Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł

China Fine Oolong

Kod: 1798

Jeśli uwielbiacie częściowo fermentowane herbaty, musicie spróbować tej. A jeśli jeszcze nie znaleźliście do nich drogi, to teraz stoi ona otworem. China Fine Oolong ze słynnej prowincji herbacianej oferuje charakterystyczny kwiatowy smak i delikatnie słodki aromat. Popijajcie go przez cały dzień - ma zdolność do pobudzenia, odświeżania i kojącego działania. Zadowoli Was zawsze, gdy będziecie tego potrzebować.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
42,8 zł /250 g 17,1 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 24. 3. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Fujian
Smak
Smak:
Słodkawy, Delikatny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
100 - 800m

Skład

Oolong 100%

Napar i smak herbaty 

China Fine Oolong ma bursztynowy kolor, już po pierwszym łyku pozostawia absolutnie świetne wrażenie na podniebieniu. Napełni Was słodkim, kwiatowym smakiem i atrakcyjnym aromatem. Nie odmawia jakości chińskiej zielonej herbaty, dzięki czemu znajdziecie w nim również przyjemną świeżość.

Pochodzenie herbaty 

Jak się mówi Chiny i herbata, to trzeba dodać - Fujian. Prowincja na południowo-wschodnim wybrzeżu Chin jest kojarzona z herbatą od co najmniej dwóch tysięcy lat. Podróżował tamtędy, wraz z jedwabiem, cukrem i papierem, Jedwabnym Szlakiem. Historycy twierdzą, że ludzie eksportowali ją do Rosji przez Mongolię, co trwało kilka długich miesięcy. Nic dziwnego, że największa wówczas chińsko-mongolska firma handlowa zatrudniała 7 tys. pracowników i korzystała z 20 tys. wielbłądów. Każdy wielbłąd niósł ładunek około 180 kilogramów herbaty! Znacznie później, za czasów dynastii Qing (1644-1911), fudżijscy przetwórcy liści herbacianych wymyślili nowy sposób produkcji herbaty - tylko częściowo utleniali herbatę zwaną wulong (oolong). Dzięki temu powstał nowy, niepowtarzalny smak i aromat, a oolongi szybko trafiły na cały świat. 

Sam Fujian jest uważany za jedną z najbardziej innowacyjnych i rozwiniętych prowincji w Chinach, jeśli chodzi o herbatę. Zasługą jest oczywiście subtropikalny klimat, sezonowe letnie deszcze i suche zimy, które pozwalają na uprawę krzewów herbacianych o liściach pełnych bogatego aromatu. Mówi się, że region ten składa się z "ośmiu części góry, jednej części wody i jednej części gleby". Na północy znajdują się góry o wysokości do 2 000 metrów. Poniżej nich leży dzielnica Anxi, z której sprowadziliśmy tego China Fine Oolong. 

Jest to herbata sporządzona z krzewów chińskiego drzewa herbacianego (Camellia sinensis) uprawianego w połączeniu z gatunkami Hairy Crab i Tie Kuan Yin. Ten pierwszy jest typowy dla ogrodów w hrabstwie Anxi. W tłumaczeniu oznacza to "włochaty krab", odnosząc się do włosków, które można dostrzec na liściach herbaty. Herbata ma gęsty i słodki smak i jest uważana za jedną z najlepszych. Z kolei odmiana Tie Kuan Yin jest bardziej kwiatowa i ma delikatny aromat. Ale pochodzi też z dzielnicy Anxi. 

Oolongi oferują szeroką gamę smaków i aromatów, w zależności od tego, skąd pochodzą i jak są przetwarzane. Ważny jest stopień fermentacji - na rynku znajdziemy oolongi fermentowane w mniej niż 20 procentach, w przedziale od 20 do 40 procent oraz od 50 do 70 procent. Produkcja polega na krótkim rozłożeniu zerwanych liści, lekkim obiciu i „wytrząsaniu zieleniny” (wielokrotne podrzucanie herbaty w koszach), które kończy się szybkim podgrzewaniem. Na koniec oolongi są kształtowane i suszone.

Efekty herbaty

Oolong
Efekty oolongu

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 80-90 °C Czas przygotowania 5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. oolong zaparzyć wodą o temperaturze 80-90°C w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml.
  2. Do herbaty w imbryku dodać 1 łyżeczkę więcej.
  3. Czas ekstrakcji 5 minuty (pod przykryciem), a następnie odcedzić.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


OOLONG TIE KUAN YIN, ŻELAZNA BOGINI MIŁOSIERDZIA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

OOLONG TIE KUAN YIN, ŻELAZNA BOGINI MIŁOSIERDZIA

Najlepszy w swojej klasie  Oolong zasłużenie należy również do najdroższych. Żelazną Bogini chińskiej prowincji Fujian poszukują doświadczeni miłośnicy herbat ze wzgledu dla jej wyjątkowy smak i właściwości aromatyczne. Zaleca się, aby przygotować ją sposobem Gong Fu Cha. Wtedy wyda z siebie wszystko - bogaty charakter, długi posmak i maksymalną szlachetność. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
58,7 zł /250 g 23,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 24. 3. 2023

PU ERH std.
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH std.

Jest  zdrowsza niż myślisz. Jeśli zastanawiasz się, jak wyglądała, smakowała i pachniała herbata dwa tysiące lat temu, pozwól sobie Pu Erh. Tajemnicza podwójna fermentacja daje Pu Erh magiczne zdolności. Nie na darmo jest nazywana chińską penicyliną.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
38,5 zł /250 g 15,4 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 24. 3. 2023

FORMOSA OOLONG SUPERIOR
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

FORMOSA OOLONG SUPERIOR

Oolongi są delikatne, wyjątkowo smaczne i magicznie orzeźwiające. Formosa Superior nie jest wyjątkiem. Lekka herbata z tradycyjnych chińskich ogrodów nadaje się do picia przez cały dzień, a także do wyjątkowych chwil relaksu. W jej smaku odnajdziecie kwiaty i owoce, jej aromat zachwyci delikatną słodyczą dojrzałych brzoskwiń. Rozpieść siebie! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
46,8 zł /250 g 18,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 24. 3. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »