Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

RAY LOVE - kwitnąca herbata

Kod: 1310

Jak by się Wam podobał dzbanuszek oświetlony promieniem miłości? Kwitnąca herbata Ray Love rozjaśnia każde serce. Tym razem liście herbaty związane tradycyjną metodą ożywiają kwiaty nagietka. Po wlaniu gorącej wody powoli rozwija się zielono-pomarańczowy pąk. Chwila skupionej uwagi to niewiele. Rozkoszujcie się herbatą wszystkimi zmysłami.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
106,1 zł /250 g 42,4 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 1. 10. 2020
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Smak
Smak:
Świeży
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 6 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór

Skład

Herbata zielona, Kwiat nagietka

Napar i smak herbaty

Herbata kwitnąca Ray Love smakuje delikatnie, lekko ściągająco. Jej podstawą jest wysokiej jakości chińska zielona herbata, czemu odpowiada zarówno smak, aromat jak i kolor naparu. Jest jasnożółty do żółto-zielonego. Kwiaty nagietka nie wpływają na właściwości smakowe napoju.

Pochodzenie herbaty

Przede wszystkim stworzono pierwsze kwitnące herbaty dla rozrywki. Miały bawić cesarską dynastię Song, która panowała w Chinach w latach 960-1279. Wydawało się, że intencja się spełniła, choć nikomu nie przyszło do głowy aby spożywać napój. Kwitnąca herbata (gdzie indziej Flowering Tea) przetrwała stulecie i teraz można się nią delektować w Europie. Mimo, że do Europy został przywieziony dopiero w połowie 20 wieku.

Niewiele wiadomo o historii herbat kwitnących. Tak jak pozostaje owiane tajemnicami ich produkcji. Wiadomo jednak, że istnieją od kilkuset lat i mogą związać je tylko najbardziej doświadczeni i zręczni chińscy robotnicy. Krzewy herbaciane zbierane są ręcznie, ostrożnie oddzielając górne końcówki od całych liści. Zbierają plony do zakładów przetwórczych, w których herbatę delikatnie wstrząsa się, a następnie suszy w temperaturze 110 ° C. Artyści, bo inaczej ludzi produkujących  kwitnące herbatki nie może nazwać, z niezwykłą ostrożnością  wstępnie wysuszone liście i tipsy związują sznurkiem. Podobnie jak herbatę ważą również kwiaty różnych ziół z dokładnością do gramów. Następnie umieszcza się je w pęczkach za pomocą drewnianych igieł, aby mogły się pięknie rozwijać po zalaniu. Na koniec biorą płótno, w które zawiną każdy pakiet a następnie nadają mu kształt. Przygotowane w ten sposób kule i kulki przenosi się do suszarki nagrzanej do 90 ° C.

Największa część produkcji herbaty kwitnącej pochodzi z chińskiej prowincji Yunnan. Do liści zielonej herbaty dodaje się kwiaty lilii, hibiskusa, chryzantemy, jaśminu lub nagietka. Zgodnie z tradycją kwitnąca herbata jest symbolem długiego życia, dlatego jest popularnym prezentem wśród członków rodziny i przyjaciół.

W 100 gramowym opakowaniu herbaty kwitnącej zwykle znajduje się 12-15 kulek, w zależności od ich wielkości. Herbata rozwija się przez kilka sekund do minut.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty
Nagietek lekarski
Efekty nagietka lekarskiego

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 80 °C Czas przygotowania 3-5 minut

Sposób przygotowania

  1. Kwitnąca herbata - 1 kulkę zalać 0,3 litra wody o temperaturze 80 °C
  2. Czas zaparu 3-5 minut.
  3. Jeden kwiat jest rozwijany więcej razy. Można zaparzać 2 aż 3 razy.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


PU  ERH  STD
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH STD

Jest  zdrowsza niż myślisz. Jeśli zastanawiasz się, jak wyglądała, smakowała i pachniała herbata dwa tysiące lat temu, pozwól sobie Pu Erh. Tajemnicza podwójna fermentacja daje Pu Erh magiczne zdolności. Nie na darmo jest nazywana chińską penicyliną.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
29,5 zł /250 g 11,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 1. 10. 2020

DZIEWIĘĆ SKARBÓW CHIN - mieszanka
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

DZIEWIĘĆ SKARBÓW CHIN - mieszanka

Fantastyczna mieszanka dziewięciu najlepszych chińskich herbat. Dziewięć skarbów herbaty w oblężeniu ananasa, truskawek i słoneczników należą do dobroci, które docenisz w upalne popołudnia i zimne poranki. Liście herbaty wyostrzą zmysły, a owoce zadbają o dobry nastrój. Gotować i pić herbatę Dziewięciu Skarbów Chin to najlepsza rzecz dla zdrowia jaką można zrobić. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
48,3 zł /250 g 19,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 1. 10. 2020

SMOCZA HERBATA - mieszanka
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

SMOCZA HERBATA - mieszanka

Tyle smakołyków  w jednej herbacie! Ten „smoczy smakołyk“  powstał pewnego zachmurzonego popołudnia.  Jedyne co potrzebowaliśmy  to naładować się energią i pesymizm zachmurzonego dnia zagnać do kąta!  Sukces! Mieszanka bardzo delikatnych herbat,  kawałki owoców i do tego ociupina różowego pieprzu postawiła nas na nogi, rozweseliło się wnętrze. Naprawdę, ta mieszanka herbaty jest silna jak smok. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
48,0 zł /250 g 19,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 1. 10. 2020
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »