Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

GUAYUSA BIO (Ilex Guayusa)

Kod: 1589

Skosztujcie wywaru przygotowywanego przez tysiące lat z liści Ilex Guayusa, ostrokrzewu rosnącego w świętym obszarze pod baldachimem lasów deszczowych Amazonii. Jest bliskim krewnym ostrokrzewu paragwajskiego, z którego wytwarza się Yerba Mate, napój podobny pod wieloma względami, a jednak tak inny. Nocny stróż z Ekwadoru, jak nazywany jest Guayuse, już po pierwszych łykach zalej Was orzeźwiającą energią i przygotuje na nawet najbardziej wymagający dzień.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
66,2 zł /250 g 26,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 6. 10. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Ekwador
Smak
Smak:
Słodki, Ziołowy
BIO
BIO:
Tak

Skład

Guayusa BIO 100%

Napar i smak herbaty

Guayusa BIO ma złocisty napar i cudownie słodki smak z ziołowymi tonami.

Pochodzenie herbaty

Amazonia to nie tylko tak zwane płuca świata, ale także magazyn niewyczerpanej liczby pożytecznych dla człowieka roślin. Jedną z nich jest niewątpliwie Guayusa, którą możecie znać również jako Wayusa, Huayusa lub Waisa. To wiecznie zielone drzewo ostrokrzewu jest bardzo cenione i chronione w Ekwadorze. To wiecznie zielone drzewo ostrokrzewu jest bardzo cenione i chronione w Ekwadorze. Z jej świeżych lub suszonych liści przygotowywany jest mocny napar kofeinowy, przypominający dotychczas lepiej znaną Yerba Mate. Natomiast ma bardzo przyjemny i delikatniejszy słodki smak.

Drzewo guayusa rośnie głównie w ekwadorskich prowincjach Napo i Pastaza w pobliżu parków narodowych, ale można je również znaleźć w Kolumbii i Peru. Są to głównie małe ogrody rodzinne, w których szanowana jest harmonia tradycji i przyrody. Nacisk kładziony jest na podejście organiczne, które w pełni wykorzystuje bogactwo otaczającego krajobrazu bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony nawozów lub chemikaliów. Hodowcy pozwalają liściom rosnąć przez co najmniej trzy do czterech lat, a następnie zbierają je ręcznie i ostrożnie rozprowadzają na słońcu. Dzięki tej delikatnej obróbce Guayusa zyskuje niepowtarzalny aromat i smak.

Dla rdzennych mieszkańców Ekwadoru picie Guayusa było codziennym porannym rytuałem, który niezawodnie pobudzał ciało i umysł. Pierwsza wzmianka o jego zużyciu pochodzi z zapisów z niesamowitych 1500 lat. Legenda głosi, że kiedyś szaman z miejscowego plemienia Indian Kichwa błagał o roślinę, która pomogłaby jego ludziom marzyć i oglądać. Podczas jednej z wypraw myśliwi natknęli się na guayusa. Odwar z jej liści pomógł im pozostać w pełnej koncentracji bez snu przez wiele godzin, nie odczuwając żadnych oznak zmęczenia. Jednak w różnych dawkach napój pozwalał im doświadczyć stanu głębokiej medytacji, związanej z wizjami następnych wydarzeń.

Guayusa BIO to źródło ogromnej ilości przydatnych substancji opartych na badaniach naukowych. Oprócz dużej dawki kofeiny zawiera dużą ilość antyoksydantów, aminokwasów, witamin i innych ważnych pierwiastków. Jeśli szukasz naturalnej alternatywy dla kawy, zielonych herbat czy wspomnianej już Yerba Maté i zależy Wam na delikatnych, lekko słodkich smakach, to Guayusa BIO w zabawny sposób spełni wszystkie te wymagania.

Efekty herbaty

GUAYUSA BIO (Ilex Guayusa)
Efekty guayusy

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1. Jedną łyżeczkę Mate nasypać do kubka (150 ml ) i zalać gorącą wodą.
2. Pozostawić do zaparzenia na maks. 3-5 minut, a następnie odcedź.
3. Do herbaty można dodać syrop cytrynowy lub klonowy.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


YERBA MATE ELABORADO CON PALO
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

YERBA MATE ELABORADO CON PALO

Co zaoferują ci w Ameryce Południowej? Czy jesteś w wystawnej restauracji lub gościem ubogiej rodziny na skraju miasta, zawsze będziesz ugoszczony ciepłą Mate. W dawnych czasach zielony indiański skarb żuto z liśćmi koki. Ponieważ dodaje energii, używają go i dzisiaj do przygotowania herbaty. W Argentynie, Chile, Brazylii i Paragwaju stał się narodowym napojem. Może nawet osiedlić się w twoim domu ...  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
44,3 zł /250 g 17,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 6. 10. 2023

BRAZYLIA DESPALADA GREEN YERBA MATE
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA DESPALADA GREEN YERBA MATE

Szkoda, że nie możemy włożyć korony na każde opakowanie tej herbaty-piękności. Na pewno na to zasłużyła. Te Yerba Mate jest prawdziwą księżniczką. Dowozimy ją bezpośrednio z plantacji i za każdym razem nie możemy jej się oprzeć. W mig napełniamy kalabasę i smakujemy jej ziemisty i równocześnie atrakcyjny smak. Urzeka swą siłą i równocześnie delikatnością.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
39,6 zł /250 g 15,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 6. 10. 2023

Brazylia Yerba Mate Green BIO
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Brazylia Yerba Mate Green BIO

Ci, którzy lubią ziołowy, ziemisty smak Maté, znajdą w nim coś dla siebie. A ci, którzy jeszcze nie  zdążyli się na nią zapoznać, mają wspaniałą okazję do spróbowania bardzo wysokiej jakości odmiany organicznej. Oprócz pysznego smaku, otrzymacie również sporą dawkę energii, ponieważ sfermentowane liście ostrokrzewu paragwajskiego działają jak znany środek pobudzający. Indianie amazońscy mogliby opowiadać. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »