Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

RAY LOVE - kwitnąca herbata

Kod: 1310

Jak by się Wam podobał dzbanuszek oświetlony promieniem miłości? Kwitnąca herbata Ray Love rozjaśnia każde serce. Tym razem liście herbaty związane tradycyjną metodą ożywiają kwiaty nagietka. Po wlaniu gorącej wody powoli rozwija się zielono-pomarańczowy pąk. Chwila skupionej uwagi to niewiele. Rozkoszujcie się herbatą wszystkimi zmysłami.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
168,7 zł /250 g 67,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 27. 6. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Smak
Smak:
Świeży
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 6 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór

Skład

Herbata zielona, Kwiat nagietka

Napar i smak herbaty

Herbata kwitnąca Ray Love smakuje delikatnie, lekko ściągająco. Jej podstawą jest wysokiej jakości chińska zielona herbata, czemu odpowiada zarówno smak, aromat jak i kolor naparu. Jest jasnożółty do żółto-zielonego. Kwiaty nagietka nie wpływają na właściwości smakowe napoju.

Pochodzenie herbaty

Przede wszystkim stworzono pierwsze kwitnące herbaty dla rozrywki. Miały bawić cesarską dynastię Song, która panowała w Chinach w latach 960-1279. Wydawało się, że intencja się spełniła, choć nikomu nie przyszło do głowy aby spożywać napój. Kwitnąca herbata (gdzie indziej Flowering Tea) przetrwała stulecie i teraz można się nią delektować w Europie. Mimo, że do Europy został przywieziony dopiero w połowie 20 wieku.

Niewiele wiadomo o historii herbat kwitnących. Tak jak pozostaje owiane tajemnicami ich produkcji. Wiadomo jednak, że istnieją od kilkuset lat i mogą związać je tylko najbardziej doświadczeni i zręczni chińscy robotnicy. Krzewy herbaciane zbierane są ręcznie, ostrożnie oddzielając górne końcówki od całych liści. Zbierają plony do zakładów przetwórczych, w których herbatę delikatnie wstrząsa się, a następnie suszy w temperaturze 110 ° C. Artyści, bo inaczej ludzi produkujących  kwitnące herbatki nie może nazwać, z niezwykłą ostrożnością  wstępnie wysuszone liście i tipsy związują sznurkiem. Podobnie jak herbatę ważą również kwiaty różnych ziół z dokładnością do gramów. Następnie umieszcza się je w pęczkach za pomocą drewnianych igieł, aby mogły się pięknie rozwijać po zalaniu. Na koniec biorą płótno, w które zawiną każdy pakiet a następnie nadają mu kształt. Przygotowane w ten sposób kule i kulki przenosi się do suszarki nagrzanej do 90 ° C.

Największa część produkcji herbaty kwitnącej pochodzi z chińskiej prowincji Yunnan. Do liści zielonej herbaty dodaje się kwiaty lilii, hibiskusa, chryzantemy, jaśminu lub nagietka. Zgodnie z tradycją kwitnąca herbata jest symbolem długiego życia, dlatego jest popularnym prezentem wśród członków rodziny i przyjaciół.

W 100 gramowym opakowaniu herbaty kwitnącej zwykle znajduje się 12-15 kulek, w zależności od ich wielkości. Herbata rozwija się przez kilka sekund do minut.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty
Nagietek lekarski
Efekty nagietka lekarskiego

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 80 °C Czas przygotowania 3-5 minut

Sposób przygotowania

  1. Kwitnąca herbata - 1 kulkę zalać 0,3 litra wody o temperaturze 80 °C
  2. Czas zaparu 3-5 minut.
  3. Jeden kwiat jest rozwijany więcej razy. Można zaparzać 2 aż 3 razy.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


15% ZNIŻKA
KUSZENIE WIŚNI - owocowa herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUSZENIE WIŚNI - owocowa herbata

Dziewięciu z dziesięciu miłośników herbat wybiera Kuszenie wiśni. Poznaj  harmonię owocu z czarnego bzu, rodzynki, wiśni i hibiskusa. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
62,4 zł /250 g 53,0 zł /250 g 21,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 27. 6. 2024

LUNG CHING – STUDNIA SMOKA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

LUNG CHING – STUDNIA SMOKA - zielona herbata

Wystarczy napisać - Dragon Well (Long Jing Xi Hu) i każdy, kto lubi pić herbatę naprawdę dobrej jakości – jest  w domu. Najsłynniejsza chińska zielona herbata wyróżnia się płaskimi palonymi groszkowo-zielonymi liśćmi. W tradycyjnej herbaciarni tą herbatę podaje się zgodnie ze starożytnymi rytuałami, ale w domu  możesz ją gotować w komfortowych warunkach Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
86,2 zł /250 g 34,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 27. 6. 2024

OOLONG TIE KUAN YIN, ŻELAZNA BOGINI MIŁOSIERDZIA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

OOLONG TIE KUAN YIN, ŻELAZNA BOGINI MIŁOSIERDZIA

Najlepszy w swojej klasie  Oolong zasłużenie należy również do najdroższych. Żelazną Bogini chińskiej prowincji Fujian poszukują doświadczeni miłośnicy herbat ze wzgledu dla jej wyjątkowy smak i właściwości aromatyczne. Zaleca się, aby przygotować ją sposobem Gong Fu Cha. Wtedy wyda z siebie wszystko - bogaty charakter, długi posmak i maksymalną szlachetność. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
61,5 zł /250 g 24,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 27. 6. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »