Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

GUAYUSA BIO (Ilex Guayusa)

Kod: 1589

Skosztujcie wywaru przygotowywanego przez tysiące lat z liści Ilex Guayusa, ostrokrzewu rosnącego w świętym obszarze pod baldachimem lasów deszczowych Amazonii. Jest bliskim krewnym ostrokrzewu paragwajskiego, z którego wytwarza się Yerba Mate, napój podobny pod wieloma względami, a jednak tak inny. Nocny stróż z Ekwadoru, jak nazywany jest Guayuse, już po pierwszych łykach zalej Was orzeźwiającą energią i przygotuje na nawet najbardziej wymagający dzień.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
69,4 zł /250 g 27,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Ekwador
Smak
Smak:
Słodki, Ziołowy
BIO
BIO:
Tak

Skład

Guayusa BIO 100%

Napar i smak herbaty

Guayusa BIO ma złocisty napar i cudownie słodki smak z ziołowymi tonami.

Pochodzenie herbaty

Amazonia to nie tylko tak zwane płuca świata, ale także magazyn niewyczerpanej liczby pożytecznych dla człowieka roślin. Jedną z nich jest niewątpliwie Guayusa, którą możecie znać również jako Wayusa, Huayusa lub Waisa. To wiecznie zielone drzewo ostrokrzewu jest bardzo cenione i chronione w Ekwadorze. To wiecznie zielone drzewo ostrokrzewu jest bardzo cenione i chronione w Ekwadorze. Z jej świeżych lub suszonych liści przygotowywany jest mocny napar kofeinowy, przypominający dotychczas lepiej znaną Yerba Mate. Natomiast ma bardzo przyjemny i delikatniejszy słodki smak.

Drzewo guayusa rośnie głównie w ekwadorskich prowincjach Napo i Pastaza w pobliżu parków narodowych, ale można je również znaleźć w Kolumbii i Peru. Są to głównie małe ogrody rodzinne, w których szanowana jest harmonia tradycji i przyrody. Nacisk kładziony jest na podejście organiczne, które w pełni wykorzystuje bogactwo otaczającego krajobrazu bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony nawozów lub chemikaliów. Hodowcy pozwalają liściom rosnąć przez co najmniej trzy do czterech lat, a następnie zbierają je ręcznie i ostrożnie rozprowadzają na słońcu. Dzięki tej delikatnej obróbce Guayusa zyskuje niepowtarzalny aromat i smak.

Dla rdzennych mieszkańców Ekwadoru picie Guayusa było codziennym porannym rytuałem, który niezawodnie pobudzał ciało i umysł. Pierwsza wzmianka o jego zużyciu pochodzi z zapisów z niesamowitych 1500 lat. Legenda głosi, że kiedyś szaman z miejscowego plemienia Indian Kichwa błagał o roślinę, która pomogłaby jego ludziom marzyć i oglądać. Podczas jednej z wypraw myśliwi natknęli się na guayusa. Odwar z jej liści pomógł im pozostać w pełnej koncentracji bez snu przez wiele godzin, nie odczuwając żadnych oznak zmęczenia. Jednak w różnych dawkach napój pozwalał im doświadczyć stanu głębokiej medytacji, związanej z wizjami następnych wydarzeń.

Guayusa BIO to źródło ogromnej ilości przydatnych substancji opartych na badaniach naukowych. Oprócz dużej dawki kofeiny zawiera dużą ilość antyoksydantów, aminokwasów, witamin i innych ważnych pierwiastków. Jeśli szukasz naturalnej alternatywy dla kawy, zielonych herbat czy wspomnianej już Yerba Maté i zależy Wam na delikatnych, lekko słodkich smakach, to Guayusa BIO w zabawny sposób spełni wszystkie te wymagania.

Efekty herbaty

GUAYUSA BIO (Ilex Guayusa)
Efekty guayusy

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1. Jedną łyżeczkę Mate nasypać do kubka (150 ml ) i zalać gorącą wodą.
2. Pozostawić do zaparzenia na maks. 3-5 minut, a następnie odcedź.
3. Do herbaty można dodać syrop cytrynowy lub klonowy.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


15% ZNIŻKA
ASSAM TGFOP1 SECOND FLUSH MONIPUR - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ASSAM TGFOP1 SECOND FLUSH MONIPUR - czarna herbata

Ta herbata Assam, dostaje pięć gwiazdek we wszystkich kategoriach! Lokalni obywatele piją herbatę  bardzo mocną i bardzo słodką. Dodają do niej mleko, w Himalajach  jeszcze zdobią ją kardamonem i innymi przyprawami. Rozlewają ją do małych filiżanek i podają do niej ciasto. W Indiach zaś picie herbaty  w ciągu dnia to chwilą dla rozmów, rozważań, podejmowania decyzji.  Pozwól się zainspirować! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
55,3 zł /250 g 47,0 zł /250 g 18,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

MASALA CHAI - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

MASALA CHAI - czarna herbata

Indyjską rozgrzewającą herbatę docenisz przy poszukiwaniu wiosny lub podczas długich jesiennych popołudni. Jej specjalna kompozycja może stymulować krew, pomoże rozgrzać całe ciało, pobudzi układ odpornościowy i pomoże zwalczyć bakterie i wirusy. Jest pełna pachnących przypraw, dzięki czemu jej wyjątkowy zapach i smak jest jeszcze bardziej oryginalny. Prawdziwą Masala Chai według receptury ajurwedyjskiej można posłodzić cukrem mlecznym, miodem lub trzciną. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
64,3 zł /250 g 25,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

LUNG CHING – STUDNIA SMOKA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

LUNG CHING – STUDNIA SMOKA - zielona herbata

Wystarczy napisać - Dragon Well (Long Jing Xi Hu) i każdy, kto lubi pić herbatę naprawdę dobrej jakości – jest  w domu. Najsłynniejsza chińska zielona herbata wyróżnia się płaskimi palonymi groszkowo-zielonymi liśćmi. W tradycyjnej herbaciarni tą herbatę podaje się zgodnie ze starożytnymi rytuałami, ale w domu  możesz ją gotować w komfortowych warunkach Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
86,2 zł /250 g 34,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »