Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

CHINA MAO JIAN JAŚMINOWA - zielona herbata

Kod: 1427
Ocena: doskonały, 1 recenzje

Zapach jaśminu łagodzi, pomaga w medytacji i odmładza. Herbata jaśminowa może zrobić dokładnie to samo, a ponadto przyjemnie pobudza. Skosztujcie napój, który wywołuje radość. Mieszanka najlepszych zielonych liści z tradycyjnych chińskich ogrodów jest bogata w puszyste, kruche końcówki. Napełnijcie czajniczek wyjątkowo delikatną, słodką i pachnącą jaśminem herbatą. Będzie doskonałym towarzyszem każdego dnia.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
46,8 zł /250 g 18,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Sichuan
Smak
Smak:
Delikatny, Jaśminowy
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1400 m

Skład

Zielona herbata China Mao Jian 100%

Napar i smak herbaty

Chińska zielona herbata Mao Jian z jaśminem w filiżance jest świeża, delikatna i naprawdę tylko lekko cierpka. Jest to herbata, którą możecie zaparzać kilkakrotnie, i za każdym razem uzyskacie nieco inny smak. Ale zawsze rozpoznacie w niej kwiaty jaśminu. Napar ma żółty, jasny kolor.

Pochodzenie herbaty

Tak zwana metoda robienia zapachowej zielonej herbaty jest bardzo popularnya w Chinach i była używana od niepamiętnych czasów. Poza świeżo zebranymi kwiatami jaśminu dodawane są do herbat np. magnolie, róże lub lotos. Ale jak naprawdę wygląda ten proces? Nic nie jest przypadkowe, wszystko ma swój własny porządek.

W przypadku chińskiej herbaty Mao Jian z jaśminem zacznijmy od wyobrażenia sobie starych chińskich ogrodów rozciągających się na kilka prowincji na południe od rzeki Jangcy. Najdłuższa rzeka w Azji i trzecia najdłuższa rzeka na świecie płynie w północnej części płaskowyżu tybetańskiego i wpada do Morza Wschodniochińskiego po 6300 kilometrach. Gdybyśmy popłynęli do ujścia, wzdłuż prawego brzegu miniemy również prowincje Yunnan, Guangxi, Jiangxi, Zhejiang i Fujian. Wszystkie zasłynęły z produkcji wyjątkowo wysokiej jakości, głównie zielonych herbat. I to od nich pochodzą liście i puszyste końcówki, które macie przed sobą.

Klasyczna metoda produkcji aromatycznej herbaty obejmuje oczywiście ręczne zbieranie i więdnięcie liści. Ponieważ zielona herbata jest zazwyczaj zbierane na wiosnę a jaśmin kwitnie aż w lecie, konieczne jest częściowo wysuszoną herbatę trzymać przez kilka tygodni w chłodnym, ciemnym miejscu. Gdy jaśmin zasypie się kwiatami, pąki należy zebrać i wymieszać je z liśćmi  herbaty. Odbywa się to w godzinach wieczornych, gdy pracownicy mieszankę herbaty i kwiatów  układają w stosy a w pomieszczeniu zapewnią temperaturę około 40 ⁰C. Właśnie w tej temeraturze otwierają się kwiaty jaśminu i nadają herbacie jej cudowny zapach.

Procedurę powtarza się do siedmiu lub ośmiu razy. Kwiaty są następnie usuwane z herbaty (ponieważ są jaśniejsze niż liście herbaty, wystarczy je zdmuchnąć wentylatorem), herbata jest suszona i sortowana. Co ciekawe, na przykład Europejczycy postrzegają obecność kwiatów jaśminu w zielonej herbacie jako atrakcyjną. Chińczycy, przeciwnie uważają to za znak złego sortowania  herbaty.

Aromatu jaśminu przypisuje się moc afrodyzjaku, powinien wywoływać spokój, stosoujesię go  w medytacji lub harmonizaci ciała. Olejek jaśminowy jest jednym z najrzadszych i najdroższych na świecie.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 0,5 łyżeczki na 150-200 ml

Sposób przygotowania

  1. Zieloną herbatę zalać wodą o temper. 70-80 °C  w proporcji 0,5 łyżeczka na 150 - 200 ml.
  2. Do herbaty przygotowywanej w dzbanku dodać 1 łyżeczkę więcej.
  3. Czas parzenia 2-3 minuty (pod przykryciem), następnie odcedzić.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

9. 12.

Ocena: doskonały
Ta herbata jest niesamowita. Po otwarciu opakowania czuje sie mocny aromat jaśminu. I jest to jaśmin nietypowy, ma słodkie nuty z dużą ilością aromatów owocowych. Po zaparzeniu moc aromatu wzrasta do tego stopnia, że wydaje się że to herbata owocowa a nie jaśminowa, ale w pozytywnym sensie. Cóż mogę powiedzieć - uzależniłem się :)

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


LUNG CHING – STUDNIA SMOKA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

LUNG CHING – STUDNIA SMOKA - zielona herbata

Wystarczy napisać - Dragon Well (Long Jing Xi Hu) i każdy, kto lubi pić herbatę naprawdę dobrej jakości – jest  w domu. Najsłynniejsza chińska zielona herbata wyróżnia się płaskimi palonymi groszkowo-zielonymi liśćmi. W tradycyjnej herbaciarni tą herbatę podaje się zgodnie ze starożytnymi rytuałami, ale w domu  możesz ją gotować w komfortowych warunkach Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
86,2 zł /250 g 34,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024

CHINA CHUN  MEE - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA CHUN MEE - zielona herbata

Chińczycy nazwali ją szlachetne brwi i piją ją codziennie. O pysznej, lekko słodkiej herbacie, która pobudza i otwiera umysł wkrótce usłyszano w Europie. Tradycyjna chińska zielona herbata w ten sposób dołączyła do popularnych orzeźwiających napojów na kontynencie. Podobno pachnie lasem i ziemią po burzy. Przy powolnej degustacji poczujesz słodkie nuty śliwek.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
45,8 zł /250 g 18,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024

CHINA SENCHA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA SENCHA - zielona herbata

W historii zielonej herbaty znajdziemy kamień milowy, z którego wywodzi swoją długą tradycję picia i początek wielkiej popularności. Jest to Yojoki Kissa, książka o herbacie, w której w 1191 roku opisano pięć najważniejszych organów, na które herbata pozytywnie wpływa. Sprawdź na własne oczy, że autor obszernego pliku mnich Eisai, miał rację.. Spróbuj prawdziwej chińskiej zielonej herbaty. Nie proszek, tylko całe liście! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
38,1 zł /250 g 15,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »