tak jak wyjątkowy jest lokalny krajobraz i jego mieszkańcy, tak wyjątkowy jest sposób produkcji czerwonej herbaty Gaba Qvevri. Cały proces rozpoczyna się od starannej selekcji świeżych liści, które po przybyciu do fabryki poddawane są procesowi więdnięcia. Trwa to około 10 godzin. Następnie herbata jest gotowa do zwijania i jest zwijana tylko raz, aby liście były jak najbardziej miękkie.

Następuje kluczowy etap: liście są przenoszone do tradycyjnych glinianych naczyń Qvevri, gdzie przez kilka dni rozpoczyna się beztlenowy proces fermentacji. W ten sposób produkowane są specjalne herbaty znane jako Gaba. To właśnie tutaj herbata zyskuje swój unikalny charakter. Po fermentacji trafia ona do suszarek obrotowych, gdzie powstaje ostateczny aromat herbaty. Cały proces kończy się ostatecznym suszeniem, aby zapewnić optymalną konsystencję i smak.

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 95 °C Czas przygotowania 4 minuty Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Zalać czerwoną herbatę wodą o temperaturze 95°C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodać 1 łyżeczkę.
Parzyć przez 4 minuty (filiżanka pod przykryciem), a następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


ASSAM TGFOP1 SECOND FLUSH MONIPUR - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ASSAM TGFOP1 SECOND FLUSH MONIPUR - czarna herbata

Ta herbata Assam, dostaje pięć gwiazdek we wszystkich kategoriach! Lokalni obywatele piją herbatę  bardzo mocną i bardzo słodką. Dodają do niej mleko, w Himalajach  jeszcze zdobią ją kardamonem i innymi przyprawami. Rozlewają ją do małych filiżanek i podają do niej ciasto. W Indiach zaś picie herbaty  w ciągu dnia to chwilą dla rozmów, rozważań, podejmowania decyzji.  Pozwól się zainspirować! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
55,1 zł /250 g 22,0 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023

DARJEELING EARL GREY – czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

DARJEELING EARL GREY – czarna herbata

Słynny Earl Grey ma wiele odmian. Ta jest oparta o czarną herbatę indyjską. Przez wzbogacenie bergamotem powstała orzeźwiająca i bardzo przyjemna herbata, która nadaje się do picia w ciągu całego dnia. Jej cierpkość was obudzi, olejek bergamotowy doskonale orzeźwi. Ktoś pije ją z mlekiem, kto inny z cukrem. W naszych krajach podaje się z cytryną. Sami wybierzcie, jaki Earl Grey będzie wam smakować najbardziej. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
90,0 zł /250 g 36,0 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023

FOG TEA BIO - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

FOG TEA BIO - zielona herbata

Fog Herbata jest szlachetną herbatą, która urodziła się w mgle w  wysokich górach. Przywieźliśmy ją z ogrodów herbacianych leżących nad rzeką Jangcy i jeziora Poyeng. Herbata we mgle – tak ją nazwaliśmy, rośnie praktycznie w cieniu, promienie słoneczne rzadko przenikną przez mgłę. W związku z tym herbata posiada bardzo dużo chlorofilu, substancji aromatycznych i polifenoli. Ta słodka herbata przyjemnie zaskoczy i początkujących i długoletnich miłośników herbaty.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
82,8 zł /250 g 33,1 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »