Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

ALFALFA, LUCERNA SIEWNA (Medicago sativa) - proszek

Kod: 1317

Na pewno spotkaliście ją w naszym kraju. Być może jednak nie wiecie, że Arabowie nazywają ją al-fal-fa, ojcem wszelkiego jedzenia. Lucerna siewna była już uprawiana w starożytnym Rzymie, możemy ją znaleźć w medycynie ludowej Indii i Chin. Przyczyny jej popularności znajdują się w wysokiej zawartości białek, aminokwasów, minerałów i witamin. Dzięki nim zyskacie energię i uwolnicie ciało od wielu trudności.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
33,2 zł /250 g 13,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 30. 9. 2020
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
UE
Smak
Smak:
Kwiatowy, słodkawy, trawiasty
Dla dzieci
Dla dzieci:
Nie

Skład

Lucerna siewna 100%

Napar i smak zioła

Lucerna ma postać jasnozielonego proszku, który jest podaje sie za pomocą łyżeczki. Można go dodać do napoju, sałatki lub kaszy (w temperaturze pokojowej), smakuje przyjemnie słodko i bardzo lekko trawiasto.

Pochodzenie zioła

Pierwotne występowanie zioła zwanego Alfalfa można znaleźć w Azji Mniejszej i Środkowej. Stamtąd rozprzestrzeniło się na Europę. Nazwa botaniczna lucerny siewnej to Medicago sativa, jest to roślina z rodziny bobowatych, osiągająca wysokość do 90 centymetrów. To wieloletnie zioło charakteryzuje się pionową łodygą, potrójnymi liśćmi i ciemnofioletowymi kwiatami. Owoce, którymi są rośliny strączkowe zawierają spłaszczone, jasnobrązowy nasiona. Ma bardzo bogaty system korzeniowy, dzięki czemu jest odporna na dłuższą suszę. Z pewnością widzieliście lucernę wzdłuż dróg, lub na skrau pola. Rolnicy uprawiają ją jako paszę dla zwierząt, ale ponieważ ma również zdolność do ulepszania gleby, używają jej również jako tak zwanego „podkładu”. Warto wspomnieć, że w 2000 roku lucerna była najbardziej uprawianą rośliną na świecie. W 2006 r. światowa produkcja wyniosła 436 milionów ton.

W Czechach lucerna jest czasami nazywana latarnią, ponieważ jej nasiona lekko świecą w nocy. W krajach arabskich znajdziecie ją jednak pod nazwą a-fac-facah lub al-fal-fa. Co w tłumaczeniu znaczy - ojciec lub matka wszelkiej żywności wszystkich leków. Kto jest zainteresowany historią, zdradzimy, że z Azji po raz pierwszy rozprzestrzeniła się do Grecji w 490 pne, kiedy Persowie najechali terytorium Grecji. Starożytne teksty ajurwedyjskie pisały już o efektach nasion i kiełków. A uprawa została opisana w XII wieku przez Ibn al´-Awwam. W XVI wieku lucerna siewna przybyła do Ameryki. Dziś zioło to rozprzestrzenia się nie tylko w rodzimej Azji, ale także w Ameryce Północnej, Afryce Południowej, Nowej Zelandii, Australii i Anglii.

Lucerna jest bogata w chlorofil, białka, wapń, witaminy B, witaminy C, D i E oraz K. Jest szeroko stosowany przez medycynę ludową do ogólnego wzmocnienia organizmu i zapobiegania wielu dolegliwościom.

Efekty herbaty

Lucerna siewna
Efekty Alfalfy - Lucerny siewnej

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Sposób przygotowania

1. Wsypać 1 łyżeczkę zioła Alfalfa do szklanki wody albo soku.  

2. Stosować na czczo, najlepiej rano.

3. Proszek Alfalfa nie mieszać z ciepłym jedzeniem, ponieważ spowodowałoby to  unieważnienie  składników aktywnych.

Smak i nuty:
Intensywność
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


GUARANA PROSZEK - zioło
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

GUARANA PROSZEK - zioło

Kiedy się powie Paulinia Cupana będziesz wiedzieć? A co z Guarana? Taka nazwa będzie prawdopodobnie bardziej znana . Dołącz go do cudów Amazonii, którego skutki ujawnili Indianie mieszkający nad brzegiem rzeki Orinoko i Rio Negro. Stosowali go chyba na wszelkie dolegliwości zdrowotne. Wypróbuj go także ty. Tak, jest gorzki, ale jednocześnie słodki i ziołowy. I pachnie jak kakao.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
63,5 zł /250 g 25,4 zł /100 g
Dostarczymy do Środy, 30. 9. 2020

SPIRULINA PROSZEK - zioło
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

SPIRULINA PROSZEK - zioło

Nie ma liści ani korzeni. Nie rośnie na plantacjach albo w wysokich górach. Mimo to wpływ tego zioła jest niezaprzeczalny. O czym mówimy? Spirulina to mikroskopijna alga morska z gromady sinic, której pozytywne właściwości doceniali już Aztekowie. Zielony proszek można dodawać do koktajli,sosów,jogurtu czy dipów. Ma przepiękny zielono-szmaragdowy kolor i smakuje słodko-kwaśno.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
54,5 zł /250 g 21,8 zł /100 g
Dostarczymy do Środy, 30. 9. 2020

DZIEWANNA KWIAT (Verbascum densiflorum) - zioło
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

DZIEWANNA KWIAT (Verbascum densiflorum) - zioło

  Jaskrawo żółte kwiaty dziewanny są mile widzianą ozdobą przydomowych ogrodów. Powinny mieć swoje miejsce także w domowych apteczkach. Jedna z najstarszych roślin leczniczych już w starożytności zyskała miano zioła o niesamowitych właściwościach. Prawdą jest to, że ludzie cierpiący na przewlekły kaszel, bóle mięśni, reumatyzm lub mają trudno gojące się rany, sięgają po kwiaty dziewanny.   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
44,9 zł /250 g 18,0 zł /100 g
Dostarczymy do Środy, 30. 9. 2020

Przeglądaliście


BŁYSKOPOREK PODKOROWY BIO grzyb (Inonotus obliquus) proszek
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

BŁYSKOPOREK PODKOROWY BIO grzyb (Inonotus obliquus) proszek

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
90,9 zł /250 g 36,4 zł /100 g
Dostarczymy do Środy, 30. 9. 2020
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »